Nový uživatel? Registrace | Přihlásit se
aktuálně  dv  top  dv  hot  dv  komentáře  dv  tagy  dv  populární tagy  dv  ATP / WTA top 20  dv  naši na ATP / WTA  dv  kam za tenisem  dv  
výsledkynaši v akcitenisové kartičkysoutěžmoje hvězdavědomostiturnaje
aktuálnětophotkomentářetagypopulární tagyATP / WTA top 20naši na ATP / WTAkam za tenisem
Tenisové rakety Tenisové oblečeníTenisové botyTenisové taškyTenisové míče
nabídkavýsledkyžebříčkykdo a co?breakpointydiskuseL!VEhistorietiketychallengeduelprasátkochallenge turnajdeblíktipovačka
seznam albkomentáře
videakomentáře
kompletní seznamnový inzerát
Prahastředočeskýjihočeskýzápadočeskýseveročeskývýchodočeskýjihomoravskýseveromoravský
Prahastředočeskýjihočeskýzápadočeskýseveročeskývýchodočeskýjihomoravskýseveromoravský

Články


  Aktuálně Top Hot Videa  

Ohlédnutí za turnajem mužů a žen ve Starých Splavech

napsal briza 29.06.2020

Turnaj mužů a žen Macha Lake Open 2020 by Crystalex – Trofej solidarity a naděje ČTS by MONETA vyhráli Jonáš Forejtek a Barbora Krejčíková. Zatímco Jonáš Forejtek zvítězil ve finále bez boje (Rosol kvůli zranění chodidla nenastoupil), Bára Krejčíková musela o titul bojovat. Více na www.machalakeopen.cz.

Macha Lake Open 2020

Finále žen
Bára Krejčíková se zlepšovala zápas od zápasu. Ráda tvoří hru a nerada se nechá tlačit. Její plynulé kulaté nápřahy davají úderům obrovskou energii a navíc se vůbec nenadře. Optoti tomu Katka se u svého tenisu nadře hodně, ale ráda se proběhne a počká si na kratší míč nebo na chybu soupeřky. Katka však neprožívá šťastné období své kariéry. Nějak jí to neletí, není tolik nebezpečná. A to bylo vidět i ve finále, Bára měla mírnou převahu a Katka se nedokázala úspěšně bránit. Barbora Krejčíková vyhrála ve dvou setech 6:3, 6:4.

Formát turnaje
Netradiční formát turnaje byl velmi zajímavý.
Od pondělí do středy se hrála 3-kolová kvalifikace vyřazovacím způsobem, kdy z 16 účastníků postupovali 2 do hlavní soutěže. Ve středu začínala hlavní soutěž hraná nejdříve ve 4 skupinách po čtyřech hráčích systémem každý s každým. Vítězové skupin postoupili do semifinále, které se hrálo v sobotu a v neděli pak finále. Každý účastník hlavní soutěže si tak zahrál minimálně 3 zápasy ve skupině.
Skupina byla losována ze 4 sektorů seznamu účastníků, takže v každé skupině byl jeden ze čtyř žebříčkově nejlépe postavených, jeden se následujících 4 účastníků podle žebříčku, … Obsazení skupin bylo tak vyvážené a nestalo se, že by jedna skupina byla skupinou smrti a druhá snadná.
Zajímavým momentem tohoto formátu je situace, kdy prohrajete první zápas a nejen že dále pokračujete v turnaji, ale můžete i postoupit ze skupiny, což byl případ Pavla Nejedlého.
V neposlední řadě je zajímavé, že spolu hrají pouze Češi, takže se například dozvíme odpověď na otázku „jak by hrála 13-letá Brenda Fruhvirtová s elitní hráčkou jako je třeba Barbora Krejčíková“.

Kdo hrál dobrý tenis?
Barbora Krejčíková ukázala svoji kvalitu. Její klidný tenis opírající se o čistou techniku úderů fungoval.
Kateřina Siniaková stále nemá optimální formu, ale každým zápasem se její výkon zvedal.
Linda Nosková je velice talentovaná mladá hráčka, která má v tenise ty nejvyšší ambice. Ve Starých Splavech předvedla moderní aktivní tenis.
Jesika Malečková odehrála dobrý turnaj, v semifinále s Krejčíkovou měla i navíc.
Nikola Bartůňková prošla kvalifikací a v hlavní soutěži porazila Lucii Hradeckou. Hodně se zlepšuje a stále má velký potenciál.
Miriam Kolodziejová prohrála vyrovnaný zápas s Kateřinou Siniakovou, hrála dobrý tenis.
Johana Marková se po úvodním nervózním zápase s Brendou Fruhvirtovou zvedla k výbornému výkonu proti Báře Krejčíkové.
Dáša Viďmanová skončila na druhém místě ve skupině, když ve třech setech prohrála s Jesikou Malečkovou a porazila Bartůňkovou i Hradeckou.
Sára Bejlek prošla kvalifikací, porazila po výborném výkonu Anetu Laboutkovou.

Jonáš Forejtek umí hrát lépe než předvedl, což je vlastně pozitivní, když vyhraje turnaj, když mu to nejde.
Lukáš Rosol se v zápasech ve skupině trápil. V semifinále předvedl už velmi dobrý výkon. Bohužel ho zradilo zdraví a bolavá noha mu nedovolila nastoupit do finále proti Forejtkovi.
Pavel Nejedlý využil nový formát turnaje a hladkého vítězství nad mladým Krumichem, když i přes prohru s Kolářem vyhrál skupinu o 1 gem a zahrál si semifinále proti Forejtkovi.
David Poljak vyhrál skupinu a v semifinále proti Rosolovi mu trošku došla energie.
Ondřej Štyler hrál celý turnaj velmi vyrovnaně. Dobře servíroval a jeho kreativita ve výměnách fungovala.
Dalibor Svrčina předvedl skvělý tenis ve výměnách. Problémem byl servis, o který se Dalibor prostě v těžkých chvílích nemůže opřít.
Zdeněk Kolář hrál solidně, když by Krumich nevystřílel zápas s Nejedlým, tak by postoupil ze skupiny právě Kolář.
Jan Šátral zahrál výborně proti Kolářovi ale nesedl mu zápas s Nejedlým.
Tomáš Jiroušek prošel kvalifikací a odehrál dobré zápasy s Forejtkem a Paulsonem.
Andrew Paulson předvedl pěkný agresivní tenis, který by určitě více fungoval na betonu.

Areál a zázemí turnaje
Tenisový klub Staré Splavy je lemován vysokými borovicemi, které tak trochu navozují atmosféru dovolené v Chorvatsku. Navíc písečné pláže Máchova jezera jen dokreslují pohodu letních dnů. Sehraná technická četa udržela kurty ve slušné kondici. Parta mladých sběračů pod vedením Marcely Réblové fungovala na jedničku. Rozhodčím velel zkušený Jaroslav Chmelík. O ubytování pro hráče se stalara paní Magda Novotná. Organizaci tréninků a komunikaci s hráči měly na starosti Martina Krejčí a Jaryna Sroha. A všemu velel ředitel turnaje Ronald Wawrečka. Turnaj byl spolupořádán Českým tenisovým svazem, který byl nejen autorem nového formátu, ale významně podpořil turnaj i finančně.

Ambasadorka turnaje Helena Suková
Všichni známe jméno Helena Suková, výčet jejích tenisových úspěchů by byl delší než tento článek. Ale byl jsem trochu zmaten ohledně významu funkce ambasadora, myslel jsem, že to znamená ve VIP sekci popíjet šampus a jíst prošuto s melounem. Ale Helča to asi vidí prostě jinak, celý týden pomáhala se vším, co bylo potřeba, ať už to byly organizační záležitosti nebo třeba úprava dvorců.

Závěrem
Vidět na jednom turnaji naši užší tenisovou špičku mezi muži i ženami bylo osvěžující. Diváci tak mohli na jednom kurtu sledovat třeba Rosola a na druhém kurtu Siniakovou. Hráči si chválili formát turnaje, zahráli si více zápasů a navíc si přišli i na nějakou tu kačku.

Napsal: Lukáš Březina

Martina Přádová Denisa Hindová Gabriela Horáčková Darja Viďmanová Robin Staněk Petr Hájek 
14

Odeslat článek emailem    Facebook    TwitterPOSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJHRANĚJŠÍ VIDEA (14 dní)