Nový uživatel? Registrace | Přihlásit se
aktuálně  dv  top  dv  hot  dv  komentáře  dv  tagy  dv  populární tagy  dv  ATP / WTA top 20  dv  naši na ATP / WTA  dv  kam za tenisem  dv  
výsledkynaši v akcitenisové kartičkysoutěžmoje hvězdavědomostiturnaje
aktuálnětophotkomentářetagypopulární tagyATP / WTA top 20naši na ATP / WTAkam za tenisem
Tenisové rakety Tenisové oblečeníTenisové botyTenisové taškyTenisové míče
nabídkavýsledkyžebříčkykdo a co?breakpointydiskuseL!VEhistorietiketychallengeduelprasátkochallenge turnajdeblíktipovačka
seznam albkomentáře
videakomentáře
kompletní seznamnový inzerát
Prahastředočeskýjihočeskýzápadočeskýseveročeskývýchodočeskýjihomoravskýseveromoravský
Prahastředočeskýjihočeskýzápadočeskýseveročeskývýchodočeskýjihomoravskýseveromoravský

Články


  Aktuálně Top Hot Videa  

Jaký byl ostravský challenger 2016?

napsal briza 02.05.2016

Ostravský challenger opět napsal krásný příběh, který snad bude odrazovým můstkem úspěšné tenisové kariéry. Zdeněk Kolář startoval na Prosperita Open 2016 na divokou kartu a došel až do finále, kde nestačil na Francouze Costanta Lestienne 7:6(5), 1:6, 2:6. Zdeněk získal 55 bodů do žebříčku ATP, což s jeho současnými 77 body znamená postup z 487. místa někam na pozici 350. Víc než postup na žebříčku byl však obdivuhodný tenis, který Zdeněk v Ostravě předvedl. Webové stránky. Hlavní soutěž dvouhry. Hlavní soutěž čtyřhry. Kvalifikace. Fotogalerie.

Lestienne, Kolář

Příběh Zdeňka Koláře
V prvním kole v nervózním zápase porazil Kolář svého rivala z juniorských let Davida Poljaka. Derby je vždy trochu jiné utkání a přesně tak tomu bylo i tady. Oba aktéři střídali průměrné a slabší chvilky a výsledkem bylo vítězství Koláře 7:5, 6:4.

Prosperita Open 2016

Ve druhém kole Koláře čekal Japonec Uchiyama, jenž Zdeňkovi v prvním kole odklidil z cesty nasazenou jedničku Adama Pavláska. Kolář v deštivém počasí zahrál dobře a Japonce ve třech setech porazil. Zdeněk hrál odvážně a Uchiyama v koncovkách setů zbytečně chyboval. Výsledek 4:6, 6:4, 6:3.

Prosperita Open 2016

Ve čtvrtfinále Kolář porazil Španěla Sampera-Montanu, který hrál klasický španělský tenis, kdy forhendem hraje skoro celý kurt a snaží se útočit soupeři rychlým spinem do bekhendu. To však na Koláře nefungovalo a Kolář Španěla zásoboval svými bekhendy po lajně do otevřeného forhendového rohu. Kolář navíc výborně returnoval do soupeřova bekhendu, který byl jeho slabším úderem a mohlo se tak hrát podle not Zdeňka Koláře. Výsledek 6:3, 3:6, 6:3.

Prosperita Open 2016

V semifinále Koláře čekal Marek Michalička, který bude chtít na tento zápas rychle zapomenout. Kolář začal ve velkém stylu, výborně servíroval, vedl si celou výměnu a ty končily vítězným úderem Koláře nebo vynucenou chybou Michaličky. Ten byl pod tlakem i na svém servisu, který Michaličkovi v sobotu vůbec nefungoval. Kolář hrál asi svůj životní tenis. Fungovalo všechno, jak oba základní údery, tak servis i return a navíc i stopbálky, kterými deprimoval soupeře. Nikdo by asi nevěřil, že to vydrží celé dva sety, ale vydrželo. Výsledek: 6:2, 6:1.

Prosperita Open 2016

Ve finále Kolář nastoupil ve velkém stylu a vyhrál prvních 7 míčů v řadě. Francouz byl hodně zaskočen a Kolář měl dokonce brejkbol na vedení 5:1, ale nakonec se první set výrazně zamotal a Kolář ho vyhrál až v tiebreaku. To francouzského hráče nezlomilo a naopak Zdeňkovi trochu došly síly. Od druhého setu byl ve výměnách méně trpělivý a snažil se útočit z nepřipravených pozic. Constant Lestienne hrál vlastně pořád to samé, dobře se pohyboval a spinoval forhend, bekhend vlastně jen vracel na soupeřovu polovinu. Ve druhém a třetím setu jen sbíral chyby Koláře. Výsledek: 7:6(5), 1:6, 2:6.

Prosperita Open 2016

Byl to letos zase jeden z krásných příběhů, které Prosperita Open napsala. Mimochodem pamatujete si ještě třeba na zápas Ivo Mináře s Chorvatem Mario Ančičem (někdejší 7. hráč světa), který na Prosperita Open 2010 v prvním kole vedl nad Minářem ve třetí sadě 5:0 a 40:0 (při servisu Mináře) a přesto nakonec prohrál 5:7? V tenise na této úrovni naprosto nevídané.

Ve svých 13-ti ročnících turnaj Prosperita Open vyhráli tito čeští hráči: Dlouhý, Minář, Ulihrach, Vaněk, Hájek, Rosol, Veselý a na dalšího českého vítěze si budeme počkat minimálně rok.

Kdo z dalších českých tenistů předvedl v Ostravě dobrý tenis?
Určitě velmi dobrý turnaj odehrál Marek Michalička. Z kvalifikace došel do semifinále. Marek je hráč, který nemá žádnou výraznou zbraň, ale má velmi dobrou stabilitu těla u všech úderů, takže jeho údery, i když nemají velký spin, mají délku a kontrolu. Zápas s Tipsarevičem si plné tribuny užily, hrály se dlouhé výměny ve svižném tempu. Zápas s Kolářem se těžko hodnotí, protože Kolářovi tam prostě padlo všechno a Michalička mu navíc pomáhal malým procentem prvního servisu.

Prosperita Open 2016

Výborně v Ostravě letos zahrál Jaroslav Pospíšil. Byl trpělivější ve výměnách, kde tolik nepospíchal jako v minulých letech a mnohem lépe se na tento tenis dívalo. Jarda samozřejmě v každém zápase předvedl prohozy levačkou, když mu soupeř zaútočil do bekhendového rohu. V kvalifikaci porazil Slováky Horanského a Blaška. V hlavní soutěži porazil Francouze Sakharova a nestačil na velice důrazně hrajícího Estonce Zoppa.

Prosperita Open 2016

Dominik Kellovský byl pro mě velmi příjemným překvapením. Že Kelda umí pořádně švihat, to víme (ono když hraje někdo s Head Prestige, tak to jinak než velkým švihem hrát nejde), ale nyní jeho tenis dává smysl a také funguje. Dominik je 698 na žebříčku ATP, letos si připsal svůj první titul na okruhu ITF Futures. Kelda hraje blíže k základní čáře a je trpělivější ve výměně, umí si najít správný míč pro útok. V Ostravě prohrál ve finále kvalifikace s Andrejem Martinem (ATP 127) ve třech setech.

Prosperita Open 2016

Lukáš Dlouhý v Ostravě předvedl to svoje. V kvalifikaci dvouhry hrál s Brazilcem Dischingerem tenis vabank, který mu vycházel set a půl. Dlouhán chodil servis-síť, po returnu chodil taky na síť. V jeho podání z toho byl velice zajímavý a účinný tenis nikoli jen trapný pokus staršího mazáka nedostat kotel od neznámého mladíka. Lukáš se dopracoval až ke dvěma mečbolům, které však nevyužil a síly docházely. Ve čtyřhře Lukáš Dlouhý došel s Chilanem Podlipnik-Castillem do finále, kde prohráli až v supertiebreaku s dvojicí Arends/Weissborn. Dlouhán byl nejlepší na kurtu, jasně ukázal, proč je dvojnásobným vítězem grandslamu ve čtyřhře.

Prosperita Open 2016

Celkový dojem
Ostravský challenger je příjemným místem, kam za kvalitním tenisem. Najdete tady méně známé hráče, kteří umí hrát tenis. V restauraci si můžete sednout k jakémukoli stolu a o stůl vedle si sedne třeba Janko Tipsarevič a dá si stejné kafe jako vy. Ředitele a manažera turnaje Vencu Roubíčka a Tomáše Ostarka uvidíte dělat vše, co je potřeba, ať je to třeba věšení plachet nebo nošení kartónů pití pro sběrače. Prostě, když přijdete do Ostravy na challenger Prosperita Open, budete se cítit příjemně.

Prosperita Open 2016

Článek napsal Lukáš Březina

DSC 4739 Ostarek, Roubíček Lukáš Dlouhý DSC 4627 DSC 4755 DSC 5037 
Finále
Lestienne - Kolář 6:7(5) 6:1 6:2 Komentáře
Cecchinato - Travaglia 2:6 6:3 4:6 Komentáře
Semifinále
Travaglia - Pavlásek 6:3 7:5 Komentáře
Cecchinato - A.Balazs 6:7(5) 6:4 6:4 Komentáře
Lestienne - Napolitano 6:2 6:4 Komentáře
Michalicka - Kolář 2:6 1:6 Komentáře
Čtvrtfinále
Djere - Michalicka 5:7 2:6 Komentáře
Barrere - Napolitano 2:6 7:6(2) 6:7(6) Komentáře
Lestienne - Zopp 6:4 6:3 Komentáře
Bolelli - A.Balazs 7:6(4) 3:6 4:6 Komentáře
59Odeslat článek emailem    Facebook    TwitterPOSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJHRANĚJŠÍ VIDEA (14 dní)