Babytenis: Turnaj ve Frenštátě vyhrál Adam Jurajda

napsal briza 26.06.2011

Dne 25.6.uspořádal tenisový oddíl TJ Frenštát p.R. turnaj kategorie babytenis. Turnaje se zúčastnilo celkem 21 dětí. V úvodu si děti vylosovali zařazení do tří pětičlenných a jedné šestičlenné skupiny. Začalo se hrát systémem každý s každým na jeden vítězný set do 4 a za stavu 3:3 tie-break.

Kubín, Jurajda, Postupa

Bohužel nepříznivé počasí (neustálé dešťové přeháňky) donutily pořadatele, aby změnili podmínky a některé zápasy se dohrávaly systémem královského tie-breaku do 10. První dva ze skupin postoupili do hlavní soutěže, kde se hrál klasický pavouk. Třetí a čtvrtí ze skupin postoupili do soutěže útěchy, která se hrála rovněž klasickým pavoukem. Pátí a šestý hráli o 17. – 21. Místo. Všechny soutěže se hráli tzv. zpětným pavoukem, tj. hrálo se o jednotlivá pořadí, takže si děti mohly zahrát více zápasů. Některé odradilo přerušování pro déšť a odjeli předčasně, takže jejich zápasy byly skrečovány. Přesto neodjeli s prázdnou a obdrželi medaili s číslem umístění. Celkovým vítězem turnaje se stal Adam Jurajda, který porazil Matěje Kubína 4:1. V boji o třetí místo zvítězil Richard Postupa nad Vilémem Jankovským 4:0. Vítězové obdrželi poháry, medaile a tašku s drobnými dárky. Soutěž útěchy vyhrál Jan Kus, který porazil domácího hráče Teodora Urbana 10:4. Každý účastník obdržel medaili s číslem připomínajícím jeho umístění v turnaji. Celý turnaj odřídila (snad ke spokojenosti všech) dvojice Patrik Bordovský a Ing. Zdeněk Sazovský. Jediným kazem celého turnaje bylo krajně nepříznivé počasí, které ale nic neubralo na nadšení a bojovnosti všech účastníků. Fografie z turnaje lze shlédnout na proteus.cz v albu BABY FREN 2011 a v nejbližší době také naq stránkách oddílu tenisfrenstat.cz