Nový uživatel? Registrace | Přihlásit se
aktuálně  dv  top  dv  hot  dv  komentáře  dv  tagy  dv  populární tagy  dv  ATP / WTA top 20  dv  naši na ATP / WTA  dv  kam za tenisem  dv  
výsledkynaši v akcitenisové kartičkysoutěžmoje hvězdavědomostiturnaje
aktuálnětophotkomentářetagypopulární tagyATP / WTA top 20naši na ATP / WTAkam za tenisem
Tenisové rakety Tenisové oblečeníTenisové botyTenisové taškyTenisové míče
nabídkavýsledkyžebříčkykdo a co?breakpointydiskuseL!VEhistorietiketychallengeduelprasátkochallenge turnajdeblíktipovačka
seznam albkomentáře
videakomentáře
kompletní seznamnový inzerát
Prahastředočeskýjihočeskýzápadočeskýseveročeskývýchodočeskýjihomoravskýseveromoravský
Prahastředočeskýjihočeskýzápadočeskýseveročeskývýchodočeskýjihomoravskýseveromoravský

Články


  Aktuálně Top Hot Videa  

Kdo vyhraje Pardubickou juniorku 2020?

napsal briza 04.08.2020

Od soboty 8. srpna začíná na dvorcích LTC Pardubice 93. ročník Pardubické juniorky – Mistrovství ČR jednotlivců v kategorii staršího dorostu. Pardubická juniorka je nejstarším juniorským tenisovým turnajem v Evropě a nejdůležitějším turnajem mládežnické věkové kategorie, který bude letos mimořádně silně obsazen. Pojďme se podívat podrobněji na jednotlivé favority. Seznamy účastníků: chlapci, dívky. Oficiální web turnaje: www.pardubickajuniorka.cz.

Brenda Fruhvirtová

Dalibor Svrčina (2002, TK Agrofert Prostějov)
Svrčina je jednoznačně největším favoritem na zisk titulu. Hraje pestrý tenis, rád tvoří hru a umí si dojít k síti pro volej. Jeho soupeři se budou snažit atakovat jeho druhý servis a výměny rozhodnout během pár úderů, jinak hrozí, že je Svrčina rozebere na součástky.

Martin Krumich (2002, TK Sparta Praha)
Emotivní hráč, který loni došel do finále, když v semifinále podal životní výkon proti Paulsonovi. Jak sám řekl, jede si pro další iphone (iphone je cenou pro vítěze a finalistu). Má velice rychlou a šikovnou ruku. Jeho hra je postavená na silném forhendu, který má pod spinem, bekhend má rovnější. Chce diktovat hru, určitě nebude bránit. Každopádně emoce tam jako každopádně budou.

Daniel Siniakov (2003, SK HIT Hradec Králové z.s.)
Siniakov dorůstá v komplexního hráče a tuším, že na letošní Pardubické juniorce to ukáže v plné síle. Umí všechno, a navíc velmi dobře servíruje, což se bude hodit ve vedrech, která v Pardubicích jistě budou. Určitě favorit na celkové vítězství.

Matthew William Donald (2004, TK Sparta Praha)
Donald je kvalitní hráč, hraje údery pod velkým spinem. Ještě má čas, ale proč by nemohl udělat třeba semifinále už letos?

Hynek Bartoň (2004, TK Agrofert Prostějov)
Pozor na toho chlapce. Nebezpečný, rychlý a velmi emotivní. Zkušenosti z velkých zápasů má, je to vicemistr světa družstev do 14 let a před velkým publikem se umí vybičovat k velkým výkonům. Nepříjemný soupeř pro superfavority Svrčinu, Krumicha a Siniakova.

Jakub Nicod (2004, TK Sparta Praha)
Další mladý hráč, který nedávno porazil mistra ČR Filipa Dudu a sehrál dobrý zápas s dalším mistrem ČR Michnevem. Takže směrem nahoru hrát umí. Ale jak to bude v Pardubicích?

Další hráči, které se vyplatí sledovat a kteří mohou promluvit do dění v druhé půlce turnaje: Ondřej Horák, Vítek Horák, Adam Jurajda, Jaroslav Šmédek, Mathias Musil, Ondřej Válek, Vojtěch Petr, Oldřich Vejšický.


Brenda Fruhvirtová (2007, TK Sparta Praha)
Brenda letos všem zamotala hlavu, když porazila Kateřinu Siniakovou. Není potřeba zmiňovat věk Brendy, ale je potřeba říci, že se za poslední rok zlepšila natolik, že je schopná nejen konkurovat, ale i porazit naše reprezentantky v kategorii žen. Proto je pro mě největší favoritkou na titul. Ale vydrží třináctiletá dívka vyhrát 6 zápasů v 7 dnech?

Linda Nosková (2004, TK PRECHEZA Přerov o.s.)
Nosková je velmi dobře připravena, zahrála si turnaje žen ve Starých Splavech, Prostějově a Liberci a všude odehrála dobré zápasy. V Liberci jako jediná porazila pozdější vítězku Darju Viďmanovou.

Nikola Bartůňková (2006, I.ČLTK Praha)
Bartůňková si udělala jméno ve Starých Splavech, kde porazila Lucii Hradeckou. Od té doby Nikola podává velmi dobré výkony, takže určitě pomýšlí na zisk titulu v Pardubicích. Bude nasazená (předsazená), takže k titulu jí stačí 5 zápasů. Pokud vydrží fyzicky, může porazit kohokoli.

Linda Klimovičová (2004, TK Agrofert Prostějov)
Klimovičová je výborná hráčka, která určitě může pomýšlet i na zisk titulu. Dobře se pohybuje a je to velká bojovnice.

Kristýna Tomajková (2005, TK Agrofert Prostějov)
Stejně jako Brenda bude nenasazenou hráčkou, takže už ve druhém zápase (pokud vyhraje ten první) bude hrát s někým z nasazených. Tomajková má výbornou formu a bude noční můrou každé nasazené hráčky. Dlouho jsem neviděl hráčku, která se tak dobře pohybuje a hraje absolutním minimem chyb. Otázkou je, zda-li tvořivé hráčky jako je Nosková nebo Bartůňková budou mít dostatek zbraní prorazit tuto neprostupnou hradbu.

Barbora Palicová (2004, TK Sparta Praha)
Bára má rovnější údery a hraje velmi rychle. Antuka není pro její hru ideální povrch, ale přesto má svou nespornou kvalitu, ne nadarmo je na 61.příčce juniorského žebříčku ITF.

Amélie Šmejkalová (2005, I.ČLTK Praha)
Amélie zaznamenala pár dobrých výsledků v soutěži dospělých. V Prostějově prohrála v kvalifikaci s Darjou Viďmanovou 10:12 v super breaku z mečbolu, v Liberci byla vyrovnanou soupeřkou Laboutkové. Při dobrém losu může tato hráčka pomýšlet i na medaili z dvouhry.

Sára Bejlek (2006, TK Agrofert Prostějov)
Bejlek jsem viděl na posledních pár měsíců v několika zápasech a musím říci, že její tenis má myšlenku. Sára není vysoká vzrůstem, což nahrazuje leváckými zbraněmi jako jsou podání se silnou boční rotací nebo forhedový vyspinovaný kros pravoruké soupeřce do bekhendu. Sára má cit pro hru, ví kdy jít do kurtu a zkusit výměnu rozhodnout. Jedinou šancí, jak porazit Sáru je rozstřílet, ale zase kdo to dokáže?

Tereza Valentová (2007, TK Sparta Praha)
Najdeme jí až na konci seznamu účastnic, ale počítat s Terezkou se musí. Letos porazila Brendu Fruhvirtovou a má i další dobré výsledky (na Top lize třeba dala kanára Vlkovské, finalistce Trofeje z Liberce). Tuším, že do Pardubic jede poprvé, takže toho na ní může být moc, ale třeba za rok za dva už může vyhrát.

Daší hráčky, které se vyplatí sledovat a promluví do dění v druhé půlce turnaje: Dominika Šalková, Patricie Kubíková, Nelly Kněžková, Lucie Havlíčková, Kateřina Mandelíková, Julie Štruplová, Denise Hrdinková.

Všem účastníkům přeji, aby v Pardubicích odevzdali ze sebe to nejlepší a pokud to nepůjde, tak aby alespoň bojovali až do posledního míčku.

Pro medajlisty a medajlistky jsou připraveny velice hodnotné ceny a pro vítěze a vítězku dvouhry divoká karta na challenger v Ostravě a divoká karta na turnaj žen s dotací $60,000 ve Starých Splavech.

Nezapomeňte na populární dovednostní soutěž „čára“ o sluchátka značky apple a další ceny, která se uskuteční v pondělí v podvečer na centrálním dvorci LTC Pardubice.

Pro trenéry a doprovod hráčů/hráček máme důležitou informaci, že oficiálním podnikem pro večerní odborné tenisové konverzace je restaurace U žáby, Hronovická 929, Pardubice. Otevřeno do půlnoci.

Napsal: Lukáš Březina

10Odeslat článek emailem    Facebook    TwitterPOSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJHRANĚJŠÍ VIDEA (14 dní)