Nový uživatel? Registrace | Přihlásit se
aktuálně  dv  top  dv  hot  dv  komentáře  dv  tagy  dv  populární tagy  dv  ATP / WTA top 20  dv  naši na ATP / WTA  dv  kam za tenisem  dv  
výsledkynaši v akcitenisové kartičkysoutěžmoje hvězdavědomostiturnaje
aktuálnětophotkomentářetagypopulární tagyATP / WTA top 20naši na ATP / WTAkam za tenisem
Tenisové rakety Tenisové oblečeníTenisové botyTenisové taškyTenisové míče
nabídkavýsledkyžebříčkykdo a co?breakpointydiskuseL!VEhistorietiketychallengeduelprasátkochallenge turnajdeblíktipovačka
seznam albkomentáře
videakomentáře
kompletní seznamnový inzerát
Prahastředočeskýjihočeskýzápadočeskýseveročeskývýchodočeskýjihomoravskýseveromoravský
Prahastředočeskýjihočeskýzápadočeskýseveročeskývýchodočeskýjihomoravskýseveromoravský

Články


  Aktuálně Top Hot Videa  

Kdo vyhraje Pardubickou juniorku 2018?

napsal briza 05.08.2018

91. ročník Pardubické juniorky se odehraje 11.-17.8.2018 na dvorcích LTC Pardubice. Jména vítězů budou zapsána na seznam, na kterém najdeme tak velká tenisová jména jako např. Martina Navrátilová, Hana Mandlíková, Jan Kodeš nebo Petra Kvitová a Tomáš Berdych. Tento nejstarší juniorský turnaj v Evropě opět přivítá mladé hráče a hráčky, kteří budou bojovat nejen o tituly, ale i o nemalé ceny. Letos si hráči odnesou ceny v celkové hodnotě 600 tis. Kč. Seznamy účastníků: chlapci, dívky. Webové stránky.

Šárka Richterová

Pardubická juniorka v letošním roce nekoliduje s žádnou reprezentační akcí (vyjma finálového dne MS juniorů do 14 let v Prostějově), což se projevilo na kvalitě hráčského obsazení. Rád bych řekl, že na Pardubickou juniorku nejede jen ten, který jet nechce, ale bohužel to tak úplně není. Jsou hráči, kteří v dorosteneckém věku hrají výhradně mezinárodní turnaje mužů/žen a tedy nemají dorostenecký žebříček. Současně ale nemají ani tak dobrý žebříček ATP/WTA, který by se mohl přepočítat pro Pardubickou juniorku a tedy se nemají na turnaj jak dostat (když neodehráli oblastní přebor dorostu). Jediným řešením pro ně je požádat ČTS nebo pořadatele o volnou kartu. Pro doplnění, přepočítává se žebříček ATP do 700. místa a WTA do 500. místa, což jako dorostenec těžko dosáhnete (pokud nejste Markéta Vondroušová, ale ta zase nemá ambici vyhrát Pardubickou juniorku, když vyhraje v 17 letech turnaj WTA). Tyto limity (ATP 700 a WTA 500) by chtělo změnit. S plánovaným zavedením tzv. Transition Tour to stejně všechno asi bude jinak.

CHLAPCI

V letošním roce startují na Pardubické juniorce naposledy hráči a hráči ročníku 2000. Mezi chlapci to letos bude velká mela. Přihlášeni jsou až na pár výjimek (Štyler, Macháč) všichni nejlepší a to je dobře. Svrčina, Forejtek, Paulson, Lehečka, Holiš. A hlavně Tomáš Jiroušek, který bude kousat.

Ročník 2000 mezi chlapci byl vždy zajímavý. Tomáš Jiroušek (první hráč Tennis Europe) měl vleklé zdravotní problémy a podařilo se mu vrátit zpět. Štyler je víceméně stejný případ, výborný, ale křehký hráč. Macháč, který při přechodu do dorostu začal trochu ztrácet, pak našel svou hru a nyní je konkurenceschopný i na mezinárodních turnajích mužů.

Mezi chlapci žádné mladičké hvězdičky, které by měly zasáhnout do závěrečných bojů nemáme, tedy když nepočítám Svrčinu (2002), jehož výkonnostní růst v posledních 2 letech byl enormní (tedy hodně velký). Mezi chlapci nečekáme vítěze, který by se narodil v roce 2003 a mladšího.

Pojďme se jako každoročně podívat podrobněji na jednotlivé favority.

Tomáš Jiroušek (2000, TK Neridé)
Tomáš má skvělou formu, kterou potvrdil v červenci na turnajích ITF Futures v Brně a Trnavě, kde došel do finále. Tomáš má největší bojovník ze všech a má spoustu zkušeností. Jasný favorit na vítězství. Tomáš ale nemá body, takže bude nenasazený a tedy černý Petr pro některého z nasazených.

Jonáš Forejtek (2001, TK Škoda Plzeň)
Jonáš vítězstvím na mistrovství Evropy do 18 let v Klosters začal naplňovat velká očekávání, která jeho kariéru provází už od mladšího žactva. Jonáš je typicky antukový hráč, dobře švihá a rád si zahraje výměnu. Jeho ambice jsou jistě ty nejvyšší.

Dalibor Svrčina (2002, TK Agrofert Prostějov)
Kolem Dalibora se po úspěších na turnajích ITF (nyní je na 19. místě žebříčku ITF) strhnul velký mediální humbuk. Na jaře Dalibor zaznamenal pokles té jeho obdivuhodné formy, kdy vyhrával co se dalo a navíc mezi o 2 roky staršími borci. Pokud dorazí do Pardubic, bude zase pod tlakem, protože všichni budou očekávat od něj maximum. Když by se mu podařilo získat titul, tak by to pro mě osobně bylo překvapení. Dalibor má čas, může přijet za rok i za dva roky.

Jiří Lehečka (2001, TK Agrofert Prostějov)
Lehečka je bombarďák, kterému to letí jak se říká „zadarmo“. Výborně servíruje, umí si dojít i na síť. Už před dvěma roky vyhrál Pardubickou juniorku ve čtyřhře (spolu s Evženem Holišem). Letos vyhrál turnaj ITF1 v Offenbachu, což je známka vysoké kvality. Porazí ale Jirouška nebo Forejtka?

Andrew Paulson (2001, TK Sparta Praha)
Paulson jezdí turnaje ITF a v současné době je na 74. místě. Andrew čeká na pořádný úspěch a třeba přijde v Pardubicích. Loni Paulson vyhrál kolo a pak prohrál s bomberem Plevou. Letos je zkušenější a jistě bude chtít daleko. Ale bude to mít těžké.

Evžen Holiš (2000, TK Agrofert Prostějov)
Evžen je stabilní hráč, který si stále drží svou výkonnost. Trochu mu chybí nějaký větší úspěch. Uvidíme, jestli Evža dokáže vyhrát 5 zápasů v 5 dnech. Letos je to jeho poslední pokus v Pardubicích, bohužel zrovna tam bude mít velmi těžké soupeře.

Jiří Barnat (2001, TK Neridé)
Z Barnata se stal velmi dobrý hráč, který může porazit kohokoli. Jirka hraje turnaje juniorů i dospělých a tedy má hodně odehraných zápasů. V Pardubicích už také byl, takže bude velmi nebezpečný.

Jan Pleva (2001, Severočeská Tenisová)
Tento hravý hráč z Mostu se stal mistrem ČR v hale v letošním roce a nemělo by se na něj zapomínat ani na letním mistrovství. Ačkoliv se mu na nějakých národních turnajích tolik v létě nedařilo, je schopen se na vrcholnou akci připravit a bude patřit mezi černé koně turnaje.


DÍVKY

Ročník 2000 je v kategorii dívek velmi zvláštní. Od babytenisu byla neotřesitelnou jedničkou ročníku Lucka Kaňková, následovaná Aničkou Kynčlovou a Sabinou Drábkovou. Bohužel ani jedna z nich už nehraje tenis na výkonnostní úrovni. Kaňková a Kynčlová měly zdravotní problémy. Jedničkou ročníku podle žebříčku dorostenek ČTS je Karolína Beránková, která přijede do Pardubic a je potřeba smeknout, protože bude muset potvrzovat v každém zápase svou kvalitu proti mladším hráčkám, a to třeba i proti výrazně mladším hráčkám, která mají letos velmi vysokou kvalitu. Druhou dobrou hráčkou ročníku 2000, která šla trochu jinou cestou, je Aneta Kladivová, která se však omluvila a na Pardubickou juniorku nedorazí, dlouhodobě bojuje se zdravotními problémy se zády.

Jak jsem již zmínil, na Pardubickou juniorku letos dorazí několik velmi mladých a velmi talentovaných, a tedy i nebezpečných hráček. Měla dorazit Linda Nosková (2004), čerstvá mistryně Evropy jednotlivců do 14 let, ale bohužel se na poslední chvíli omluvila, protože má velmi nabitý program a zápasy na MS do 14 let v Prostějově byly pro Lindu velmi náročné. Přijede však Linda Fruhvirtová (2005). Talentovaná hráčka, která ve svých 13 letech již vyhrála třeba áčkový turnaj žen. Pořadatel udělil volnou kartu i její mladší sestře Brendě Fruhvirtové (2007), která bude bezpečně nejmladší účastnicí turnaje, ale jen o účasti se tady nelze bavit. Brenda může udělat klidně 2–3 kola.

Karolína Beránková (2000, TK Sparta Praha)
Karolína jede na Pardubickou juniorku poprvé a zároveň naposledy. Má nezáviděníhodnou pozici nejvýše nasazené hráčky, která vlastně bude hrát každý zápas směrem dolů a bude muset potvrzovat svou kvalitu. Karolína je velká bojovnice, navíc umí využít zápasovou nervozitu ke svému lepšímu výkonu. Ráda hraje na velkých kurtech, takže si jistě oblíbí centrální dvorec na LTC Pardubice. Největší favoritka na vítězství.

Vanesa Nikolovová (2001, I.ČLTK Praha)
Nikolovová je naší současnou nejlépe postavenou hráčkou na žebříčku ITF do 18 let. Patří jí 114. místo, když se jí povede na mezinárodních turnajích ještě něco malého uhrát, tak by se mohla vejít i do nasazení v Pardubicích. Pokud ne, tak bude určitě patřit mezi ty nepříjemné losy do prvního kola. Vanesa umí hrát velmi rychle a když bude mít formu, může porazit kohokoli.

Karolína Kubáňová (2001, TK Slávia Orlová)
Kubáňová je mistryní ČR v kategorii žen 2017. Karolína hraje údržbu, nedá míč zadarmo. Většina soupeřek brzy přijme roli útočící hráčky, což Karolíně vyhovuje a těží z chyb soupeřky. Karolína směrem dolů moc neprohrává, takže můžeme čekat její postup daleko.

Alexandra Silná (2002, TK PRECHEZA Přerov)
Alexa patří mezi hráčky, které potřebují útočit, tvořit hru. Hraje blízko základní čáry a hraje míče brzy po odskoku. V loňském roce na Pardubické juniorce o sobě dala hodně vědět, když postoupila do semifinále. V letošním roce se jí povedlo již třikrát bodovat na ženských turnajích a již je na žebříčku WTA.

Linda Fruhvirtová (2005, TK Sparta Praha)
Starší ze sester Fruhvirtových je ve svých 13 letech kompletní hráčka. Linda se připravuje v Praze na Spartě nebo v akademii Patricka Mouratoglou ve Francii. Linda je velká bojovnice, umí vyhrávat vyrovnané zápasy. V Pardubicích se jí to bude hodit.

Darja Viďmanová (2003, I.ČLTK Praha)
Mladá hráčka, která teprve nedávno získala české občanství a může tedy konečně hrát české národní mistrovství. Svou hru má postavenou na kvalitním forhendu a dobrém čtení hry. Letos má výborné výsledky na turnajích ITF, před měsícem vyhrála turnaj ITF4 v Praze na Spartě.

Adriana Kovářová (2001, TK Česká Třebová)
Adriana hraje velmi důrazný tenis, který funguje. Nepouští se do žádných delších výměn a vlastně, když má formu, tak se ani moc nehraje. Soupeřky se tak nemají šanci dostat do tempa.

Pardubická juniorka začíná v sobotu 11. srpna a vítěze budeme znát v pátek 17. srpna.

Všem účastníkům přeji pěkný sportovní zážitek, protože Pardubická juniorka je velmi speciální turnaj, na který hráči i po letech budou vždy vzpomínat. A i když je to turnaj velmi sledovaný a prestižní, tak je potřeba zůstat v klidu, což často říkával i legendární hokejový trenér Ivan Hlinka (který ale použil trochu jiná slova)

Napsal: Lukáš Březina

58Odeslat článek emailem    Facebook    TwitterPOSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJHRANĚJŠÍ VIDEA (14 dní)