Nový uživatel? Registrace | Přihlásit se
aktuálně  dv  top  dv  hot  dv  komentáře  dv  tagy  dv  populární tagy  dv  ATP / WTA top 20  dv  naši na ATP / WTA  dv  kam za tenisem  dv  
výsledkynaši v akcitenisové kartičkysoutěžmoje hvězdavědomostiturnaje
aktuálnětophotkomentářetagypopulární tagyATP / WTA top 20naši na ATP / WTAkam za tenisem
Tenisové rakety Tenisové oblečeníTenisové botyTenisové taškyTenisové míče
nabídkavýsledkyžebříčkykdo a co?breakpointydiskuseL!VEhistorietiketychallengeduelprasátkochallenge turnajdeblíktipovačka
seznam albkomentáře
videakomentáře
kompletní seznamnový inzerát
Prahastředočeskýjihočeskýzápadočeskýseveročeskývýchodočeskýjihomoravskýseveromoravský
Prahastředočeskýjihočeskýzápadočeskýseveročeskývýchodočeskýjihomoravskýseveromoravský

Články


  Aktuálně Top Hot Videa  

Hvězdy, o kterých se nesnilo. Můžeme opět nastartovat světový tenis, věří v Praze

tenisovysvet.cz napsal briza 22.07.2020

Dvě hráčky elitní světové desítky v čele se Simonou Halepovou i domácí hvězdy. V areálu TK Sparta Praha proběhla ve středu před polednem tisková konference, na níž byly oznámeny účastnice blížícího se Prague Open, antukového podniku WTA. „Můžeme opět nastartovat světový tenis. Daří se nám vytvořit projekt, který je v současné době majákem na moři,“ shodli se prezident ČTS Ivo Kaderka a ředitel turnaje a pořádajícího oddílu David Trunda.

Barbora Palicová

„I díky spolupráci s TK Sparta Praha se chystá největší sportovní akce v Česku za rok 2020. Dnes mohu s velkou radostí říct, že nečekané se stává skutečností. Ve startovním poli máme i takové hvězdy, o kterých se nám v Praze ani nesnilo,“ netajil nadšení prezident Českého tenisového svazu Ivo Kaderka.

„Tou první je loňská wimbledonská vítězka Simona Halepová. Nejen, že je výjimečná tenistka, je ale také skvělý člověk. Druhou hvězdou je Belinda Bencicová,“ oznámil účastnice z elitní desítky světového žebříčku.

„Pokud se nestane nic mimořádného, uvidíme vítězku Wimbledonu, finalistku Wimbledonu a další hvězdné tenistky,“ láká Praha velká jména. „Zástupci WTA si všimli, jak jsme se pustili do tenisových akcí. Zatímco se ostatní probouzejí, my jedeme na plný výkon, můžeme opět nastartovat světový tenis,“ zmínil Kaderka a poukázal i na skvělou práci, kterou odvedl David Trunda.

Právě ředitel turnaje a pořádajícího oddílu si vzal slovo posléze. „Komunikace s WTA probíhá na každodenní bázi. Daří se nám vytvořit projekt, který je v současné době majákem na moři. Dotace turnaje bude 225 500 dolarů,“ uvedl po poděkování svazu a jeho šéfovi Trunda.

„Podařilo se nám domluvit se společně se zástupci Simony Halepové a Belindy Bencicové. Z českých hráček máme přihlášenu Markétu Vondroušovou, Karolínu Muchovou, Barboru Strýcovou a Kateřinu Siniakovou. Do hlavní soutěže máme ještě jednu nebo dvě divoké karty. Čtyři divoké karty do kvalifikace obdrží naše mladé hráčky,“ pokračoval David Trunda.

Divokou kartu do hlavní soutěže dostala Eugenie Bouchardová. Bývalá světová pětka a finalistka Wimbledonu z roku 2014 (prohrála tehdy s Kvitovou) se stejně jako Halepová těší do Prahy na kvalitní turnaj a krásné město. Zaznělo tak ve video zdravicích obou hráček.

V kvalifikaci se kromě Kristýny Plíškové a Barbory Krejčíkové představí i teprve patnáctiletá Lucie Havlíčková a jen o rok starší Barbora Palicová. „O divoké kartě jsem se dozvěděla nedávno. Jsem za ni ráda. Děkuji Spartě, díky které jsem se na turnaj dostala. Těším se, protože jsou to moje domácí kurty,“ libovala si Palicová.

„Jsem na tom podobně jako Bára. Děkuji Spartě a panu Kaderkovi, že si na turnaji mohu zahrát. Budu se moc těšit,“ dodala Havlíčková. S krajankou se shodly na tom, že pokud by se jim podařilo proniknout do hlavní soutěže, rády by si zahrály proti Rumunce Halepové.

Turnaj na Spartě proběhne bez přítomnosti diváků. Účastníci tiskové konference ujistili, že pokud přijdou speciální hygienické předpisy a pravidla, budou organizátory splněna.

Informace o nadcházejícím pražském turnaji můžete sledovat na jeho oficiálním Facebooku, Twitteru a Instagramu.

Tento text byl přebrán z webu www.Tenisovysvet.cz, kde najdete to nejaktuálnější a nejzajímavější z českého i světového tenisu.

3Odeslat článek emailem    Facebook    TwitterSimona Halep používá

Wilson Burn 100S


Určení závodní hráči
Typ švihu dlouhý nápřah / rychlý úder
Velikost hlavy 100 čt. palců/ 645 čt. cm
Délka 68.58 cm
Váha 320 g
Vyvážení 0 mm
Tvrdost 73
Šířka rámu 23.5mm / 25mm / 24.5mm
Složení Carbon Fiber Graphite
Typ gripu Wilson Sublime
Počet strun 16 x 16

Komentáře k raketě (0)

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJHRANĚJŠÍ VIDEA (14 dní)