Nový uživatel? Registrace | Přihlásit se
aktuálně  dv  top  dv  hot  dv  komentáře  dv  tagy  dv  populární tagy  dv  ATP / WTA top 20  dv  naši na ATP / WTA  dv  kam za tenisem  dv  
výsledkynaši v akcitenisové kartičkysoutěžmoje hvězdavědomostiturnaje
aktuálnětophotkomentářetagypopulární tagyATP / WTA top 20naši na ATP / WTAkam za tenisem
Tenisové rakety Tenisové oblečeníTenisové botyTenisové taškyTenisové míče
nabídkavýsledkyžebříčkykdo a co?breakpointydiskuseL!VEhistorietiketychallengeduelprasátkochallenge turnajdeblíktipovačka
seznam albkomentáře
videakomentáře
kompletní seznamnový inzerát
Prahastředočeskýjihočeskýzápadočeskýseveročeskývýchodočeskýjihomoravskýseveromoravský
Prahastředočeskýjihočeskýzápadočeskýseveročeskývýchodočeskýjihomoravskýseveromoravský

Články


  Aktuálně Top Hot Videa  

Tenis na vozíku v Brně

napsal tipmaster 22.06.2008 Ve dnech 18. – 22. června v půvabném areálu TC Classic v Brně se konal 14. ročník mezinárodního turnaje v tenisu na vozíku KPM Consult Czech Open. Bohužel z ne zcela pochopitelných důvodů ITF snížila kategorii turnaje z ITF 1 na ITF 2, což se projevilo jak na počtu účastníků, tak na úrovní konkurence. Zatímco v minulých letech v Prostějově, kde se turnaj konal hrávalo 7-9 hráčů z Top Ten (v roce 07 se ve finále utkaly světová jednička a dvojka – Kunieda (JPN) a Ammerlaan (NED), tak letos pořadatelé přivítali pouze jediného hráče z Top Ten – několikanásobného vítěze průhonického turnaje Kruszelnického (POL), druhý pravidelný účastník Legner (AUT) se omluvil, ale přijeli sympatičtí Švédi Olsson a Wikstrom a další špičkoví hráči. Videa naleznete ve videogalerii.

Hned ve druhém kole došlo k „překvapení“ – v utkání české jedničky Brychty a dvojky Stefanů vyhrála dvojka a po velké bitvě získala nejen body do světového žebříčku, ale asi také karton šampaňského o Pavla Suchánka, poslance Parlamentu ČR a pravidelného patrona vozíčkářského tenisu, který jej asi před čtyřmi lety slíbil tomu českému hráči, který v přímém souboji Mirka porazí. No, uvidíme…

Pro Čechy, s vyjímkou Michalů Stefanu a Kubáta a Jury Fialy, bylo většinou konečnou první kolo v Main Draw, v Second Draw se do finále probojoval Jiří Vrba, kde podlehl Hanssonovi (SWE).

Velmi dramatické zápasy byly ve čtvrtfinále i semifinále, kde se utkali první nasazený Polák Kruszelnicki (53 let!)s mladým Belgičanem Gerardem a v „bratrovražedném boji“ se střetli Vikingové Olsson a Wikstrom. Zatímco zkušený Tadek Kruszelnicki po bitvě v prvé sadě ve druhé mladíka rozstřílel (75, 61),

Vikingové svedli třísetovou bitvu, kde, ačkoliv ve druhé sadě dostal od kamaráda z týmu vítězů mistrovství světa vozíčkářů nepopulárního kanára, nakonec vyhrál Olsson po setech 64, 06, 63.

Ve finále pak Polák s dělovým forhendem a nezměrnou bojovností – při dojíždění těžkých balonů létaly třísky z otočných panelů okolo kurtu přehrál celkem jasně 63, 62 svého mladého rivala a oplatil mu porážku z World Team Cupu v Cremoně.

Čtyřhra byla po třísetové bitvě kořistí Švédů, kteří přehráli Kruzselnického se Slovákem Felixem 62, 36 a 63.

Divizi Quad (hráči s vyšším postižením) vyhrál Brit Cotteril, který porazil kamaráda Johnsona, v soutěži žen přehrála Japonka Yaosa sympatickou Agniszku Bartczak z Polska ve třech setech 57, 63, 62.

Turnaj se vydařil a byť jsme byli na brněnském Classicu velmi spokojení, doufáme, že v dalších letech se vrátíme do Prostějova, kde pro hráče i organizátory je to nejlepší prostředí.

Další mezinárodní akcí bude opět na Classicu v Brně SSŽ CUP 08 – Mezinárodní mistrovství ČR v polovině srpna.

Autor: Ivan Vyvadil

48Odeslat článek emailem    Facebook    TwitterPOSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJHRANĚJŠÍ VIDEA (14 dní)