aktuálně  dv  top  dv  hot  dv  komentáře  dv  tagy  dv  populární tagy  dv  ATP / WTA top 20  dv  naši na ATP / WTA  dv  kam za tenisem  dv
výsledkynaši v akcitenisové kartičkysoutěžmoje hvězdavědomostiturnaje
aktuálnětophotkomentářetagypopulární tagyATP / WTA top 20naši na ATP / WTAkam za tenisem
Tenisové rakety Tenisové oblečeníTenisové botyTenisové taškyTenisové míče
nabídkavýsledkyžebříčkykdo a co?breakpointydiskuseL!VEhistorietiketychallengeduelprasátkochallenge turnajdeblíktipovačka
seznam albkomentáře
videakomentáře
kompletní seznamnový inzerát
Prahastředočeskýjihočeskýzápadočeskýseveročeskývýchodočeskýjihomoravskýseveromoravský
RSS

Zpravodajství

Nejaktuálnější tenisové zpravodajství
  Aktuálně Top Hot Videa
články publikované během posledních 24h48h7 dní30 dní365 dní
Protenis 1h

Ve dnech 25.5.–29.5.2016 se konal mezinárodní turnaj v BATD v Bruselu, kterého se zúčastnilo 240 hráčů ze 43 zemí ve 3 kategoriích. Vítězkou v ročníku 2006 a mladších se stala Brenda Fruhvirtová (2007, TK Sparta Praha). Výsledky.

sport.idnes.cz 1h

Oživit po desetileté pauze nejstarší mezinárodní turnaj tenistek v Česku se pokouší sportovci ve Starých Splavech na Českolipsku. Mácha Lake Satellite se na břehy Máchova jezera vrátí v červnu příštího roku. Pomoci k tomu má tenisová dynastie Suků, která nad turnajem převezme záštitu.

czech-open.cz 1h

Jaroslav Pospíšil se dostal do finále kvalifikace, dveře do hlavní soutěže mu otevíral duel s prvním nasazeným Brazilcem Juanem Souzou. Pospíšil vyhrál první set, ve druhém ještě srovnal Souzovo vedení 5:2, za stavu 5:5 mu hodně ublížila dvojchyba a pak prohrál druhý set 5:7. Ve třetím už Pospíšil tahal za kratší konec, Souza ve třetím rychle vedl 5:1, pospíšil ještě zvedl hlavu – 3:5, ale to bylo všechno… Jak dopadly ostatní zápasy kvalifikace?

Kdo si myslel, že volná karta pro Dominika Kellovského byla jen dárkem od pořadatelů k dvacetinám, ten se mýlil, mladý tenista TK AGROFERT ji dokonale využil! „Dominik vyhrál turnaj futures v Heraklionu, na turnajích této kategorie se stále více prosazuje a věřím, že využije i šanci na našem turnaji. I když Rus Kadrjavcev bude těžkým soupeřem,“ říkala před zápasem ředitelka UniCredit Czech Open Petra Černošková.

isport.blesk.cz včera

Na okruhu ATP vyhrál Tomáš Berdych dvanáct turnajů, ten nejcennější grandslamový mu však stále chybí. Dosavadním maximem české tenisové jedničky bylo wimbledonské finále z roku 2010, další šanci prolomit prokletí velkých turnajů má na probíhajícím French Open. Zdaleka však není z velkých hráčů minulosti či současnosti sám, kdo marně vzhlíží k vysněné trofeji. Podívejte se na přehled deseti hráčů, kteří ve své sbírce grandslamový titul nemají.

isport.blesk.cz 29.05.

PŘÍMO Z PAŘÍŽE | Mladé české tenistky se postavily do cesty historii. Opěvovaný tým „Santina“ alias Sania Mirazová s Martinou Hingisovou útočil při Roland Garros na čtvrtý grandslamový titul za sebou. Světové jedničky však po dvaceti grandslamových výhrách ve 3. pařížském kole zle narazily. Jasně je předčily Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou 6:3, 6:2 a už nyní je jisté, že Česko bude mít svůj pár v semifinále. V dalším duelu jdou totiž vítězky na H+H.

Tenis hraje profesionálně už čtrnáct let. A čím je starší, tím hůř prý tenhle životní styl kouše. Česká tenistka Babrora Strýcová nenávidí cestování a v letadle se občas bojí o život.

Protenis 29.05.

Futures s dotací $10,000 v Jablonci nad Nisou má českého vítěze, kterým se stal Marek Michalička (ATP 244). Druhý nasazený hráč ve finále zdolal Poláka Huberta Hurkacze 3:6 6:4 7:6(5) a získal první letošní titul. Do semifinále došli Jan Mertl a Michal Franěk, ten nestačil na pozdějšího vítěze Michaličku. Výsledky.

Česká deblová dvojice Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká se už probojovala mezi osm nejlepších párů letošního French Open. České tenistky porazily dvojici Klepac, Srebotnik 6:4 6:1. Radek Štěpánek s Nenadem Zimonjičem naopak nestačili na favorizované bratry Bryany a končí ve třetím kole.

PŘÍMO Z PAŘÍŽE | Pošesté v životě je Tomáš Berdych mezi šestnáctkou nejlepších borců Roland Garros. A zápas s Pablem Cuevasem mu udělal skutečně radost. Nejen díky výbornému výkonu, ale také kvůli tomu, že ho stihl dokončit, ještě než padla tma.

Protenis 28.05.

Čtyři sety potřeboval Tomáš Berdych na to, aby zdolal Pabla Cuevase z Uruguaye a postoupil do osmifinále French Open. V boji o čtvrtfinále ho čeká David Ferrer, který porazil krajana Lopeze.

Tři čeští hráči se probojovali mezi osm nejlepších na futures $10,000 v Jablonci nad Nisou. Jan Mertl si o semifinále zahraje s Polákem Hubertem Hurkaczem a Michal Franěk, startující na divokou kartu, změří síly s Markem Michaličkou. Live score.

Protenis 27.05.

Všechny tři české hráčky, které se v pátek představily na French Open, se s turnajem loučí. Samanthě Stosur podlehla loňská finalistka Lucie Šafářová 5:7 ve 3. sadě, Kvitová nestačila na Shelby Rogers 0:6 7:6 0:6 a Barbora Strýcová prohrála s Agnieszkou Radwanskou, když jí poprvé dokázala sebrat alespoň set.

isport.blesk.cz 27.05.

Tenisové French Open přichází o velkou hvězdu. Na turnaji končí Rafael Nadal! Devítinásobný vítěz paříšského turnaje a asi nejlepší antukový hráč historie odstoupil po dvou odehraných kolech. Důvodem jsou problémy se zápěstím. Do osmifinále Roland Garros tak bez boje projde Nadalův krajan Marcel Granollers.

denik.cz 26.05.

Moskva – Maria Šarapovová je v ruské nominaci na olympijské hry v Riu de Janeiro, přestože během lednového Australian Open měla pozitivní dopingový test na meldonium. Od té doby má pozastavenou činnost a hrozí jí až čtyřletý zákaz startů. Pokud devětadvacetiletá Šarapovová nebude moci v Riu startovat, doplní Světlanu Kuzněcovovou, Anastasiji Pavljučenkovovou a Darju Kasatkinovou pátá Ruska na žebříčku Jekatěrina Makarovová.

Protenis 26.05.

Tomáš Berdych postoupil na French Open do třetího kola, když porazil Malika Jaziriho 3:1 na sety. Jiří Veselý nestačil na Nicolase Almagra a s turnajem se loučí ve druhém kole. Berdycha čeká 25. nasazený Pablo Cuevas. Obhájkyně titulu ve čtyřhře Lucie Šafářová končí spolu s Bethanie Mattek-Sands v úvodním kole.

Protenis 25.05.

Petra Kvitová porazila ve druhém kole French Open Hsieh Su-Wei 6:4 6:1, Lucie Šafářová smetla Švýcarku Golubic 6:2 6:2 a Barbora Strýcová si poradila s Polonou Hercog ze Slovinska 6:4 6:4. Tři Češky si tak zahrají třetí kolo druhého grandslamu roku. Na raketě Chardyho končí Adam Pavlásek, který podlehl 0:3 na sety.

Protenis 24.05.

Do druhého kola French Open 2016 se probojoval Tomáš Berdych, který porazil Kanaďana Vaška Pospíšila 6:3, 6:2, 6:1 a Jiří Veselý, který si poradil s Američanem Ramem 6:4, 6:4, 6:7(5), 6:0. V prvním kole končí Radek Štěpánek, kterému chyběly s Britem Andy Murrayem 2 míče k vítězství 6:3, 6:3, 0:6, 3:6, 5:7. Končí také Denisa Allertová, která vzdala Japonce Kurumi Nara 7:5, 3:6, 0:2 ret. a Kristýna Plíšková, která prohrála s Brazilkou Pereirou 5:7, 6:3 7:9.

Tenisový trenér Ing. Miroslav Eliáš pořádá tenisový kemp ve Veřovicích (v blízkosti Frenštátu pod Radhoštěm). Ubytování bude zajištěno v nově postavené budově občanského sdružení OREL v podhůří Beskyd – www.orelverovice.cz. Součástí celého komplexu je multifunkční hřiště na tenis, fotbal, florbal, basketbal a volejbal.

denik.cz 24.05.

Paříž – Parádní podívanou připravili fanouškům na Roland Garros Radek Štěpánek a Andy Murray. A i když český veterán padl, vysloužil si aplaus zaplněných ochozů i ocenění od přemožitele. Sedmatřicetiletý tenista odehrál v 1. kole pařížského antukového grandslamu napínavé drama, byl dva míče od šokujícího vítězství nad světovou dvojkou, ale nakonec vypjatou bitvu po třech a tři čtvrtě hodinách prohrál v pěti setech.

Page generated in: 0.511s
poslední komentáře
JANROK komentoval
Do finále na TE 1 v Echingu došel Jakub Patyk
Jakube Jakube. Jsem zvědavý co uhraje Pleva letos v Echingu. Mělo to cenu všechno?
A st. žactva ve Frýdku a Příbrami vyhráli Paroulek a Kudelová
JOJINE MARKU, podívej se na vysledky severočeského přeboru. Především pak na hráče Plevu.
JanZ13 komentoval
Tenisový švindl. Jedna minuta vydělá na auto
Blbost. Blbější článek už asi dlouho nikdo nevymyslel.
Halovými Mistry ČR ml. žactva se stali Donald a Nosková
I start zahraničních hráčů je povolen, dělat však rozdíly ve startovné je jak účtovat dvojí...