Jak porazit Carlose Moyu

napsal tipmaster 24.10.2005 Na turnaji série Masters ve Vídni pořadatelé uspořádali závod v motokárách. Češi se tohoto závodu zúčastnili ve složení: Petr Pála, Jiří Novák, Filip Háva, Jakub Šmejcký. Španělé měli dvě želízka v ohni J. C. Ferrera a C. Moyu. Filip Háva
Filip Háva

Můj kamarád, Jakub Šmejcký, byl ve Vídni součástí doprovodu českých tenistů. Jakub umí minikáry jezdit docela slušně a zajel v tréninku nejrychlejší kolo a vyjel si tak „Pole position“. Druhý nejrychlejší čas měl J.C.Ferrero a třetí byl C.Moya.

Ferrerovi vyšel start nejlépe a vyhrál celý závod. Na druhém místě skončil Jakub Šmejcký a třetí byl C.Moya. Pořadatelé tento závod pojali opravdu ve velkém stylu. Samozřejmě jsme jezdili ve stylových kombinézách a na závěr závodu bylo připraveno slavnostní vyhlášení. Nechyběly stupně vítězů a šampaňské, společné foto. Po vyhlášení vítězů dávali nejlepší závodníci rozhovory pro televizi ORF 1, která tento závod přenášela živě.

Takže Jakub Šmejcký si připsal na turnaji ve Vídni skalp C.Moyi, ostatním českým tenistům se na turnaji už tolik nedařilo:-). Šoty z motokár jsem dokonce viděl na české televizi Galaxie, kde Jakuba Šmejckého označovali za trenéra. Je potřeba to tedy zde uvést na pravou míru. Nevím, jestli Jakub by měl zájem trénovat naše reprezentanty, ale spíše to nechá na jiné.

C.Moya se tedy na turnaji musel sklonit nad tenisovým uměním Fernanda Gonzalese a nad jezdeckým uměním Jakuba Šmejckého.