aktuálně  dv  top  dv  hot  dv  komentáře  dv  tagy  dv  populární tagy  dv  ATP / WTA top 20  dv  naši na ATP / WTA  dv  kam za tenisem  dv
výsledkynaši v akcitenisové kartičkysoutěžmoje hvězdavědomostiturnaje
aktuálnětophotkomentářetagypopulární tagyATP / WTA top 20naši na ATP / WTAkam za tenisem
Tenisové rakety Tenisové oblečeníTenisové botyTenisové taškyTenisové míče
nabídkavýsledkyžebříčkykdo a co?breakpointydiskuseL!VEhistorietiketychallengeduelprasátkochallenge turnajdeblíktipovačka
seznam albkomentáře
videakomentáře
kompletní seznamnový inzerát
Prahastředočeskýjihočeskýzápadočeskýseveročeskývýchodočeskýjihomoravskýseveromoravský

Články

Aktuálně Top Hot Videa

Turnaj vozíčkářů Brno Classic Open

napsal tipmaster 12.05.2008 Po odehrání dvou indoor turnajů (HAMR - vítěz Felix, Karviná - vítěz Brychta) se okruh Mistrovství ČR v tenisu na vozíku přestěhoval pod volnou oblohu na dvorce Classicu v Brně, kde od 9.5.2008 probíhalo nejprve soustředění s náborem nových hráčů a od soboty se hrála soutěžní část soustředění.

Z přihlášených 18 hráčů nakonec turnaj odehrála čtrnáctka, včetně tří Slováků, někteří původně přihlášení měli nehoráznou smůlu – na Petra Blechu spadlo asi patnáctikilové zrcadlo a zranilo jej, Sember onemocněl, ale třeba Slovák Gergely dal přednost turnaji v Izraeli.

Po zkušenosti z HAMR Open se od Karviné nasazuje podle světového žebříčku, takže jedničkou byl Mirek Brychta, dvojka Michal Stefanu, trojkou potom Slovák Felix a ze 130.místa ITF byl jako 4. nasazený Dalibor Potůček.

Ten si ověřil, že Michal Kubát to na něj umí a po porážce z Prahy mu ve třech setech podlehl i v Brně, hezký, byť výsledkově jednoznačný, zápas sehrál Jochymek s Felixem, velký boj svedl Jura Fiala, kterému přišla „druhá tenisová míza“ s Mirkem Brychtou a podlehl mu ve třech setech, Michal Stefanu si poradil snadno s Masarykem. Hašek potvrdil, že se nebojí Michala Kubáta, ale má respekt z druhého Michala – Stefanu. Kubáta přehrál s přehledem 6/2, 6/3, s druhým prohrál 6/4, 6/1.

Všichni byli velmi zvědaví na souboj Brychty s Felixem, zda Jožka dokáže zopakovat pražské vítězství, ale Mirek se zaskočit nenechal a povolil slovenskému reprezentantovi pouhé 4 hry. Finále bylo opakování finále z Karviné – dokonce i se stejným vítězem. Brychta potvrdil stoupající formu a Stefanu přehrál po bitvě 7/6(5), 6/2. Body ( a také finanční prémie za vítězství v okruhu) stvořily velmi silný deblový pár Brychta, který, přes drobný propad ve světovém žebříčku, patří stále ke světové deblové vozíčkářské špičce, Stefanu, jehož levá ruka a pingpongové zkušenosti jsou velmi nebezpečné, pokud si Michal na soupeře věří. Jemu se snažili konkurovat (a ve výsledku nutno říci, že neúspěšně, neb Brychta Stefanu zvítězili) zejména Masaryk s loňským mistrem ČR ve čtyřhře Potůčkem a mládí snoubící se zkušeností – pár Felix-Fiala. Černým koněm chtěl být pár Hašek – Kvoch, ale byli zkroceni Potůčkem s Masarykem, velká bitva byl semifinálový souboj Brychty, Stefanu s dvěma F, ale první nasazení ve třech setech zvítězili a ve finále potvrdili svou sílu jasnou výhrou nad párem Potůček, Masaryk 6/4, 6/2. V útěše nenalezl Potůček soupeře, hezké bylo umístění Pepy Dáni ve finále této soutěže.

Soustředění i turnaj se vydařili. Další akcí ČTSV bude turnaj ITF 2 v Prostějově, pak pokračuje BOWE Systec Tour 08 turnaji v Piešťanech, Radnicích, Bystřici pod Hostýnem a finále bude v Praze na dvorcích DO-MY-NO.

V sobotu proběhla i Valná hromada ČTSV, kde byl zvolen staronový výkonný výbor (Martin Císař – prezident, zástupce hráčů Miroslav Brychta, viceprezident Ivan Vyvadil, další členové VV Petr Dyszkiewicz a Jakub Vurm (reprezentační trenér).

Autor: Ivan Vyvadil