Gabriela Pantůčková a Pavel Štaubert vyhráli ITF 3 Ex Pilsen Wilson Cup

napsal houba 08.07.2012

Mezinárodní turnaj ITF kategorie 3 Ex Pilsen Wilson Cup má české vítěze. Mezi chlapci vyhrál Pavel Štaubert (1996, TK Sparta Praha) a dívkám kralovala Gabriela Pntůčková (1995, TK Agrofert Prostějov). Češi získali i titul ve čtyřhře chlapců, kdy vyhrála dvojice Tomáš Papík, Pavel Štaubert.
Výsledky.

Pavel Štaubert

Pavel Štaubert byl nasazený jako č. 4, postupně porazil Butlera, Markovice, Apostola a Khachanova a ve finále po bitvě zdolal Filippa Baldiho (ITA) 6:4, 2:6, 6:4. Ve dvouhře chlapců startovalo celkem šest českých juniorů, do čtvrtfinále se ještě probojoval Tomáš Papík, nasazená jednička turnaje.

Českých dívek startovalo celkem sedm, dařilo se Barboře Štefkové, která došla do čtvrtfinále, kde nestačila na Kristinu Schmiedlovou (SVK). Gabriela Pantůčková měla největší problémy ve druhém kole proti Slovence Jabloňovské, kdy otočila zápas 3:6, 7:6, 7:5. Ve finále si potom hladce poradila s Deou Herdzelas (BIH) 6:1, 6:1.