aktuálně  dv  top  dv  hot  dv  komentáře  dv  tagy  dv  populární tagy  dv  ATP / WTA top 20  dv  naši na ATP / WTA  dv  kam za tenisem  dv
výsledkynaši v akcitenisové kartičkysoutěžmoje hvězdavědomostiturnaje
aktuálnětophotkomentářetagypopulární tagyATP / WTA top 20naši na ATP / WTAkam za tenisem
Tenisové rakety Tenisové oblečeníTenisové botyTenisové taškyTenisové míče
nabídkavýsledkyžebříčkykdo a co?breakpointydiskuseL!VEhistorietiketychallengeduelprasátkochallenge turnajdeblíktipovačka
seznam albkomentáře
videakomentáře
kompletní seznamnový inzerát
Prahastředočeskýjihočeskýzápadočeskýseveročeskývýchodočeskýjihomoravskýseveromoravský
RSS

Zpravodajství

Nejaktuálnější tenisové zpravodajství
  Aktuálně Top Hot Videa
články publikované během posledních 24h48h7 dní30 dní365 dní
Protenis 02.05.

Ostravský challenger opět napsal krásný příběh, který snad bude odrazovým můstkem úspěšné tenisové kariéry. Zdeněk Kolář startoval na Prosperita Open 2016 na divokou kartu a došel až do finále, kde nestačil na Francouze Costanta Lestienne 7:6(5), 1:6, 2:6. Zdeněk získal 55 bodů do žebříčku ATP, což s jeho současnými 77 body znamená postup z 487. místa někam na pozici 350. Víc než postup na žebříčku byl však obdivuhodný tenis, který Zdeněk v Ostravě předvedl. Webové stránky. Hlavní soutěž dvouhry. Hlavní soutěž čtyřhry. Kvalifikace. Fotogalerie.

Protenis 30.04.

Zdeněk Kolář (1996, ATP 487) postoupil do finále ostravského challengeru, když v semifinále jednoznačně přehrál o 10 let zkušenějšího Marka Michaličku (1986, ATP 304) 6:2, 6:1. Kolář hrál rychle a minimálně chyboval, Michalička se trápil na servisu a ani ve výměnách to nebylo lepší. Ve druhém semifinále Francouz Lestienne (1992, ATP 276) porazil kvalifikanta Itala Napolitana 6:2, 6:4. Finále začíná v neděli od 10 hodin. Pokud Zdeněk ve finále prohraje, posune se na 350. místo žebříčku ATP, pokud zvítězí, bude 295. Hlavní soutěž dvouhry. Hlavní soutěž čtyřhry. Kvalifikace. Program dne. Fotogalerie.

Protenis 01.05.

Zdeněk Kolář (1996, ATP 487) ve finále ostravského challengeru Prosperita Open 2016 nestačil na Francouze Constanta Lestienna 7:6(5), 1:6, 2:6. Přesto je jeho postup do finále challengeru $50,000+H nejpříjemnějším překvapením pro všechny české tenisové fanoušky. Zdeněk v Ostravě získal 55 bodů do žebříčku ATP a posune se na 350. místo. Hlavní soutěž dvouhry. Hlavní soutěž čtyřhry. Kvalifikace. Program dne. Fotogalerie.

Dvojnásobný grandslamový vítěz ve čtyřhře Lukáš Dlouhý další titul na své konto nepřipsal. Spolu s Čilanem Podlipnik-Castillem došli až do finále čtyřhry Prosperita Open 2016, kde však nestačili na pár Arends/Weissborn 6:7(8), 7:6(4), 5:10. Hlavní soutěž dvouhry. Hlavní soutěž čtyřhry. Kvalifikace. Program dne. Fotogalerie.

Vítězem mezinárodního turnaje TE 2 do 16-ti let v Brně se stal Andrew Paulson (2001, TK Sparta Praha). Čeští junioři zcela ovládli dvouhru, semifinále byla ryze česká. Paulson porazil Lehečku a Jonáš Forejtek si poradil se Svrčinou. Ve finále potom zvítězil Paulson po setech 7:6(3) 7:5. Mezi dívkami došla nejdále Adriana Kovářová (2001, TK Česká Třebová), která ve finále podlehla turnajové jedničce Slovence Čišovské 5:7 3:6. Výsledky.

Vítězi prvního antukového turnaje „A“ dospělých a zároveň kvalifikace na MČR se stali Michal Franěk a Zuzana Zálabská. Franěk (1988, TC Realsport Nymburk) ve finále v Děčíně porazil Daniela Knoflíčka 6:2 0:6 6:4 a Zálabská (1985, LTC Pardubice) si doma v Pardubicích si hladce poradila s Terezou Jankovskou 6:1 6:2. Výsledky Děčín. Výsledky Pardubice.

isport.blesk.cz 02.05.

Ostuda! Jinak se počínání bulharské hvězdy Grigora Dimitrova ve finále turnaje v Istanbulu proti Diegu Schwartzmanovi nedá nazvat. Čtyřiadvacetiletý tenista byl pro pokračující demolici raket „odměněn“ trestným gamem a postaral se tak o dokonalý skandál, který se na profesionálním okruhu jen tak nevidí.

Lucie Šafářová (1987, WTA 16) vyhrála turnaj WTA v pražské Stromovce. Po dlouhé zdravotní pauze způsobené neinfekčním zánětem kloubů letos na pěti turnajích nevyhrála jediný zápas, turnaj v Praze však všechno změnil. Nasazená dvojka na turnaji J&T Banka Prague Open získala sedmý titul v kariéře. Ve finále porazila bývalou šampionku US Open Samanthu Stosur (1984, WTA 25) z Austrálie 3:6, 6:1, 6:4.

O titul si na mezinárodním turnaji Wilson Cup TE 2 do 14-ti let v Rakovníku zahrál Vítek Horák (2002, I.ČLTK Praha). Český junior nestačil na Radu Mihai Papoeho z Rumunska 4:6 0:6. Čtyřhru vyhrál Kristián Kubík s Estoncem Mandmou. Výsledky.

denik.cz 03.05.

Madrid, Brno – Česká tenistka Lucie Šafářová nenastoupila na turnaji v Madridu kvůli žaludečním problémům k utkání druhého kola dvouhry. Odhlásit se musela i ze čtyřhry, v níž měly plnit společně s Bethanií Mattekovou-Sandsovou roli druhého nasazeného páru. Do osmifinále singlu tak bez boje postoupila Australanka Samantha Stosurová, kterou brněnská rodačka Šafářová minulý týden porazila ve finále turnaje v Praze.

denik.cz 04.05.

Madrid – Čtvrtá nasazená Viktoria Azarenková se stala další tenistkou, která musela tento týden kvůli zdravotním problémům vzdát antukový turnaj v Madridu. Běloruskou hráčku dnes na kurt nepustily potíže se zády a Američanka Louisa Chiricová, jež si účast v hlavní soutěži vybojovala v kvalifikaci, tak bez boje postoupila už do čtvrtfinále.

denik.cz 01.05.

Praha – Dva ročníky a dvě domácí vítězky, taková je bilance turnaje okruhu WTA na pražské Spartě. O akci na antuce ve Stromovce je díky úspěšným Češkám velký divácký zájem. A už nyní se fanoušci mohou těšit na další ročník, který se za rok uskuteční v prvním květnovém týdnu. A představit by měla i česká jednička Petra Kvitová.

Protenis 05.05.

Tomáš Berdych si na podniku ATP v Madridu poradil i s domácím Davidem Ferrerem, kterého ve třetím kole porazil 7:6(8) 7:5. Ve čtvrtfinále čeká Berdycha turnajová dvojka Andy Murray.

denik.cz 02.05.

Madrid – Švýcarský tenista Roger Federer se dnes kvůli zranění zad omluvil z antukového turnaje v Madridu. Bývalý první hráč světa, jenž měl mít coby třetí nasazený v úvodním kole volný los, momentálně nemůže ani trénovat. Věří ale, že nejde o vážný problém a na kurty se vrátí příští týden na turnaji Masters v Římě.

I druhý zápas v Madridu zvládla obhájkyně titulu Petra Kvitová, která porazila kvalifikantku Elenu Vesninu 6:3 6:3. S turnajem se loučí Barbora Strýcová, která nestačila na Madison Keys, a turnajová třináctka Karolína Plíšková. Ta podlehla další Američance McHale 6:7(3) 4:6. Utkání druhého kola má před sebou ještě vítězka pražského turnaje Lucie Šafářová, která stejně jako ve finále turnaje ve Stromovce změří síly se Samanthou Stosur.

O překvapení se v Madridu postarala Barbora Strýcová. Čtvrtfinalistka turnaje WTA v Praze hned v úvodním kole vyřadila světovou dvojku Angelique Kerber 6:4 6:2. Do druhého kola postoupily i další tři Češky – Petra Kvitová, Lucie Šafářová a Karolína Plíšková. Po boji končí kvalifikantka Kateřina Siniaková, která podlehla Aně Ivanovic 4:6 ve 3. setu.

Protenis 04.05.

Svůj první zápas v Madridu zvládl Tomáš Berdych. Osmý nasazený hráč porazil Denise Istomina 6:3 6:3 a v osmifinále vyzve domácího Davida Ferrera. Titul v Madridu neobhájí Petra Kvitová, která ve třetím kole nestačila na Dariu Gavrilovou 3:6 4:6.

Ostrava – Devatenáctiletý tenista Zdeněk Kolář v Ostravě premiérový titul na turnaji kategorie challenger nezískal. V nedělním finále antukového Prosperita Open ho porazil 6:7, 6:1, 6:2 Francouz Constant Lestienne.

isport.blesk.cz včera

Karolína Plíšková je ve světovém žebříčku na dvacátém místě, mezi českými tenistkami jí patří až třetí pozice, přesto se po skvělých především fedcupových výsledcích těší mezi fanoušky veliké oblibě. Rodačka z Loun se představila i na nedávném turnaji J&T Banka Prague Open, kde skončila v semifinále na raketě Lucie Šafářové. Pro iSport TV se ve videodotazníku rozpovídala i o tématech, na které tak často řeč nepřijde.

Protenis včera

Tomáš Berdych končí na turnaji v Madridu ve čtvrtfinále. Poslední český hráč v turnaji nestačil na turnajovou dvojku Andy Murrayho ve dvou setech 3:6 2:6. Na ATP challengeru v Aix en Provence končí rovněž ve čtvrtfinále Lukáš Rosol, který prohrál s Eliasem Ymerem, i Marek Michalička. Ten nestačil na Thiaga Monteira.

Page generated in: 0.429s
poslední komentáře
JANROK komentoval
Do finále na TE 1 v Echingu došel Jakub Patyk
Jakube Jakube. Jsem zvědavý co uhraje Pleva letos v Echingu. Mělo to cenu všechno?
A st. žactva ve Frýdku a Příbrami vyhráli Paroulek a Kudelová
JOJINE MARKU, podívej se na vysledky severočeského přeboru. Především pak na hráče Plevu.
JanZ13 komentoval
Tenisový švindl. Jedna minuta vydělá na auto
Blbost. Blbější článek už asi dlouho nikdo nevymyslel.
Halovými Mistry ČR ml. žactva se stali Donald a Nosková
I start zahraničních hráčů je povolen, dělat však rozdíly ve startovné je jak účtovat dvojí...