TE 2012: Sparta - LASVIT 5:4

tenisovaextraliga.cz napsal briza 17.12.2012

Největším překvapením Tenisové extraligy 2012 v pozitivním slova smyslu je tým LASVIT. Nejen že postoupil ze skupiny přes TK Neridé, ale v dnešním zápase řádně potrápil Spartu. Po dvouhrách LASVIT vedl 4:2, pak však prohrál všechny čtyřhry a utkání prohrál 4:5.

David Škoch

Lustig Daniel (LASVIT) - Michalička Marek (Sparta) 7:5 6:3
Marek Michalička nezopakoval výkon proti Mayerovi a dnes prohrál s Danielem Lustigem. Michaličkovi dnes nefungoval forhend, což se dá říci i o Lustigovi. Lustigovi však opět dobře fungoval servis.

Sevastova Anastasija (LASVIT) - Zakopalová Klára (Sparta) 3:6 6:3 6:3
Klára začala dobře, její přímky létaly nízko nad sítí a končily těsně před základní čárou. Ve druhém setu Kláru začal zlobit servis a soupeřka se rozehrála. Třetí set už byl v režii Sevastové a zaslouženě vyhrála.

Záhlavová Sandra (LASVIT) - Vaňková Kateřina (Sparta) 6:2 6:4
Sandra je v obrovské formě. Dobře se pohybuje, funguje forhend i bekhend. Někdy si nadhodí na druhý servis moc doprava, ale jinak vše funguje na jedničku. Přidala na agresivitě a Katka Vaňková si nevytvořila tlak ani svým pověstným forhendem.

Štěpánek Radek (Sparta) - Gojowczyk Daniel (LASVIT) 6:2 7:6(5)
Národní hrdina Radek Štěpánek je dobře připraven na novou sezónu. Dobře servíruje a hlavně pohyb na dvorci má vynikající. U každého míče pěkně stojí a údery hraje v klidu. Dnes mu celkem slušně fungovalo i zápěstí u forhendu, takže jeho forhendy měly dostatek rotace. Radek měl brejk i ve druhém setu, ale Gojowczyk ho brejknul zpátky a v tiebreaku byl šťastnější Štěpánek.

Minář Jan (LASVIT) - Dodig Ivan (Sparta) 7:6(2) 7:6(4)
Honza Minář hrál výborně. To, co mu chybělo v zápase s Karolem Beckem v semifinálové skupině, nyní znovu našel. Mluvím o konečném úderu a větší odvaze a agresivitě. Dodig také nehrál špatně. A když si nikdo z obou aktérů za celý zápas neprohrál servis, musely rozhodnout tiebreaky, kde byl úspěšnější Honza Minář, který svým dnešním vítězstvím jistě potěšil i přítelkyni a syna Tondu, kteří zápasu přihlíželi.

Kližan Martin (Sparta) - Stebe Cedrik-Marcel (LASVIT) 6:4 3:6 6:3
Stebe opět ukázal svoji šikovnou levou ruku a Kližana pořádně potrápil. Kližan byl agresivnější na forhendu, což rozhodovalo výměny.

Zakopalová/Vaňková (Sparta) - Sevastova/Marosi (LASVIT) 7:6(5) 6:4
Zakopalová s Vaňkovou měly větší tlak a to rozhodlo. Marosi na začátku zápasu nestíhala, ale postupně si na vyšší rychlost zvykla a nakonec hrála dobře.

Štěpánek/Dodig (Sparta) - Gojowczyk/Minář (LASVIT) 6:1 6:4
Tady to bylo na jednu bránu. Radek si dobře dirigoval Dodiga a Gojowczyk s Minářem neměli šanci.

Čermák/Dlouhý (Sparta) - Lustig/Škoch (LASVIT) 6:7(5) 6:4 10:7
Vysoce kvalitní debl rozhodl o vítězi celého utkání. A jak jinak než v superbreaku. Byla to lahůdka. Divák mohl vidět dělová podání, technické míče i taktické varianty. Nakonec byli šťastnější sparťané.

TK Spartak Jihlava Karolína Plíšková, Kristýna Plíšková Vaňková, Zakopalová Robin Bulant Stephanie Foretz Gacon Stephanie Foretz Gacon
Mariánské Lázně - Jihlava 3:6 Komentáře
Lasvit - Pardubice 9:0 Komentáře
Neridé - Lasvit 4:5 Komentáře
Liberec - Mariánské Lázně 5:4 Komentáře
Neridé - Pardubice 5:4 Komentáře
Liberec - Jihlava 5:4 Komentáře
Prostějov - Sparta 6:1 Komentáře
I.Čltk Praha - Přerov 4:5 Komentáře