Turnaj "A" starších žákyň

napsal tipmaster 29.05.2007 Oba tituly v turnaji starších žákyň kat. A. na domácích štvanických kurtech získala naše hráčka Zarina Diyas.

1. den – sobota

Nejvýše nasazené domácí hráčky Diyas a Bacíková postoupily do 3.kola. Diyas přehrála též domácí Pavelkovou 6:3, 3:0 skreč.

Bacíková si pohlídala postup přes Brynychovou 6:1, 6:1. Čtvrtá nasazená Gratzlová podlehla překvapivě dobře hrající Mendézové 3:6, 1:6. Šestá nasazená Langerová musela skrečovat zápas Jankovské za stavu 2:5. Hned do 2. kola turnaje poslal los nasazenou domácí hráčku Rohanovou proti dobře hrající Liasovské.

Takticky dobře zvládla Rohanová zápas a zvítězila 6:0, 6:1. Dále do 3.kola postoupila domácí Becková vítězstvím nad Krejčíkovou 6:3, 7:5.

2. den – neděle

Zápasy 3. kola přinesly postup do čtvrtfinále Diyas, která přehrála v domácím derby Beckovou. V 1. setu držela Becková vyrovnaný krok, ve 2. setu byla Diyas jistější v zakončení a zvítězila 6:3, 6:0.

Rohanová podlehla Jankovské 6:7, 4:6. Bacíková nestačila na Bendlovou 2:6, 1:6. Mendesová porazila Fabíkovou 6:2, 6:1. V odpoledních čtvrtfinálových zápasech si postup do semifinále zajistily první nasazená Dyias vítězstvím nad Kubinovou 6:3, 6:3,

dobře hrající Jankovská nad Rudolfovou 6:3, 7:5, precizní Mendesová nad Kamínkovou 6:2, 6:2 a Bendlová roztřílela Matouškovou 6:1, 6:1.

3. den- pondělí

Pondělní semifinálové zápasy přinesly postup do finále hráčkám Diyas a Bendlové (TK Neridé).

Zápas Diyas – Jankovská (TK Sparta) začal lépe pro domácí hráčku, v prvním setu si vytvořila náskok 4:1, 5:2 a vyhrála jej 6:2. Sympaticky hrající Jankovská se snažila bojovat o každý míč, ale ve druhém setu Diyas už kralovala na dvorci a zvítězila 6:2, 6:2.

Druhé semifinále přineslo souboj mezi Bendlovou a Mendesovou (Přerov) s výsledkem 6:4 7:5.

Ve finále čtyřhry zvítězily ve večerním zápase Dyias, Rudolfová nad párem Gratclová, Kubinová 6:0, 5:7, 6:3.

4. den- úterý

V dnešním finále dvouhry Zarina Diyas potvrdila roli první nasazené hráčky a po vítězném vyrovnaném prvním setu si lehce došla pro vítězství 7:5 6:1.