Winter Cup 12&U: Chlapci mají bronz, dívky skončily sedmé

napsal houba 15.02.2015

Ve Vésce (chlapci) a Sunderlandu (dívky) se o víkendu odehrály finálové skupiny Winter Cupu 2015 do 12-ti let. Čeští chlapci ve složení Jurajda, Siniakov a Alan obsadili konečné třetí místo, dívky v sestavě Jindrová, Nováčková a Kněžková skončily sedmé. Výsledky Véska. Výsledky Sunderland. Fotogalerie.

Daniel Siniakov

Mistrovství Evropy Juniorů Družstev je týmová soutěž rozdělená na chlapce a děvčata do 12-ti a 14/16-ti let věku. U nás ve Sportovním klubu Véska se konala finálová skupina chlapců do 12-ti let a v Sunderlandu ve Velké Británii děvčata do 12-ti let. Kvalifikační souboje se odehrály po celé Evropě (Rusko-Kazaň, Turecko-Istanbul, Francie-Brest, Rakousko-Dornbirn,..) a zúčastnilo se jich více než 28 Evropských stá­tů.

Systém je vždy stejný. Kvalifikační část a následná finálová skupina, kde se hraje vyřazovacím způsobem na jedno utkání, které sestává ze dvou dvouher a jedné čtyřhry. Nominace provádí národní tenisový svaz a jedná o absolutní špičku dané země.

Teď k finálovým skupinám. Dánsko a Ukrajina získali své vůbec první tituly Mistrů Evropy poté, co oba týmy shodně ve finále porazili Velkou Británii.

Chlapecké finále ve Vésce bylo opakováním finále kvalifikační skupiny v Istanbulu, v níž Dánsko porazilo Velkou Británii 2:1. V tomto finále dánský tým „zmrazil“ britské snažení hned v každé z úvodních dvouher. V prvním zápase Elmer Moller zaznamenal impozantní vítězství nad Jackem Pinningtonem Jonesem, kdy Dán prohrál pouze tři gamy a porazil Angličana 6:1, 6:2 za necelou hodinu hry. Holger Rune, druhý Dán, navázal na předchozího ve velkém stylu a zajistil historické vítězství pro svou zemi vítězstvím nad Derrickem Chenem 6:3, 6:1.

Dánové byli ve skvělé formě po celou dobu soutěže. Vyhráli jejich kvalifikační skupinu a pak porazili Polsko ve čtvrtfinále a pořadatele Česko Republiku v semifinále závěrečné skupiny. Češi potvrdili fantastické bronzové medaile vítězstvím nad Francií.

Tento víkend budete mít možnost ve Vésce sledovat finálovou skupinu Dívek do 16-ti let, na kterou si Vás dovolím srdečně pozvat.