Nový uživatel? Registrace | Přihlásit se
aktuálně  dv  top  dv  hot  dv  komentáře  dv  tagy  dv  populární tagy  dv  ATP / WTA top 20  dv  naši na ATP / WTA  dv  kam za tenisem  dv  
výsledkynaši v akcitenisové kartičkysoutěžmoje hvězdavědomostiturnaje
aktuálnětophotkomentářetagypopulární tagyATP / WTA top 20naši na ATP / WTAkam za tenisem
Tenisové rakety Tenisové oblečeníTenisové botyTenisové taškyTenisové míče
nabídkavýsledkyžebříčkykdo a co?breakpointydiskuseL!VEhistorietiketychallengeduelprasátkochallenge turnajdeblíktipovačka
seznam albkomentáře
videakomentáře
kompletní seznamnový inzerát
Prahastředočeskýjihočeskýzápadočeskýseveročeskývýchodočeskýjihomoravskýseveromoravský
Prahastředočeskýjihočeskýzápadočeskýseveročeskývýchodočeskýjihomoravskýseveromoravský

Články


  Aktuálně Top Hot Videa  

Optim Tour 2012: Dominik Süč vyhrál na Miltenu turnaj plný překvapení

napsal briza 06.02.2012

Ani si nevzpomínám, kdy bylo na turnaji Optim Tour tolik překvapivých výsledků jako letos na Miltenu. Pokud bychom srovnali tento turnaj podle jmen s halovým MČR, chyběli pouze nejvýše nasazení Michalička s Jebavým a pak ještě Honza Kunčík, který se bohužel na poslední chvíli z turnaje odhlásil.

Dominik Süč

Už v plně obsazené kvalifikaci nebyl los nakloněn například Adamu Fabíkovi, který nepřešel do hlavní soutěže přes Tomáše Pitru. Stejně tak se nedostal dál první nasazený Vojta Adámek nebo Filip Strnad.

V hlavní soutěži nepřešel první kolo loňský vítěz Lukáš Jedlička, který nestačil na Filipa Doležela a čerstvého vítěze z České Lípy Tomáše Hrabce udolal v dlouhém zápase Roman Chmelík.

Do čtvrtfinále se ještě dostali čtyři nasazení hráči, ale už mezi nimi nebyl ten první – Jan Šátral. Ten sice nadělil Davidu Šimůnkovi v prvním setu kanára, ale v tiebreaku druhého se vše otočilo a překvapení bylo na světě.

David Šimůnek následně uspěl i v zápase s Pavlem Mojhou a byl v semifinále.

O další překvapení se ve čtvrtfinále postaral Dominik Suč, který až příliš hladce porazil Martina Fafla a tak jediný kdo obhájil roli favorita byl Lubomír Majšajdr, kterému však velmi zdatně vzdoroval Lukáš Vrňák.

Velmi nenápadně se posouval pavoukem sedmnáctiletý Václav Šafránek. Sice vyhrál jak s Chmelíkem, tak i s Doleželem ve třech setech, ale v semifinále už postoupil bez problémů přes Majšajdra, který mu však vzdal pro zranění ruky za stavu 1:6,0:3.

Pokud bychom se podívali na rok narození některých mladších hráčů, kteří se na turnaji výrazně prosadili, dojdeme k tomu, že se jedná především o ročník 1993 o kterém se v tenisových kruzích mluví jako o velmi silném ročníku. Finalista Václav Šafránek je ještě o rok mladší.

K samotnému finále, kde mu byl soupeřem Dominik Suč se váže jedna vzpomínka. Oba hráči se totiž už jednou na okruhu utkali a to v semifinále v Káraném v roce 2009.

Dominik Suč tehdy čerstvě patnáctiletého Šafránka porazil ovšem letos bych si tipnul, že bude všechno jinak. Ale nebylo. Dominik Suč vyhrál opět a celkem hladce a vypadalo to, že soupeř na něj neměl hru. Klobouk dolů, před jeho účinkováním na turnaji, protože neztratil ani set. Sám k tomu říká: „Turnaj mě zastihl ve výborné formě a už vítězství nad Martinem Faflem bylo velmi cenné. Ve finále jsem dobře returnoval a hrál aktivně a to na soupeře platilo. Rozhodně to byl pro mě super víkend, nic většího jsem zatím nevyhrál.“

Václav Šafránek si cenil vítězství nad Majšajdrem a rád by se ještě v létě na okruhu objevil pokud mu to vyjde. Ale v létě ho zřejmě čekají juniorské granslamy a nechce vynechat ani Pardubickou juniorku.

I soutěž čtyřher nabídla mnoho zajímavých výsledků, ale nutno podotknout, že i díky velké vyrovnanosti sestavených dvojic. Nakonec si titul odvezl pár Martin Kameník – Lukáš Poláček, kteří jen těsně porazili dvojici Jan Šátral – Lukáš Jebavý 4:6,7:6,10:8.

Halová sezóna v mužské části je za námi a účast na závěrečném MASTERS má jistou pouze Tomáš Hrabec a Dominik Suč, jako vítězové halových turnajů. O zbylých šest míst se bude hrát v létě na antuce v Káraném, Dvoře Králové a Mladé Boleslavi.

Děvčata rozehrají turnaj na Miltenu o nadcházejícím víkendu a informace z jejich turnaje bychom měli přinést opět za týden.

Výsledky a aktuální žebříčky naleznete brzy na www.optimtour.cz.

Fotogalerie z České Lípy: zde

Zaznamenal: Pavel Zlatohlávek

83Odeslat článek emailem    Facebook    TwitterDominik Süč používá

Babolat AeroPro Drive GT


Určení závodní hráči
Typ švihu dlouhý nápřah / rychlý úder
Velikost hlavy 100 čt. palců/ 645 čt. cm
Délka 69 cm
Váha 300 g
Vyvážení 320 mm
Tvrdost 72
Šířka rámu 23mm/26mm/24mm/
Složení Graphite Tungsten
Typ gripu Syntec Grip
Počet strun 16 x 19

Komentáře k raketě (21)

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJHRANĚJŠÍ VIDEA (14 dní)