ME družstev do 12-ti let: Chlapci i dívky skončili stříbrní

napsal houba 13.08.2012

Na Mistrovství Evropy družstev do 12-ti let skončily oba české týmy na druhém místě, když shodně ve finálových utkáních podlehly Rusku. Chlapci postoupili do finále po výhrách nad Rumunskem, Itálií a Německem z prvního místa bez ztráty jediného bodu. Dívky ve své skupině jednou prohrály, a to se Srbkami, přesto to na postup do finále stačilo.
Výsledky chlapci, dívky.

Tomáš Jiroušek

Chlapci ve složení Tomáš Jiroušek, Tomáš Macháč a Evžen Holiš hráli finálovou skupinu v Algheru (ITA). Ve své skupině třikrát vyhráli, ale ve finále nestačili na Rusy poměrem 0:3.

Dívky ve složení Lucie Kaňková, Anna Kynčlová a Sabina Drábková cestovali do Ajaccia (FRA). V základní skupině porazily Španělsko a Polsko, nad jejich síly byly Srbky. Ty však také jednou prohrály, a tak naše dívky postoupily do finálového boje. Proti Ruskám prohrála úvodní dvouhru Anna Kynčlová, Kaňková poté srovnala na 1:1 a rozhodovala čtyřhra. V té se nakonec radovaly ruské hráčky.