Future v Mostě vyhrál Tříska

napsal tipmaster 19.05.2008 Karel Tříska (TK AGROFERT Prostějov) vyhrál druhý turnaj série Futures, který se konal v Mostě. Ve čtyřhře zvítězil pár Jebavý, Zeman. Turnajová série pokračuje dalším podnikem, tentokrát v Jablonci nad Nisou. Výsledky: kvalifikace, dvouhra, čtyřhra. Karel Tříska
Karel Tříska

Celý turnaj provázela pohodová a příjemná atmosféra, kterou navíc doplňovaly skvělé výsledky Čechů a kvalitní výkony hráčů. Na mosteckých kurtech se představilo v hlavní soutěži hned čtrnáct českých zástupců, ze kterých se tři dostali dostali do semifinále.

Postřehy ze zápasů

1. kolo – Tříska vs. Gomez-Pinter: Španěl hned ze začátku vedl 3:0, pak ale Tříska jako by se rozehrál, zařadil vyšší rychlost a někdy i třemi esy v game suverenně přehrál soupeře

1. kolo – Školoudík vs. Miklusicak: Ti, kteří očekávali rychlý zápas se hodně zmýlili. Zápas byl plný hezkých výměn a trpělivého tenisu. Výsledek 26 76(0) 62 odpovídá předvedeným výkonům.

1. kolo – Martin vs. Emmrich: Za stavu 60 40 vypadalo skore jako jednoznačný zápas. Nezkušenost mládšího se však projevila a druhou sadu musel rozhodovat tiebreak, který nakonec získal Emmrich. Třetí set pokračoval jako záveř sady druhé. Martin nakonec vybojoval vítězství po setech 60 67(5) 76(3)

2. kolo – Konečný vs. Devoty: Ač hráno na vzdáleném dvorci, bylo vidět velké nasazení obou hráčů. Ze začátku nepřesná hra Konečného se po prvním setu ztratila a spolu s bojovností otočil zápas 67(7) 63 63

2. kolo – Sabeckis vs. Sansonetti: Zápas s časem 3h 15min. První set byl vyrovnaný s bojem o každý míč, který nakonec získal Sansonetti. Ve druhém už Ital vedl 4:0, ale seveřan se nevzdal, vyhrál druhý set a ve třetím již diktoval tempu. 67(1) 76(4) 61

3. kolo – Martin vs. Sabeckis: Zápas celkem jednoznačný. Na Sabeckisovi se podepisovala únava s předešlého náročného zápasu.

3. kolo – Tříska vs. Navrátil: Vítěz celého turnaje předvedl, že svého klubového kolegu zná a nenechal si ujít šanci postupu do semifinále.

Více zápasů z pozdějších kol jsem bohužel neviděl.