aktuálně  dv  top  dv  hot  dv  komentáře  dv  tagy  dv  populární tagy  dv  ATP / WTA top 20  dv  naši na ATP / WTA  dv  kam za tenisem  dv
výsledkynaši v akcitenisové kartičkysoutěžmoje hvězdavědomostiturnaje
aktuálnětophotkomentářetagypopulární tagyATP / WTA top 20naši na ATP / WTAkam za tenisem
Tenisové rakety Tenisové oblečeníTenisové botyTenisové taškyTenisové míče
nabídkavýsledkyžebříčkykdo a co?breakpointydiskuseL!VEhistorietiketychallengeduelprasátkochallenge turnajdeblíktipovačka
seznam albkomentáře
videakomentáře
kompletní seznamnový inzerát
Prahastředočeskýjihočeskýzápadočeskýseveročeskývýchodočeskýjihomoravskýseveromoravský

Články

Aktuálně Top Hot Videa

Sousa vítězem challengeru v Liberci

napsal briza 07.08.2017

Devětadacetiletý portugalský tenista Pedro Sousa vyhrál v Liberci letošní pátý ročník tenisového challengeru ATP Svijany Open s dotací 43 tisíc eur. Čtvrtý nasazený 143. hráč světového žebříčku zdolal ve finále nenasazeného, o tři roky mladšího Brazilce Guilherma Clezara (262.ATP) 6:4, 5:7, 6:2 za dvě hodiny 12 minut.

Svijany Open

Sousa po vyhraném setu vedl ve druhém dějství 4:1,ale Brazilec zpřesnil hru , získal čtyři hry po sobě a Sousa tak ztratil první set v turnaji. Ve třetí sadě už Sousa od stavu 2:2 na kurt dominoval a získal letos svůj druhý titul na okruhu ATP challenger. Do světového pořadí ATP si připsal 80 bodů a získal finanční prémi 6.190 eur. Vítěz Sousa po vítězném finále řekl." Dlouho jsem měl navrch, ale Clezar se od poloviny druhé sady zlepšil, byl to těžký boj, který jsem zvládl lépe než před týdnem finále ve finském Tampere. V Liberci se mi dařilo, byl to příjemný týden a za rok se sem rád vrátím." Z osmi českých tenistů v hlavním pavouku dvouhry se probojoval do semifinále stejně jako loni pouze Václav Šafránek, turnajová jednička Adam Pavlásek dohrál už v prvním kole a Lukáš Rosol prohrál s finalistou Clezarem v osmifinále.

Prezident Českého tenisového svazu Ivo Kaderka vysoce ocenil práci libereckých pořadatelů a zcela zaplněné tribuny. „Viděli jsme pěkné dramatické finále. Challenger v Liberci patří k nejvýznamnějším turnajům u nás. Hrálo se osm českých tenistů včetně reprezentantů. A bohužel žádný z nich se nedostal do finále, což to jediné, co nedokážeme ovlivnit.“

Sobotní semifinále dvouhry: Sousa (4. Portug.)  – Ojeda Lara (Španěl.) 6:2, 6:2, Clezar (Brazil.) – Šafránek (ČR) 1:6, 6:2, 6:3. Finále čtyřhry: Grigelis, Kolář (4.Litva, ČR) – Bednarek, Pel (3. Polsko, Nizozemsko) 6:3, 6:4.

Napsal: Jaroslav Přibyl