Nový uživatel? Registrace | Přihlásit se
aktuálně  dv  top  dv  hot  dv  komentáře  dv  tagy  dv  populární tagy  dv  ATP / WTA top 20  dv  naši na ATP / WTA  dv  kam za tenisem  dv  
výsledkynaši v akcitenisové kartičkysoutěžmoje hvězdavědomostiturnaje
aktuálnětophotkomentářetagypopulární tagyATP / WTA top 20naši na ATP / WTAkam za tenisem
Tenisové rakety Tenisové oblečeníTenisové botyTenisové taškyTenisové míče
nabídkavýsledkyžebříčkykdo a co?breakpointydiskuseL!VEhistorietiketychallengeduelprasátkochallenge turnajdeblíktipovačka
seznam albkomentáře
videakomentáře
kompletní seznamnový inzerát
Prahastředočeskýjihočeskýzápadočeskýseveročeskývýchodočeskýjihomoravskýseveromoravský
Prahastředočeskýjihočeskýzápadočeskýseveročeskývýchodočeskýjihomoravskýseveromoravský

Články


  Aktuálně Top Hot Videa  

Kaderka nově povede federaci Tennis Europe. Teď to bude o těžké dřině, říká

tenisovysvet.cz napsal briza 24.10.2020

Prezident Českého tenisového svazu Ivo Kaderka byl na tři roky zvolen do funkce prezidenta evropské federace Tennis Europe. Ve funkci nahradí ruského zástupce Vladimira Dmitrijeva. „Přistupuji k tomu hrozně vážně a s úctou ke všem, kteří mi pomohli. Je to výzva a také odpovědnost,“ řekl Tenisovému světu Kaderka.

Ivo Kaderka

Velký úspěch pro český sport! Dlouholetý šéf českého tenisu Ivo Kaderka nově povede také evropskou federaci Tennis Europe, když v rozhodujícím třetím kole volby na Krétě porazil Evu-Mariu Schneiderovou z Německa (poměr hlasů 45:39).

„Je to potvrzení obrovské prestiže českého tenisu. Můžeme být hrdí na to, že má český sport a tenis v nejvyšších evropských strukturách svého šéfa,“ uvedl pro Tenisový svět Kaderka, jenž byl od roku 2017 viceprezi­dentem zmíněné evropské federace.

„Tato volba není jenom výsledkem mého přístupu a toho, co dělám, ale také toho, jak úspěšný český tenis je a co se udělalo společně. To zdůrazňuji,“ pokračoval nově zvolený prezident evropské federace.

Jeho plán v nynější těžké době je jasný. „Pokud je svět v nejhorší situaci od druhé světové války, pak to platí také pro sport a samozřejmě i pro tenis. O to větší odpovědnost, jak se dostat z tohoto maléru, máme. Teď to bude o těžké dřině, jak najít zdroje a jak zabezpečit to, co potřebujeme,“ poznamenal Kaderka, který si uvědomuje důležité úkoly.

„Musíme najít cestu k nejsilnějším a domluvit se s nimi, aby pomohli slabším. Tenis bude rodit svoje hráče jedině tehdy, když budou mít všichni možnost hrát,“ doplnil Kaderka.

Organizace Tennis Europe byla založena v roce 1975, sdružuje celkem 50 národních tenisových federací.

Tento text byl přebrán z webu www.Tenisovysvet.cz, kde najdete to nejaktuálnější a nejzajímavější z českého i světového tenisu.

3Odeslat článek emailem    Facebook    TwitterPOSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJHRANĚJŠÍ VIDEA (14 dní)