Summer Cup U16 a U18: Česko má dvě bronzové medaile

napsal houba 09.08.2012

Z letošního ročníku Mistrovství Evropy družstev, tzv. Summer Cupu, má Česká republika dvě bronzové medaile. Získaly je týmy chlapců a dívek do 18-ti let, které zvítězily v bojích o třetí místo. Dívky do 16-ti let se umístily na 6. místě, když v boji o 5. místo podlehly Bělorusku.
Leysin, Venice, Granville.

Tereza Smitková

16 & Under Girls – Helvetie Cup (Leysin, SWI):
Češky ve složení Siniaková, Roučková, Mateková nestačily hned na úvod na Lotyšky 1:2, Roučková vyhrála dvouhru a Siniaková podlehla Ostapenko, kterou zdolala na nedávném ME jednotlivců. A tak místo boje o medaile čekal Češky boj o 5.-8. místo. Tam porazily 3:0 Polky, ale v posledním utkání proti Běloruskám prohrály naše dívky obě dvouhry a bylo rozhodnuto.

18 & Under Boys – Valerio/Galea Cup (Venice, ITA):
Čechy ve složení Šafránek, Routa, Pavlík čekalo hned v prvním kole derby, se Slováky si ale poradili již po dvouhrách, a postoupili tak mezi 4 nejlepší týmy. V semifinále proti Srbům rozhodl až závěrečný debl, který naši prohráli 5:7 ve 3. setu. V boji o bronz pak porazili Německo a vybojovali si tak konečné 3. místo.

18 & Under Girls – Soisbault/Reina Cup (Granville, FRA):
Naše dívky ve složení Krejčíková, Smitková, Malečková na úvod smetly Francii 3:0, ale v semifinále narazily na velmi silné Slovenky, za které nastoupila čerstvá Mistryně Evropy Uberalová a Schmiedlová (259. WTA). Malečková i Smitková své dvouhry prohrály a vyhraný debl už jen kosmeticky upravil výsledek na 1:2. V boji o 3. místo prohrála Malečková, na 1:1 srovnala Krejčíková a ta spolu se Smitkovou zvládla i debla a Češky se tak mohly radovat z bronzových medailí.