Nový uživatel? Registrace | Přihlásit se
aktuálně  dv  top  dv  hot  dv  komentáře  dv  tagy  dv  populární tagy  dv  ATP / WTA top 20  dv  naši na ATP / WTA  dv  kam za tenisem  dv  
výsledkynaši v akcitenisové kartičkysoutěžmoje hvězdavědomostiturnaje
aktuálnětophotkomentářetagypopulární tagyATP / WTA top 20naši na ATP / WTAkam za tenisem
Tenisové rakety Tenisové oblečeníTenisové botyTenisové taškyTenisové míče
nabídkavýsledkyžebříčkykdo a co?breakpointydiskuseL!VEhistorietiketychallengeduelprasátkochallenge turnajdeblíktipovačka
seznam albkomentáře
videakomentáře
kompletní seznamnový inzerát
Prahastředočeskýjihočeskýzápadočeskýseveročeskývýchodočeskýjihomoravskýseveromoravský
Prahastředočeskýjihočeskýzápadočeskýseveročeskývýchodočeskýjihomoravskýseveromoravský

Články


  Aktuálně Top Hot Videa  

OPTIM TOUR 2019: Tituly z MASTERS pro Barnata a Sedláčkovou

napsal briza 18.12.2019

15.ročník Optim Tour skončil na konci tohoto roku v halách na Mělníku závěrečným turnajem MASTERS, který se zde hrál už podeváté, avšak poprvé v hale. Zkusili jsme tentokrát jiný, pozdější termín, protože v září bylo ještě mnoho konkurenčních tenisových akcí.

Petra Sedláčková

Z osmi mužů, kteří hráli ve dvou vyrovnaných skupinách byl nakonec nejlepší Jiří Barnat, který ve finále porazil Antonína Štěpánka (oba I.ČLTK Praha) 7:6,2:0,scr. Tonda byl určitě mírným favoritem. Jednak je o něco starší, ale turnajem procházel přeci jen pohodovějším způsobem než Jirka Barnat. A finále také podle toho začal. Vedl 4:1 a měl k dobru dva brejky. Pak ale začal ztrácet a možná, že se u něj začaly projevovat zdravotní komplikace. Tie-break těsně prohrál, ale když ztratil servis na začátku druhého setu, usoudil, že přes zranění, které ho limitovalo už nemá šanci. Navíc Barnat v tu dobu hrál už výborně. Oba však byli ve finále naprosto po zásluze. Jenom Filip Michl dokázal sebrat v semifinále set pozdějšímu vítězi a to tak, že mu ještě nadělil „kanára“. Přesto ostatní zaslouží pochvalu za předvedené výkony a přístup k utkáním.

Jiří Barnat

Děvčata hrála o vše prakticky až od semifinále a tam překvapila hladká prohra Moniky Svobodové, která jinak umí hrát dlouhé zápasy. A možná i druhé semifinále mělo být vyrovnanější, protože Lenka Munzarová vyhrála skupinu a počínala si velmi dobře. Aneta Laboutková se přes ní ale nakonec dostala do finále a tam podruhé na turnaji podlehla Petře Sedláčkové. Vítězka však ostatní děvčata převyšovala především na servisu a ikdyž toho ve finále měla už v nohách docela dost, právě servisem vše podržela a zaslouženě turnaj vyhrála. Pořadatelé všem hráčům a hráčkám děkují za součinnost a hlavně za naprosto bezproblémový průběh turnaje. Zároveň děkujeme městu Mělník a dalším sponzorům tohoto turnaje.

Příští ročník startuje už začátkem roku turnajem žen a to opět na Mělníku. Pak se ještě muži sejdou v lednu v Karlových Varech a v únoru jsou na programu turnaje na Miltenu.

Výsledkový servis z MASTERS naleznete na www.optimtour.cz.

Z Mělníka zaznamenal: Pavel Zlatohlávek

12Odeslat článek emailem    Facebook    TwitterPOSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJHRANĚJŠÍ VIDEA (14 dní)