Milovice: Finále pro Mareše i Mendesovou

napsal tipmaster 20.01.2008 Jen co v neděli 13.1. v Milovicích skončil mezinárodní turnaj Tennis Europe do 16 let, hned začal další a to ještě sledovanější - 7. ročník Realsport Open do 14 let. Hráči a hráčky z 15 různých zemí přijely bojovat o body do žebříčku Tennis Europe. Pernila Mendesová
Pernila Mendesová

V kvalifikaci chlapců startovalo 17 českých hráčů, ale kvalifikovat se podařilo jen Danielu Filovi, který si však moc hlavní soutěže neužil, jelikož hned po třech hrách musel vzdát Srbovi Kapričovi pro zraněné koleno. Kromě Dana startovalo v hlavní soutěži 10 Čechů. Pro čtyři z nich skončila účast již v prvním kole. Zklamáním byla prohra druhého nasazeného Pavláska s deblovým kolegou Jaloviecem a prohra domácího Robina Jakimiče s Italem Faraonem. Nejúspěšnějším Čechem se stal Matěj Mareš, který se probojoval až do finále, ve kterém ale za stavu 1:5 vzdal Britovy Broadymu. Matěj si při jednom servisu natáhl zádový sval a zranění ho nepustilo ani k sehrání finále čtyřhry. A tak jediná zlatá radost pro Čechy je první místo dvojice Jan Brenk a Patrik Homola v soutěži čtyřhry.

V hlavní soutěži dívek se představilo celkem 14 Češek. Mezi nejlepších osm se však probojovaly pouze dvě a to Natálie Nováková (dříve Becková), která podlehla Slovence Uberalové 2:6 2:6 a Pernila Mendesová, která se probojovala až do finále. Finálové utkání dvouhry dívek mělo o hodně větší úroveň, než finále turnaje do šestnácti. Po vyrovnané bitvě však zlatou medaili odváží na Slovensko teprve třináctiletá Petra Uberalová. Petra získala na turnaji „double“ když se svojí kolegyní Michalou Kucharovou vyhrály i čtyřhru. Ve finále porazily slovinský pár Srimpf-Rupert.

Autor: Jaroslav Chmelík