Nový uživatel? Registrace | Přihlásit se
aktuálně  dv  top  dv  hot  dv  komentáře  dv  tagy  dv  populární tagy  dv  ATP / WTA top 20  dv  naši na ATP / WTA  dv  kam za tenisem  dv  
výsledkynaši v akcitenisové kartičkysoutěžmoje hvězdavědomostiturnaje
aktuálnětophotkomentářetagypopulární tagyATP / WTA top 20naši na ATP / WTAkam za tenisem
Tenisové rakety Tenisové oblečeníTenisové botyTenisové taškyTenisové míče
nabídkavýsledkyžebříčkykdo a co?breakpointydiskuseL!VEhistorietiketychallengeduelprasátkochallenge turnajdeblíktipovačka
seznam albkomentáře
videakomentáře
kompletní seznamnový inzerát
Prahastředočeskýjihočeskýzápadočeskýseveročeskývýchodočeskýjihomoravskýseveromoravský
Prahastředočeskýjihočeskýzápadočeskýseveročeskývýchodočeskýjihomoravskýseveromoravský

Články


  Aktuálně Top Hot Videa  

Optim Tour 2012: Nenasazená Pernilla Mendesová vyhrála áčko žen na Miltenu

napsal briza 14.02.2012

Pernilla Mendesová (TK Precolor Přerov) přehrála Terezu Jankovskou (TK Sparta Praha) ve finále halového turnaje na Miltenu 7:5,7:6 (4). V prvním setu vedla Pernilla 5:2, Tereza dotáhla na 5:5, ale pak jí odešel servis a i díky dvojchybám úvodní sadu ztratila. Ve druhém setu se už děvčata tahaly o každý game, ale v tie-breaku si vítězka vedení 6:2 už vzít nenechala. Jestliže týden předtím se zde výrazně prosadili mladí hráči, tak u žen resp. dorostenek to platí tradičně dvojnásob. Oběma finalistkám je pouhých sedmnáct let.

Pernilla Mendesová

A rozhodně na turnaji nepatřily k těm nejmladším. V tomto kontextu se pak sluší pochválit Vendulu Plechatou, která jako skoro nejstarší účastnice turnaje s nimi držela krok, uhrála semifinále a jako jediná obhájila své nasazení v turnaji. Stejně jako v České Lípě se nedařilo první nasazené Martině Kubičíkové, která vypadla hladce již v prvním kole.

Kvalifikantka Anastasiya Komardina (roč. 1997 !!) pro změnu vyřadila v témže kole druhou nasazenou Janu Matouškovou. Ta pokud se jí nedaří, vše zachrání alespoň čtyřhrou a tak i tentokrát po boku Kláry Kopřivové porazily ve finále pár Stuchlá – Hladká. Pro závěrečné MASTERS mají tedy jistou účast vítězky halových turnajů Tereza Smitková a právě Pernilla Mendesová.

Optim Tour 2012 pokračuje již společným turnajem mužů a žen v červenci v Káraném a Houštce u Staré Boleslavi.

Výsledky a aktuální žebříčky naleznete brzy na www.optimtour.cz.

Za přispění pořadatelů zaznamenal: Pavel Zlatohlávek

42Odeslat článek emailem    Facebook    TwitterPOSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJHRANĚJŠÍ VIDEA (14 dní)