Na ETA U12 v Hrádku n. Nisou vyhrála Kaňková a Holiš došel do finále

napsal houba 02.06.2012

Na mezinárodním turnaji dvanáctiletých ETA 3 v Hrádku nad Nisou se do závěrečných bojů probojavala řada Čechů. Mezi dívkami Lucie Kaňková (2000, TK Sparta Praha) vyhrála celou dvouhru a z českých chlapců nejdále došel Evžen Holiš (2000, TK Agrofert Prostějov), který skončil až ve finále. Čtyřhra byla zcela v režii našich hráčů, kdy zvítězily páry Holiš, Sedlář a Kaňková, Kynčlová. Zde se podívejte na kompletní výsledky dvouhreh a čtyřher.

Lucie Kaňková

Na turnaji startovalo 64 účatsníků v obou dvouhrách, z toho velká řada českých hráčů a hráček. Lucie Kaňková vyhrála celý turnaj naprosto suverénně, nejenže neprohrála ani jeden set, ale ve všech utkáních povolila soupeřkám pouze minimum gemů. Po cestě za vítězstvím porazila celkem čtyři Češky, Vanesu Nikolovovou (2. kolo), Anetu Leščinskou (čtvrtfinále), Annu Kynčlovou (semifinále) a ve finále zdolala Radku Bužkovou 6:1, 6:2. Té v semifinále vzdala další česka, Valentina Cváčková.
Z českých chlapců došel do finále Evžen Holiš, který nestačil na Alexandera Shevchenka 3:6, 0:1 ret. Ve čtvrfinále si Holiš poradil s krajanem Tomášem Jirouškem, ve druhém semifinále skončil i David Kovařík, který nestačil na pozdějšího vítěze.