Svijany Open 2022: O postup do hlavní soutěže zabojuje z Čechů jen Nouza

napsal briza 31.07.2022

Liberecký challenger Svijany Open 2022 začal v neděli prvním kolem dvoukolové kvalifikace. Ve 24-členné kvalifikaci startovalo 6 českých hráčů. Do druhého kola však z Čechů prošel pouze Petr Nouza.

Petr Nouza

Bachinger – Šafránek 7:6(6), 1:0 scr
Václav Šafránek (1994, ATP 1005) startující v kvalifikaci na tzv. protected ranking skrečoval na začátku druhého setu ze zdravotních důvodů. Šafránek vedl v prvním setu 3:1, prohrával 3:5 a pak v tiebreaku vedl 6:4, ale set nakonec získal Bachinger, což si odnesla raketa českého hráče. Ve druhém setu Šafránek zahrál bekhend s bolestnou grimasou a bylo jasné že je hotovo.

Neumayer – Jurajda 6:4, 6:2
Adam Jurajda (2003, ATP 1304) nestačil na Rakušana Neumayera (2002, ATP 336). Jurajda byl schopen soupeři konkurovat snad jen svým dělovým servisem, který létal rychlostí přes 200 Km/hod.

Gerch – Kučera 7:6(3), 6:1
Mladý domácí hráč Jonáš Kučera (2006, ATP NR) předvedl sebevědomý a bojovný výkon proti Němci Gerchovi (1994, ATP 379). Kučera je velkým příslibem do budoucna. Dnes ukázal, že tenis hrát umí a za to byl odměněn potleskem početného publika.

Oliel – Černý 6:3, 6:0
Matyáš Černý odehrál dobrý zápas, ale chyběla útočná kvalita proti velice solidnímu Izraelci Olielovi.

Nouza – Lavagno 6:4, 6:3
Petr Nouza potvrdil dobrou formu z posledních týdnů, kdy se mu dařilo na turnajích s dotací $15,000 a $25,000. Velmi dobře servíroval a ve výměnách zbytečně nespěchal. Ve finále kvalifikace ho čeká Němec Fanselow (1991, ATP 301).

Prihodko – Reček 6:7(3), 6:2, 6:4
Dominik Reček (1995, ATP 1203) prohrál vyrovnaný zápas s Ukrajincem Prihodko. V koncovce třetí sady Reček udělal při důležitých bodech zbytečné chyby a to ho stálo celý zápas.