David Šimůnek vítěz přeboru Prahy

napsal tipmaster 25.06.2007 David Šimůnek zvítězil ve finále přeboru Pražského kraje. Ve čtyřhře s Matějem Čabelou se probojovali do finále.

Kvalifikační postupy na mistrovství ČR si zajistli hráči David Šimůnek a Matěj Čabela. Ve čtvrtfinále si Šimůnek hladce poradil s Klimešem (TC Zbraslav) 6:1, 6:0, Čabela po vyrovnaném prvním setu zlomil Brtníka (TK Sparta) 6:4, 6:0. Jakimič překvapivě nestačil na Wolfa 3:6, 1:6. V semifinále ve štvanickém derby byl lepší o rok starší Šimůnek a v prvním setu převálcoval Čabelu 6:1, ve druhém setu si Čabela vypracoval vedení 0:3, ale chybami pomohl Šimůnkovi k zaslouženému postupu do finále 6:1, 6:3. V pondělním finále potvrdil Šimůnek dobrou formu z předchozích zápasů a hladce přehrál Pavlíka (TK Sparta) 6:3, 6:1. Starší žákyně bojovaly o postup na MČR na dvorcích Sparty. Kamila Pavelková se po dvou vyhraných zápasech probojovala do čtvrtfinále, tam jí proti Grossmanové zradil supertiebreak místo třetího setu. Dobře zahrála Andrea Kůlová po vyhraným prvním kole jí čekala ve druhém kole nasazená Brynychová, po bojovném výkonu získala překvapivě,ale zaslouženě první set 7:6, ve druhém setu už nestačila fyzicky 1:6 a supertiebreak 4:10. Sandra Mateková vybojovala první zápas ve svůj prospěch, ve druhém kole jí vystavila stop rychle hrající Pavelková. Michaela Jirsáková se probojovala do 3.kola, tam odevzdala svými chybami zápas Martincové 3:6, 4:6. Hráčům gratulujeme k postupu na MČR !