Prostějov: Routa odvrátil 10 mečbolů

napsal tipmaster 19.02.2008 Marek Routa, který v loňském roce dominoval v kategorii mladších žáků, je letos halovým mistrem ČR v kategorii starších žáků. Ve finále proti Matěji Čábelovi odvrátil 10 mečbolů a zvítězil 5:7, 7:6(9), 7:6(3). Marek Routa, Matěj Čábela
Marek Routa, Matěj Čábela

Halové mistrovství ČR starších žáků hostil Prostějov. Nasazení hráčů proběhlo do 40.místa podle žebříčku Tennis Europe a poté podle Českého žebříčku. To znamenalo, že první hráč v ročníku Matěj Čábela byl nasazený jako číslo 3., první nasazený byl Adam Pavlásek (30 TE), druhý nasazený Matěj Mareš (33 TE).

Z nasazených hráčů neprošel do 2.kole Šafránek, který podlehl pozdějšímu vítězi Routovi 5/7 6/4 2/6. Vítěz mistrovství republiky ČR mladších žáku Děrkas vyřadil v 1.kole Hovorku 6/1 6/1, v dalším 2.kole mu vystavil stop zkušenější Jakimič 6/1 6/3. Dolní polovina pavouka byla znatelně silnější. Ve 2. kole Čábela v nervozním zápase porazil po boji Jaloviece 6/7 6/2 7/6. Šebesta projevil větší přehled na kurtě proti Staňkovi a zvítězil 6/2 6/1. Pavlásek vybojoval zápas s Goreckým 6/4 7/6.

Čtvrtfinálové zápasy Pavlásek-Jakimič, vyrovnaný 1set vyhrál Pavlásek 6/4, ve 2 setu už Pavlásek kontroloval zápas 6/1. Routa- Budík, Routa svého soupeře hladce přehrál 6/2 6/1, Budíka od 1.kola turnaje trápily bolesti zad, které mu bránili k lepšímu podání. Čábela- Pavlík 6/4 6/4, lépe hrající Pavlík vždy v koncovce setu doplatil na nevyrovnanou hru. Mareš – Šebesta 7/5 6/1, Mareš svoji nenápadnou hrou otočil první set z 1/4 na 7/5, druhý set si pohlídal 6/1.

V semifinále Pavlásek-Routa, v prvním setu Pavlásek nezachytil rychlou hru Routy, který se snažil své výměny zakončovat úspěšně u sítě. Dobře hrající Routa vyhrál první set 6/1, ve druhém setu se hra vyrovnala Pavlásek získal break a vedení 4/2, ale nakonec Routa vybojoval druhý set v tiebreaku 7/6. Ve druhém semifinále Mareš – Čábela, první set zaslouženě vyhrál Mareš 6/1, začátek druhého setu Čábela vyrovnal svoji hru, přestal kazit a dostal Mareše do delších výměn. V koncovce druhého setu došlo na ošetřování Marešových natažených břišních svalů, Čábela se nenechal vyvést z tempa získal set 7/6, 3set Mareš „dohrál“ 0/6.

Do finále halového mistrovství ČR se probojovali, Matěj Čábela první hráč na českém žebříčku, ale před 2 lety ještě málo známý hráč a o rok mladší Marek Routa, který jednoznačně dominoval v loňském roce mezi mladšími žáky. V dramatickém finále po dvou a půl hodinách, zvítězil Routa po setech 5/7 7/6 7/6. Čábela vedl 7/5 5/3, ale po 10 odvracených mečbolech Routa vybojoval 2set v tiebreaku 11/9. Ve třetím setu Routa razantní hrou už vedl 4/2, ale vzkříšený Čábela otočil na 5/4 40:15, ale další dva mečboly promarnil pasivní hrou. V tiebreaku třetího setu Routa proměnil hned druhý mečbol a mohl se radovat vítězství.

Ve čtyřhře zvítězila prostějovská dvojice Pavlásek, Jaloviec nad Brenk, Homola 7/6 6/3. Překvapení bylo vyřazení nasazených jedniček Mareš, Čábela dvojicí Routa, Staněk.

Autor: mohammedia