Nový uživatel? Registrace | Přihlásit se
aktuálně  dv  top  dv  hot  dv  komentáře  dv  tagy  dv  populární tagy  dv  ATP / WTA top 20  dv  naši na ATP / WTA  dv  kam za tenisem  dv  
výsledkynaši v akcitenisové kartičkysoutěžmoje hvězdavědomostiturnaje
aktuálnětophotkomentářetagypopulární tagyATP / WTA top 20naši na ATP / WTAkam za tenisem
Tenisové rakety Tenisové oblečeníTenisové botyTenisové taškyTenisové míče
nabídkavýsledkyžebříčkykdo a co?breakpointydiskuseL!VEhistorietiketychallengeduelprasátkochallenge turnajdeblíktipovačka
seznam albkomentáře
videakomentáře
kompletní seznamnový inzerát
Prahastředočeskýjihočeskýzápadočeskýseveročeskývýchodočeskýjihomoravskýseveromoravský
Prahastředočeskýjihočeskýzápadočeskýseveročeskývýchodočeskýjihomoravskýseveromoravský

Články


  Aktuálně Top Hot Videa  

Turnaje Českého tenisového svazu po skončení karantény

napsal briza 02.04.2020

Český tenisový svaz má připravenou sestavu domácích soutěží po skončení karantény. Český tenisový svaz připravil na období, kdy ještě nebudou možné mezinárodní cesty, ale podmínky již dovolí setkání menšího počtu lidí a otevření sportovišť pro uživatele, sérii dlouhodobých a krátkodobých soutěží týmů i jednotlivců, díky kterým se hráči po dlouhém výpadku připraví a rozehrají v zápasech na vstup do turnajového seriálu.

Ivo Kaderka

„Víme dobře, že jsme v situaci, kdy se turnaje zatím stále ruší či překládají, včera po 75 letech zrušili dokonce Wimbledon, ale my musíme být připraveni a vytvořit našim reprezentantům takové podmínky, aby se mohli v okamžiku, kdy to bude možné, začít připravovat v soutěžních zápasech, které se nedají v přípravě nijak stoprocentně nahradit, a přitom jsou pro návrat na turnaje tak důležité,“ uvedl projekt prezident ČTS Ivo Kaderka.

Tenisové kluby byly dnes informovány, že je připravena skládačka soutěží, kterou bude svaz organizovat a její skladbu operativně nastavovat a zahajovat podle pravidel a nařízení Vlády ČR a dalších orgánů. Ty budou plně respektovány, rozhodně nebude nikdo hledat kličky a finty, jak je obejít.

Všechny turnaje se budou živě streemovat, o přenosech se jedná s televizí, v žádném případě nebudou v prvních týdnech pro diváky. Nechceme nic uspěchat. Nyní není cílem otevřít hlediště pro diváky, ale dát tenistům možnost kvalitních turnajových zápasů.

V řádu dnů po uvolnění karantény se v tenisovém areálu TK Sparta Praha odehraje třídenní turnaj „Bee ready o pohár prezidenta ČTS “ pro 8 mužů na antuce a 8 žen na betonu. Bude to první silný signál, že český tenis se vrací, že hráči jsou připraveni. Navazovat bude dlouhodobá celorepubliková soutěž „Barvy pro budoucnost – liga ČTS by Moneta Bank“. V ní se utkají čtyři barevné týmy, aby byla potlačena klubová rivalita, červený, bílý, modrý a žlutý. Skládat se bude z dvoudenních zápasů systém každý s každým. Vedle této týmové soutěže budou klasické turnaje o „Trofej solidarity a naděje ČTS“. Půjde o týdenní akce pro 16 mužů a 16 žen + kvalifikace v různých tenisových areálech v Česku a na Moravě.

Dojde-li k otevření či pootevření hranic s některými státy, je v plánu odehrát se Slovenskem utkání „Znovu spolu pro budoucnost“, ve kterém se proti sobě v modelu Davis Cup či Fed Cup postaví reprezentační týmy Česka a Slovenska ve všech věkových kategoriích. To by mělo být vyvrcholením celého přechodného období, než se celý turnajový seriál rozeběhne naplno.

„Chceme být dokonale připraveni na okamžik, který všichni v této složité době vyhlížíme. Až se tak stane, nebude čas improvizovat a začít se dohadovat. Proto jsme vstoupili do jednání s kluby, tenisovými centry i manažerskými skupinami a ladíme finální parametry všech soutěží tak, aby maximálně pomohli hráčům a jejich týmům k návratu do seriálu turnajů, kde budou reprezentovat Českou republiku,“ shrnul připravovaný projekt prezident ČTS Ivo Kaderka.

12Odeslat článek emailem    Facebook    TwitterPOSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJHRANĚJŠÍ VIDEA (14 dní)