Winter Cup 16&U: Dívky skončily na druhém místě, nestačily na Rusko

napsal houba 21.02.2016

Sestava dívek Kaňková, Beránková a Šebestová obsadila na halovém Mistrovství Evropy do 16-ti let ve Vésce druhé místo. Češky ve finále nestačily na Rusko, když o vítězkách musela rozhodnout závěrečná čtyřhra. Chlapci ve složení Štyler, Holiš, Pánik obsadili konečné sedmé místo. Výsledky dívky. Výsledky chlapci.

Čihák, Šebestová, Beránková, Kaňková

Krátké hodnocení, fotografie a výsledky právě proběhlého Mistrovství Evropy Družstev Girls U16 neboli 2016 Tennis Europe Winter Cups by HEAD.

Zde naleznete kompletní výsledky a zápasové statistiky

Zde další fotografie vítězů a umístěných

Další fotografie

Celkem 57 národních reprezentačních týmů do 16-ti let sehrálo více než 300 zápasů v 8 kvalifikačních a 2 finálových skupinách. A České hráčky vybojovaly druhé nejlepší umístění, titul halových vicemistryň Evropy do 16-ti let!! Ve finále podlehly až Ruskám, které ve své nejsilnější možné sestavě druhé a nejlepší hráčky Evropy obhájily loňské prvenství. Nyní ale k Českým hráčkám. Cesta do finále nebyla vůbec snadná, nicméně ve stále stejné sestavě. Lucie KAŇKOVÁ, Ivana ŠEBESTOVÁ a Karolína BERÁNKOVÁ spolu s nehrajícím kapitánem Josefem ČIHÁKEM v kvalifikační skupině nejdřív porazili Belgii, Chorvatsko a následně Ukrajinu a poté ve finálové skupině Gruzii a Velkou Británii. S favorizovaným Ruským týmem naše děvčata držely krok až do rozhodující čtyřhry, kterou tvrdě a s notnou dávkou štěstí vybojovaly Rusky. Třetí místo a bronzové medaile získaly hráčky Švýcarska.

Českým chlapcům se v jejich finálové skupině tolik nedařilo, ale přesto, sedmé místo z celé Evropy zaslouží uznání.