Češi ovládli ETA 3 U12 v Rakovníku, vyhráli Macháč a Kaňková

napsal houba 08.07.2012

Mezinárodní turnaj dvanáctiletých ETA 3 v Rakovníku naprosto ovládli domácí hráči. Od semifinálových bojů měly obě kategorie výhradně české zastoupení. Dvouhru nakonec vyhráli dva hráči TJ Sparta Praha, Tomáš Macháč a Lucie Kaňková.
Dvouhra chlapci, dvouhra dívky.

Tomáš Macháč

Do semifinále dvouhry chlapců se z 64 účastníků probojovali Ondřej Štyler, David Sedlář, Tomáš Macháč a Matyáš Ježek. Sedlář porazil Štylera a Macháč si poradil s Ježkem. Ve finále nakonec Macháč otočil zápas a vyhrál 1:6, 6:2, 6:4. Bylo to poprvé, kdy během turnaje ztratil set.

Mezi čtyřmi nejlepšími dívkami porazila Kaňková Barboru Cajthamlovou a Anna Kynčlová si poradila s Karolínou Beránkovou. Ve finále zdolala svoji deblovou partnerku Lucie Kaňková, která vyhrála 6:0, 7:6 a prošla celým pavoukem suverénně bez ztráty setu.

Ve čtyřhře uspěl pár Pánik, Štyler, který porazil další českou dvojici Kovařík, Sedlář. V dívčí čtyřhře došly do finále Kaňková s Kynčlovou.