Nový uživatel? Registrace | Přihlásit se
aktuálně  dv  top  dv  hot  dv  komentáře  dv  tagy  dv  populární tagy  dv  ATP / WTA top 20  dv  naši na ATP / WTA  dv  kam za tenisem  dv  
výsledkynaši v akcitenisové kartičkysoutěžmoje hvězdavědomostiturnaje
aktuálnětophotkomentářetagypopulární tagyATP / WTA top 20naši na ATP / WTAkam za tenisem
Tenisové rakety Tenisové oblečeníTenisové botyTenisové taškyTenisové míče
nabídkavýsledkyžebříčkykdo a co?breakpointydiskuseL!VEhistorietiketychallengeduelprasátkochallenge turnajdeblíktipovačka
seznam albkomentáře
videakomentáře
kompletní seznamnový inzerát
Prahastředočeskýjihočeskýzápadočeskýseveročeskývýchodočeskýjihomoravskýseveromoravský
Prahastředočeskýjihočeskýzápadočeskýseveročeskývýchodočeskýjihomoravskýseveromoravský

Články


  Aktuálně Top Hot Videa  

Macha Lake Open 2020: Finálové dvojice: Krejčíková-Siniaková, Rosol-Forejtek

napsal briza 27.06.2020

V semifinálových bojích uspěli papíroví favorité. Krejčíková porazila Malečkovou 6:2, 7:6(7), Siniaková Noskovou 7:6, 6:4, Forejtek Nejedlého 6:4, 6:3 a Rosol Poljaka 7:6(5), 6:3. Více na www.machalakeopen.cz.

Lukáš Rosol

Krejčíková – Malečková 6:2, 7:6(7)
Barbora Krejčíková se stala první finalistkou turnaje žen Macha Lake Open 2020 – Trofej solidarity a naděje ČTS by MONETA. V dnešním semifinále porazila Jesiku Malečkovou 6:2, 7:6(7).

Jesika Malečková měla připravenou taktiku a tu držela celý zápas. Chtěla hrát to, co hrála o den dříve proti Krejčíkové Johana Marková, tedy dobře servírovat a při první příležitosti zatlačit i za cenu nevynucených chyb. Na začátku první sady získala Malečková agresivním pojetím servis soupeřky, ale brejk nepotvrdila a přibývalo nevynucených chyb. Krejčíková tak posbírala levné body a celkem pohodlně získala první set 6:2.

Druhý set vše probíhalo podobně jako v tom prvním avšak s tím, že Malečková začala být ve výměnách už trochu lepší než Krejčíková. Bohužel Jesika stále Báře odevzdávala velkou porci bodů především na returnu, kde chtěla být agresivní. To ale vůbec nefungovalo. Když už Jesika return konečně trefila, tak nebyl umístěný tak, aby na něj Krejčíková nedosáhla. Šikovná Bára Krejčíková tak tyto returny blokovala na druhou stranu a hrála se výměna.

Bára si ve druhém setu vypracovala vedení 5:2 a měla i 2 mečboly, ale Jesika srovnala na 5:5 a nakonec Bára Krejčíková své vítězství musela vybojovat v tiebreaku, kde proměnila až celkově sedmý mečbol a je ve finále.

Poznámka: Krejčíková s Malečkovou spolu odehrály pikantní semifinále na Pardubické juniorce 2011, kdy Krejčíková měla 2 mečboly, z toho jeden Malečková odvrátila neuvěřitelnou smečí po dopadu, kdy smečovala 2 metry za základní čárou. Jesika Malečková otočila zápas a nakonec vyhrála i celou Pardubickou juniorku. Bára Krejčíková přijela za rok a Pardubickou juniorku nakonec vyhrála také.

Siniaková – Nosková 7:6, 6:4
Kateřina Siniaková v semifinále Macha Lake Open 2020 – Trofej solidarity a naděje ČTS by MONETA porazila Lindu Noskovou 7:6, 6:4 a v nedělním finále si zahraje s Barborou Krejčíkovou.

Linda Nosková začala zápas lépe. Hrála u základní čáry, míče trefovala brzy po odskoku a diktovala tempo hry. Vedla 4:1 a měla brejkbol na 5:1, ale nakonec Siniaková srovnala a set pro sebe urvala v tiebreaku.

Ve druhém setu to byla Siniaková, která si vybudovala vedení 5:2, ale zápas za stavu 5:3 nedoservírovala. Naštěstí pro ní za stavu 5:4 trefila pár šťastných míčů a dohrála zápas na servisu Noskové.

Kateřina Siniaková ve finále vyzve Barboru Krejčíkovou, která si v semifinále poradila s Jesikou Malečkovou 6:2, 7:6. Bára je na tom lépe úderově a na servisu, Katka se zase lépe pohybuje. Bude to zajímavé finále.

Forejtek – Nejedlý 6:4, 6:3
Jonáš Forejtek s prvním mužském semifinále Macha Lake Open 2020 – Trofej solidarity a naděje ČTS by MONETA porazil Pavla Nejedlého 6:4, 6:3 a postoupil do finále, kde bude hrát s vítězem zápasu Rosol – Poljak.

Forejtek udělal velké množství nevynucených chyb, takže to nebyla žádná hezká tenisová podívaná. Nutno mu však přiznat, že v důležitých momentech zahrál dobře. Pavel Nejedlý hrál celkem slušně, ale nedařilo se mu zužitkovat šance, které mu celý zápas Forejtek svými chybami nabízel. Pozitivní na tomto zápasu bylo to, že netrval dlouho.

Rosol – Poljak 7:6(5), 6:3
Lukáš Rosol v posledním semifinálovém zápase hracího dne porazil Davida Poljaka 7:6(5), 6:3. První set byl plný ztracených servisů. Poljak se dopracoval k setbolu za stavu 5:4, který nevyužil. V další hře ztratil svůj servis a nabídl Rosolovi možnost set doservírovat. Rosol tuto možnost nevyužil a o vítězi první sady musel rozhodnout tiebreak, který lépe zvládl Lukáš Rosol.

Ve druhém setu už Rosol vedení nepustil a druhý set získal zaslouženě 6:3.

Poljakovi se dnes nedařilo na servisu a nepodařilo se mu Rosola rozběhat. Lukáš Rosol výborně returnoval, byl aktivnějším a celkově lepším hráčem.

Ve finále Lukáš Rosol vyzve Jonáše Forejtka, který v druhém semifinále porazil Pavla Nejedlého 6:4, 6:3.

Napsal: Lukáš Březina

Denisa Hindová Martina Přádová Gabriela Horáčková Petr Hájek Robin Staněk Nikola Bartůňková 
3Odeslat článek emailem    Facebook    TwitterPOSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJHRANĚJŠÍ VIDEA (14 dní)