Halovými Mistry ČR dorostu se stali Vrbenský a Bužková

napsal houba 22.03.2016

Halový šampionát v kategorii dorostu ovládli Michael Vrbenský (1999, TK Sparta Praha) a Radka Bužková (2000, I.ČLTK Praha). Vrbenský ve finále ve Frýdlantu porazil Františka Pechalu (1999, TK AGROFERT Prostějov) 7:6(5) 6:4 a Bužková v Mostě přehrála Kláru Hájkovou (1999, TK Sparta Praha) 6:3 1:6 6:2. Výsledky Frýdlant. Výsledky Most.

Michael Vrbenský

Vrbenský jako turnajová jednička sehrál třísetové drama ve čtvrtfinále proti Antonínu Štěpánkovi, když vyhrál až 7:6 v rozhodující sadě a v tie-breaku 15:13. V semifinále potom vyřadil Marka Dubského. Ve druhém semifinále zdolal Pechala Alessandra Ricciho 2:6 6:4 6:4. Titul ze čtyřhry získala dvojice Guziur, Čtverák.

Mezi dívkami došlo k překvapení hned na úvod turnaje, když turnajová jednička Kudelová vypadla v prvním kole se Sabinou Richtrovou 3:6 6:4 4:6. Šárka Richterová na úvod potrápila turnajovou dvojku Hájkovou, ve třetím setu nakonec vzdala pro zranění za stavu 6:3 4:6 2:3. V semifinále pozdější vítězka porazila Veroniku Přibylovou 6:2 7:5 a Hájková zdolala nenasazenou Dominiku Hejčovou 7:6(5) 7:5. Ve čtyřhře se radovala dvojice Bužková, Laboutková.