Nový uživatel? Registrace | Přihlásit se
aktuálně  dv  top  dv  hot  dv  komentáře  dv  tagy  dv  populární tagy  dv  ATP / WTA top 20  dv  naši na ATP / WTA  dv  kam za tenisem  dv  
výsledkynaši v akcitenisové kartičkysoutěžmoje hvězdavědomostiturnaje
aktuálnětophotkomentářetagypopulární tagyATP / WTA top 20naši na ATP / WTAkam za tenisem
Tenisové rakety Tenisové oblečeníTenisové botyTenisové taškyTenisové míče
nabídkavýsledkyžebříčkykdo a co?breakpointydiskuseL!VEhistorietiketychallengeduelprasátkochallenge turnajdeblíktipovačka
seznam albkomentáře
videakomentáře
kompletní seznamnový inzerát
Prahastředočeskýjihočeskýzápadočeskýseveročeskývýchodočeskýjihomoravskýseveromoravský
Prahastředočeskýjihočeskýzápadočeskýseveročeskývýchodočeskýjihomoravskýseveromoravský

Články


  Aktuálně Top Hot Videa  

Tenisové rakety pro milovníky klasiky

tenisovyblog.cz napsal briza 26.07.2020

Jen pro upřesnění, tou klasikou mám na mysli tenisové rakety s oním nenahraditelným pocitem maximální kontroly a citu. Takové rakety, jaké se používaly před mnoha lety, kdy jsem byl ještě mladý (a mnozí s vás ještě nebyli na světě

Tenisovyblog.cz

Před časem nás kontaktoval jeden z našich čtenářů jménem Jarek s tím, že se po dlouhých letech vrací k tenisu a potřebuje vybrat nové rakety. Poslední, kterou měl, byla právě Wilson Pro Staff 85 z roku 1993. A jelikož onen čtenář býval závodním hráčem, chtěl doporučit raketu se stejnými nebo podobnými vlastnostmi a aby ji nemusel shánět po antikvariátech. Ale takovou raketu v současné nabídce moderních raket není snadné.

Přece jen jsme v období, kdy všechny značky chrlí ultramoderní rakety, které co možná nejvíce usnadňují hru i méně pokročilým hráčům a hráčkám. Současné modely, a to i ty, které dříve byly klasické, náročné a přesné, mají velké sweetspoty a pružnější rámy pro maximalizaci energie a spinu. Bohužel tyto vlastnosti nejdou ruku v ruce s nadmírou kontroly a citu. Což mě osobně mrzí. Mnoho světových hráčů proto stále používá i několik let staré modely raket (např.: Murray, Goffin, atd.) a mají je jen v designu těch současných…

A dá se ještě vybrat taková raketa?

Není to snadné, ale jde. Jen ten výběr je hodně omezený. Jaké rakety jsem tedy Jarkovi vybral?

Wilson Pro Staff RF97

Tady je více informací o raketě Wilson Pro Staff RF97 včetně mé recenze.

Jedna z posledních klasických raket v nabídce Wilsonu. I když díky její váze (340 gramů bez výpletu) ji doporučím jen opravdu hodně pokročilým hráčům. Přece jen takto těžká raketa, v případě nezvládnuté techniky úderů, může způsobit závažná a dlouhotrvající zranění ruky, ramene nebo zad. Což si nikdo z nás patrně nepřeje. Ale Jarek je pokročilý hráč a třeba ji zvládne.

Lehčí verze výše uvedené Rogerovky, která je díky nižší váze (315 gramů bez výpletu) přijatelná pro větší spektrum hráčů. Právě díky váze je snáze ovladatelná, ale na druhou stranu „díky“ váze neposkytuje tolik stability jako rogerovka (Wilson Pro Staff RF97).

Nové modely této rakety, tedy ty od roku 2018, mají v sobě technologii Coutervail, která bohužel onomu klasickému pocitu dala mírně na prd…frak. Proto je lepší se poohlédnout po modelu z roku 2017, který ještě technologii Countervail neměl.

Head Prestige MID

Další z legendárních raket, po kterých jsem jako mladý kluk snil. Taky jsem na ni kdysi napsal recenzi. Mám je spojené s Goranem Ivaniševičem a jeho strastiplnou cestou za titulem ve Wimbledonu. Samozřejmě současné rakety Head Graphene 360+ Prestige se výrazně liší od těch Goranových.

Jak název napovídá, v nových modelech je použitá moderní technologie Graphene 360+. Testoval jsem letos (rok 2020) tyto rakety a onen Graphene 360+ je znát. Rakety jsou pořád hodně náročné a jen tak něco neodpustí…myslím v technice úderů, ale přece jen to z nich letí o poznání svižněji.

Tecnifibre TF40 315

V článku 6 nejlepších tenisových raket roku 2019 jsem ji právem zařadil na konečné druhé místo. Tento model se firmě Tecnifibre hodně povedl. Snoubí v sobě moderní technologie, díky kterým míče získávají hodně energie, ale pořád si zachovává dostatek citu a přesnosti. Navíc váha není tak brutální jako u Wilson Pro Staff 97RF a je tedy dostupná mnohem širšímu spektru hráčů.

Yonex VCORE Pro 97 (330 gramů)

Rakety Yonex přece jen testuji jen velmi zřídka a nejspíš je to škoda. Měl jsem možnost hrát s touto raketou, kterou mimochodem používá Stan Wawrinka, a musím uznat, že je to výborná raketa. Pravda, byl to model z roku 2017, takže současný model už může být někde jinde. Ale myslím si, spíš doufám, že si zachoval ony vlastnosti, kterými mě mile překvapil.

Odkaz na článek: https://www.tenisovyblog.cz/…iky-klasiky/

3Odeslat článek emailem    Facebook    TwitterPOSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJHRANĚJŠÍ VIDEA (14 dní)