Využij svou šanci

napsal tipmaster 09.05.2005 V roce 2001 byli Radek Štěpánek a Michal Tabara na turnaji v Estorilu. Štěpánek tam hrál kvalifikaci dvouhry a Tabara byl v hlavní soutěži dvouhry. Štěpánek chtěl hrát i debla, ale neměl s kým hrát, protože Tabara debla hrát nechtěl. Nakonec se ale spolu dohodli, že spolu zkusí debla a přihlásili se.
Uzávěrka přihlášek byla ve 12:00 a oni byli "první ven" z kvalifikace. Na tomto turnaji jsem já a můj deblista David Škoch chtěli hrát také kvalifikaci, ale ještě byl ve stejném termínu turnaj v Cassablance. V Estorilu je o hodinu víc než v Cassablance, takže jsme se minutu před 12:00 v Estorilu odhlásili, protože jsme zjistili, že nás vezmou do hlavní soutěže v Cassablance. Tím, že my jsme se odhlásili v Estorilu, tak se do kvalifikace dostali Štěpánek s Tabarou. Ti postoupili až do finále kvalifikace, kde prohrávali ve třetím setu 5:6 a 0:40 při podání soupeře. Potom měli v tomto gamu ještě jednu nevýhodu, ale nakonec tento game vyhráli i tiebreak. Tím se kvalifikovali do hlavní soutěže a věřte nebo ne, oni vyhráli celý turnaj. Za 14 dní na to jsme měli jet s Dávou Škochem do Mnichova, ale onemocněl, tak jsem se domluvil se Štěpánkem. Do kvalifikace jsme se dotkali zase jako poslední, z kvalifikace jsme postoupili do hlavní soutěže a vyhráli pak i celý turnaj. Za rok na to jsme spolu vítězství na tomto turnaji obhájili, když jsme ve finále porazili Pála, Vízner 6:0, 6:7, 11:9. Místo třetího setu se hrál tzv. master tiebreak (tiebreak do 10 bodů). V brejku měli Pála,Vízner 9:8 a servis a Péťa Pála dal debla :-). Tím, že Radek Štěpánek získal dobrý ranking v deblu, tak začal hrát ty lepší turnaje, kde zkoušel hrát i kvalifikace dvouhry. Největší devizou Radka Štěpánka je to, že když má šanci, tak ji umí využít. Když se ve dvouhře kvalifikoval a nedostal v prvním kole hlavní soutěže Agassiho nebo někoho z těch "nehratelných", tak svého soupeře porazil. Já se za dobu, co jsem na okruhu ATP, tak jsem se kvalifikoval tak 25-30 krát, ale první kolo hlavní soutěže jsem vyhrál jen jednou. A koho jsem porazil? No samozřejmě toho nejtěžšího soupeře Chorvata Ljubičiče :-). Tenis je zvláštní, nemyslíte? Petr Luxa