Karolína Plíšková vyhrála Velichovky

napsal briza 14.01.2009 Karolína Plíšková (I.ČLTK Praha) vyhrála první letošní turnaj ze série OPTIM Tour, který se konal v lázeňském městě Velichovky. Ve finále porazila Barboru Krtičkovou (TC Nové Město n. Metují) 6:1, 6:3. Společně se svou sestrou Kristýnou pak vyhrála i čtyřhru. Výsledky, fotogalerie. Karolína Plíšková
Karolína Plíšková

Páteční kvalifikací začal v KTriumfu ve Velichovkách IV.ročník oblíbeného tenisového turnaje žen Karsit cup.

V sobotu ráno začala hlavní soutěž a zápasy prvního kola nepřinesly žádná větší překvapení. Šlágrem byl zápas nasazené Terezy Bekerové s vítězkou Pardubické juniorky 2007 Terezou Malíkovou. Ta byla nakonec úspěšnější a chybující Bekerovou přetlačila ve třetím setu. Nečekal se ani vyrovnaný zápas Barbory Krtičkové s teprve dvanáctiletou Sandrou Honigovou – postupující z kvalifikace. Vůbec hráčky, které postoupily z kvalifikace se neztratily, ať už Klára Ellingerová nebo Diana Šumová. Tragédií skončil turnaj pro Evu Husákovou, která musela vzdát po setu zápas pro zranění nohy.

Ve druhém kole zaujal vyrovnaný souboj Terezy Belblové a Karolíny Čechové. V rozhodujícím setu vedla Čechová už 5:0, ale postup si musela vydřít až v koncovce. Ve čtvrtfinále byl k vidění skvělý tenis mezi Zuzanou Zálabskou a Petrou Niedermayerovou. Obě hrály razantně a dostaly ze sebe to nejlepší co v nich je. Niedermayerová zahrála v rozhodujícím setu opravdu skvělé údery a po zásluze postoupila. Ale zřejmě jí došly síly v semifinále proti Barboře Krtičkové. Nejdříve prohrávala 1:4, aby úvodní set vyhrála 6:4, následně prohrála celkem jasně tie-break a dále už nestačila na svou bojovnou soupeřku. Dalším semifinálovým duelem byl souboj Karolíny a Kristýny, který tak trochu ztratil na zajímavosti. První nasazená Karolína Plíšková potvrdila roli favoritky. Obě se při turnaji prezentovaly výborným servisem a zejména v tomto úderu předčily všechny své soupeřky, což se projevilo i tím, že společně vyhrály soutěž čtyřhry.

Samotné finále bylo jasnou záležitostí Karolíny Plíškové. Barbora Krtičková dosáhla však velkého úspěchu v podobě finále dvouhry a semifinále čtyřhry. Celý turnaj proběhl naprosto v pohodě a dík patří i všem, kteří stáli v zázemí a zajišťovali pořadatelský servis i vše ostatní.