Nový uživatel? Registrace | Přihlásit se
aktuálně  dv  top  dv  hot  dv  komentáře  dv  tagy  dv  populární tagy  dv  ATP / WTA top 20  dv  naši na ATP / WTA  dv  kam za tenisem  dv  
výsledkynaši v akcitenisové kartičkysoutěžmoje hvězdavědomostiturnaje
aktuálnětophotkomentářetagypopulární tagyATP / WTA top 20naši na ATP / WTAkam za tenisem
Tenisové rakety Tenisové oblečeníTenisové botyTenisové taškyTenisové míče
nabídkavýsledkyžebříčkykdo a co?breakpointydiskuseL!VEhistorietiketychallengeduelprasátkochallenge turnajdeblíktipovačka
seznam albkomentáře
videakomentáře
kompletní seznamnový inzerát
Prahastředočeskýjihočeskýzápadočeskýseveročeskývýchodočeskýjihomoravskýseveromoravský
Prahastředočeskýjihočeskýzápadočeskýseveročeskývýchodočeskýjihomoravskýseveromoravský

Články


  Aktuálně Top Hot Videa  

Nepříjemnost s karanténou. Krejčíkovou čeká 14-ti denní domácí pobyt

napsal houba 15.03.2020

Do karantény v souvislosti s pandemií koronaviru míří první česká tenistka. Barbora Krejčíková musí zůstat kvůli pozemní cestě z Vídně do České republiky dva týdny doma. „Jsem zdravá,“ vzkázala svým fanouškům prostřednictvím příběhu na Instagramu.

Barbora Krejčíková

Musel to pro ni být šok. Stejně jako řada dalších pasažérů letěla i Barbora Krejčíková z Ameriky do Mnichova. Pak ale na rozdíl od ostatních Čechů zvolila místo přesunu do Prahy raději let do Vídně.

A právě toto rozhodlo o dvoutýdenní karanténě, kterou Krejčíková dneškem zahajuje. „Jsem zdravá, ale jelikož jsem jela z Vídně do Česka, musím zůstat v karanténě. Rakousko je totiž jednou ze zemí, kde hrozí nákaza koronavirem,“ sdělila na svém instagramovém účtu čtyřiadvacetiletá Češka, jež měla během cesty nasazenu ochrannou roušku.

K opačnému scénáři přitom stačilo málo. Kdyby tenistka pokračovala z Mnichova letadlem do Prahy, povinnému domácímu pobytu by se vyhnula. Ačkoliv je Mnichov v Německu, tedy z pohledu koronaviru v rizikové zemi, české politické vedení rozhodlo, že návštěva mnichovského letiště nevyústí v karanténu.

„Výjimku pro tranzit udělilo ministerstvo vnitra vzhledem k tomu, že riziko nákazy je výrazně menší, než když lidé v takové zemi pobývají,“ vysvětlil český ministr zahraničí Tomáš Petříček, který nabídl Krejčíkové i telefonát.

5Odeslat článek emailem    Facebook    TwitterPOSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJHRANĚJŠÍ VIDEA (14 dní)