Třetí titul pro Tomáše Macháče na $15,000 v Říčanech

napsal houba 25.11.2018

Tomáš Macháč (ATP 812) ovládl ITF futures $15,000 v Říčanech. Je to pro něj již třetí triumf za poslední čtyři týdny, když vyhrál turnaj v Opavě a Milovicích. v Říčanech prošel Tomáš kvalifikací, kde vyhrál dva zápasy, v úvodním kole hlavní soutěže si pak hned poradil s turnajovou jedničkou Španělem Artunedem (ATP 340). Po cestě do finále potom vyřadil Lootsmu z Holandksa, Pauwelse z Belgie a štvanického Ondřeje Štylera 6:7(6) 6:1 6:2. Finálovým soupeřem Macháče byl Jiří Lehečka startující na volnou kartu. Sedmnáctiletý Lehečka ale k utkání nenastoupil a Macháč si tak připsal dalších 18 bodů. Na žebříčku ATP se tak Tomáš najde na svém novém maximu, a to na 541. místě. Čtyřhru vyhrála dvojice Jeníček, Vlkovský. Výsledky.