OPTIM TOUR 2022: Orlita a Štruplová vyhráli áčko v Brně

napsal briza 26.07.2022

V Brně se hrál 11.ročník tradičního turnaje, letos poprvé pod názvem TC Brno Honda cup. V soutěži mužů se stal vítězem Daniel Orlita, který se pavoukem prohnal celkem bez problémů. Ve finále porazil Adama Janušku 6:3, 6:2 a zajistil si tak účast na závěrečném MASTERS Optim Tour. Výsledky: muži, ženy.

Julie Štruplová

Adam Januška si účast ve finále opravdu vydřel a možná, že náročné zápasy během turnaje ho stály mnoho sil, které mu pak ve finále chyběly.

Čtyřhru vyhráli první nasazení Štěpánek s Marešem jen těsně nad dorosteneckým párem Kratochvíl – Vejšický.

Dvouhru žen vyhrála Julie Štruplová (r.2004), která ve finále nakonec přetlačila pestře hrající Nelu Charvátovou po setech 5:7,6:3,6:1. Společně s Klárou Kajabovou vyhrála i čtyřhru. Ocenění zaslouží i pořadatelé především za to, jak zvládli organizaci turnaje ve dvou areálech s minimem přejíždění. Optim Tour pokračuje hned následující víkend ve Dvoře Králové.