LOH Tokio: Vondroušová na obrat nedosáhla. Olympijské zlato slaví Bencicová

napsal briza 31.07.2021

Markéta Vondroušová (42.) na olympijských hrách v Tokiu získala stříbrnou medaili. Dvaadvacetiletá česká tenistka ve finále dvouhry nestačila na Švýcarku Belindu Bencicovou (12.), se kterou prohrála 5:7, 6:2, 3:6.

Markéta Vondroušová

Vondroušová ve finále dvouhry neuspěla Markéta Vondroušová do finálového střetnutí nevstoupila ideálně, hned ve druhé hře přišla o servis. Čistou hrou ale získala rebrejk, o dva gemy později na returnu urvala dlouhou hru. Za stavu 3:2 při vlastním podání však brejk nedokázala potvrdit, na returnu následně nezužitkovala dvě šance v řadě. Ve dvanácté hře duelu navíc soupeřce nabídla dva setboly za sebou, ten první Bencicová proměnila.

České tenistce se vydařil nástup do druhého setu, když zkraje sady uspěla na returnu. Dvaadvacetiletá hráčka úspěšný gem při podání soupeřky zopakovala také za stavu 3:1, během vlastního servisu naopak Švýcarce dovolila maximálně dva fiftýny.

Finalistka French Open 2019 na začátku třetího setu získala brejk. Role se však rychle obrátily, Vondroušová prohrávala 1:3. Ačkoliv vyrovnala na 3:3, tak za stavu 3:4 potřetí v setu přišla o servis. V závěrečném gemu si ještě vypracovala vedení 40:15 na returnu a celkově tři brejkboly, ani jednu ze šancí nevyužila. Bencicová naopak zužitkovala druhý mečbol.

Tento text byl přebrán z webu www.Tenisovysvet.cz, kde najdete to nejaktuálnější a nejzajímavější z českého i světového tenisu.