TE 2012: Přerov - I.ČLTK Praha 5:4

napsal briza 16.12.2012

První zápas přerovské finálové skupiny vyhrál domácí klub TK Precheza Přerov, který porazil I.ČLTK Praha 5:4. Přerov udělal první velký krok na cestě do finále, které se hraje ve středu 19.12.2012 v Pros­tějově.

Lukáš Rosol

Hradecká – Rybáriková 0:6 6:2 6:3
Lucka Hradecká se v prvním setu zastřelovala a od druhého setu už klasická nátlaková hra začala fungovat.

Rosol – Minář 4:6 6:4 7:5
Přestřelka v pravém slova smyslu. Rosol hodně chyboval, Minář hrál slušně. Ve třetím setu měl Mini break, ale náskok neudržel a za stavu 5:6 zakončil dvojchybou.

Hernych – Copil 7:6(5) 6:3
Skvěle připravený Honza Hernych hrál jednoduše a velmi účinně. Využíval rychlosti úderů soupeře. Copil tlačil a najednou zjistil, že se brání :-)

Voráčová – Plíšková Kristýna 7:6(2) 6:4
Vory přehrála Tyndu přes bekhend. Tynda sice solidně servírovala, ale na returnu to nebyla žádná sláva. Vory podala solidní výkon a zaslouženě vyhrála.

Istomin – Melzer 6:3 7:6(4)
Oba předváděli tenis nejvyšší kvality a hlavně rychlosti. Melzer ukázal několikrát u sítě svou šikovnost. Istomin zase předvedl nebezpečný bekhend po lajně, kterým udělal spoustu bodů.

Sijsling – Mertl 3:6 6:3 7:6(3)
Mertlos vyhrál první set, ale začátkem druhého setu sám sebe zbytečně brejknul a ve třetím setu Sijslinga už brejknout prostě nešlo. Servíroval jak zvíře a výborně returnoval.

Plíšková Ka./Hradecká – Rybáriková/Voráčová 4:6 6:2 10:7
Kája Plíšková s Luckou Hradeckou sice prohrály první set, ale od druhého setu už byly lepší a zaslouženě vyhrály.

Istomin/Rosol – Minář/Jebavý 4:6 6:1 10:4

Melzer/Mertl – Sijsling/Copil 6:7(4) 7:5 10:4

TK Spartak Jihlava Karolína Plíšková, Kristýna Plíšková Vaňková, Zakopalová Robin Bulant Stephanie Foretz Gacon Stephanie Foretz Gacon