Rieter Cup 2014: Petra Krejsová se trápila hned v 1. kole

rietercup.cz napsal briza 01.07.2014

20. ročník tenisového turnaje Rieter Cup byl tradičně rozehrán v pondělí. Hned první den nám ale nepřálo počasí, když nás až do 14 hodin trápily dešťové přeháňky, které znemožnili hladký průběh prvního hracího dne. Nabraný skluz se první den dohnat nepodařilo. Naštěstí předpověď na zbytek turnaje je už příznivější.

Petra Krejsová

Hned v prvním kole se nadřela nasazená jednička mezi ženami Petra Krejsová (LTK Liberec), kterou trápila tři sety Karolina Muchová, svěřenkyně trenéra Pavla Šnobla, trojnásobného vítěze Rieter Cupu.

Krejsová ztratila první set v tie-breaku, ve druhém dokonce prohrávala 0:3 při soupeřčině servisu. Nakonec utkání po 2 hodinách 45 minutách dotáhla do vítězného konce.

Krejsová: „Začátek utkání mi moc nevyšel, byla jsem ztuhlá z cesty z Německa. Postupně jsem se rozehrála a ve třetím setu rozhodla moje výborná fyzička a trpělivost. Odložený začátek utkání mi taky nepomohl, kvůli dešti jsem přišla o trénink, takže jsem do zápasu šla nerozehraná.“

Pavel Šnobel, trenér Muchové utkání lakonicky zhodnotil jednou větou. „Jak je jednoduché ztratit zápas za 10 minut. Moje svěřenkyně se porazila sama. Škoda, pro Karolinu to je ale dobrá zkušenost.“

Hladká, Orlová, Krejsová Kateřina Brožová Orlová, Hladká, Allertová Toman, Kameník, Baštářová Chmelík, Vorel Denisa Allertová