Mistrovství ČR družstev mladšího žactva vyhrál TK Agrofert Prostějov

napsal houba 22.07.2012

Ve Zlíně se ve dnech 20.-22.7. konalo finále Mistrovství ČR družstev v kategorii mladšího žactva, ve kterém nastoupilo osm nejlepších týmů. Vítězem se stal celek TK Agrofert Prostějov, který v dramatickém finále zdolal TK Sparta Praha poměrem 5:4. Na třetím místě skončilo družstvo I.ČLTK Praha.
Výsledky.

Anna Kynčlová

Úvodní kolo přineslo jasnou výhru Prostějova nad týmem Tenisklubu Cheb (9:0) a Sparty nad Severočeskou tenisovou o.s. (9:0). Po dvouhrách bylo také rozhodnuto v utkání I.ČLTK proti Rožnovskému TK (7:2). TK Neridé porazilo Sokol Vysočany (6:3).

V semifinále se střetl prostějovský tým s I.ČLTK Praha (7:2) a jasno bylo již po dvouhrách, kdy jediný bod pražanů získala Radka Bužková. V utkání Neridé – Sparta vyhrály dvouhru obě dívky prvně jmenovaného týmu (Arias Manjon Paula, Josefová Adéla), avšak to byly nakonec jediné body, které Neridé získalo.

Finálové utkání mezi Prostějovem a Spartou přineslo velice napínavý průběh, po dvouhrách byl stav nerozhodný 3:3. Ve čtyřhře byly lepší dívky Prostějova (Yastremska, Kynčlová) a dvojice Jiroušek s Marančákem, kteří porazili pár Barnat, Sedláček.

Na posledním osmém místě se umístil celek Severočeské tenisové o.s., který v rozhodujícím zápase těsně podlehl Tenisklubu Cheb 4:5.