Nový uživatel? Registrace | Přihlásit se
aktuálně  dv  top  dv  hot  dv  komentáře  dv  tagy  dv  populární tagy  dv  ATP / WTA top 20  dv  naši na ATP / WTA  dv  kam za tenisem  dv  
výsledkynaši v akcitenisové kartičkysoutěžmoje hvězdavědomostiturnaje
aktuálnětophotkomentářetagypopulární tagyATP / WTA top 20naši na ATP / WTAkam za tenisem
Tenisové rakety Tenisové oblečeníTenisové botyTenisové taškyTenisové míče
nabídkavýsledkyžebříčkykdo a co?breakpointydiskuseL!VEhistorietiketychallengeduelprasátkochallenge turnajdeblíktipovačka
seznam albkomentáře
videakomentáře
kompletní seznamnový inzerát
Prahastředočeskýjihočeskýzápadočeskýseveročeskývýchodočeskýjihomoravskýseveromoravský
Prahastředočeskýjihočeskýzápadočeskýseveročeskývýchodočeskýjihomoravskýseveromoravský

Články


  Aktuálně Top Hot Videa  

Pardubická juniorka 2020: Brenda Fruhvirtová předvedla neuvěřitelný obrat proti Julii Štruplové

napsal briza 09.08.2020

Pardubická juniorka již napsala mnoho příběhů, ale to co dnes předvedla Brenda Fruhvirtová v zápase proti Julii Štruplové bude patřit mezi ty nejlepší. Brenda prohrávala ve třetí sadě už 0:5, ale nakonec odešla z kurtu jako vítězka. Uhrála 7 těžkých gemů v řadě a dokonce čelila 2 mečbolům. Při druhém mečbolu Štruplové už letěly ruce vítězně nahoru, ale forhendová bomba Fruhvirtové přistála na lajnu. Zápas, který bude asi nejlepším zápasem celého turnaje, sledovala plná tribuna. Výsledky: chlapci, dívky. LIVESCORE. Stream: centrální dvorec, kurt 7, kurt 6, kurt 5.

Brenda Fruhvirtová

Fruhvirtová – Štruplová 6:3, 2:6, 7:5
A jak vypadal celý zápas? Brenda vyhrála první set, když měla větší tlak. Julie ještě nebyla úplně rozehraná, tak dělala chyby a její obrana nebyla tak neprostupná.
Od druhého setu Julie začala tlak Brendy bořit pomalejšími vysokými lifty. Brenda do toho pořád chodila, ale Štruplová byla všude, takže musela každý míč zabíjet na pětkrát. Štruplová se krásně po antuce klouzala a střední rychlostí míče vracela.
Třetí set Štruplová byla absolutně bezchybná, nikam se netlačila a nechala tvořit Brendu. Ta ještě přidala razanci a začínalo to být trochu až zběsilé. Brenda najednou nebyla schopná vyhrát výměnu, dělala chyby a když už se dostala do dobré pozice, tak liftovaný volej letěl daleko za základní čáru. Julie Štruplová tak nasbírala celkem levně ten největší náskok, co šlo. Brenda uhrála gem na 1:5 a trochu se uklidnila. Vrátila se k razanci, kterou měla pod kontrolou a už úplně přestala chodit po připraveném útoku na liftované voleje, takže to chvílemi vypadalo dost komicky, když měla míč nahraný na kříži a pak se vrátila zase dozadu. Ale už se zase bojovalo o každý míč a Štruplová sem tam také něco zkazila. Když Fruhvirtová dotáhla z 0:5 na 5:5, tak trochu vypadla z koncentrace, protože hned udělala 3 laciné chyby a Štruplová měla po dlouhé době gemboly. Brenda se však vzpamatovala a gem vyhrála. To už Štruplovou chytaly křeče. V následujícím gemu Štruplová už musela hrát na 2 údery, což se částečně i dařilo, dostala se na stav 30:30, ale to už bylo vše. Brenda vítězným returnem získala svůj první mečbol, který proměnila. Brenda si tak udržela šanci být nejmladší vítězkou Pardubické juniorky, kterou je prozatím její sestra Linda.

Co se dnes ještě dělo?
Nejvýše nasazený Dalibor Svrčila se nečekaně trápil s Apltauerem. Za stavu 6:2, 6:5 si Svrčila zvrtnul kotník, když mu chyběly dva míče do zápasu. I přes zranění se ještě postavil na kurt a potřebné 2 míče uhrál, takže postoupil mezi nejlepších 16 hráčů, ale uvidíme, jestli mu zraněný kotník v úterý dovolí nastoupit do zápasu.

Tomajková – Šmejkalová 6:3, 6:1
Dalším výborným zápasem byl duel Tomajkové se Šmejkalovou. Kristýna Tomajková ráda přijala roli bránící se hráčky. Šmejkalová létala po kurtu a Tomajkovou tlačila, bohužel ještě nemá takovou kvalitu, aby jí roztřílela. Výrorný zápas korunovala Tomajková na mečbolu, kdy běžela přes celý kurt, aby pak soupeřku nečekaným úhlem prohodila. Šmejkalová hrála výborně, troufám si tvrdit, že z ní bude velmi dobrá hráčka. Jeden malý postřeh: Když se Šmejkalová rozběhne třeba pro stopbal, tak její tenisky vydávají úplně jiný zvuk než u ostatních hráček. Její dynamika pohybu je obdivuhodná. Pohybově podobný typ jako Jesika Malečková.

V dalších zápasech Otypka porazil Musila 7:6, 7:6. Asi rozhodl rychlejší forhend Otypky. Rys udolal Jupu 6:4, 6:4. Vyrovnaný zápas podobných herních stylů. Ale oba u každého úderu hrozně řvou, chudák rozhodčí :-). Novák porazil Prachaře 6:3, 6:3. Novák byl rozehraný z včerejšího zápasu. To je prostě nevýhoda pro předsazené hráče. Siniakov celkem bez problémů porazil Mrůzka 6:4, 6:3. Příhoda porazil nasazeného Kubíka 6:3, 6:3. Příhoda se rval o každý míč, stejně jako kdysi jeho otec, který ho samozřejmě přijel podpořit. Donald porazil Vejšického 6:2, 6:4 v zápase plném hezkých výměn. Jindáček porazil Pučálku 6:2, 6:4.

Mezi dívkami Hrdinková jasně přehrála Abeldinovu 6:1, 6:1. Kubíková po dobrém výkonu porazila Vajsejtlovou 4:6, 6:3, 6:4. Vajsejtlová hrála také velmi dobře. Kněžková porazila Čákorovou 6:4, 6:1, obě hráčky vyprodukovaly velké množství chyb, ale Čákorová ještě o trochu více než soupeřka. Šalková porazila Čihákovou 6:2, 6:4. I tady bylo hodně chyb a málo tenisové krásy. Zámečníková porazila Novou 7:5, 6:3. Bojovalo se o každý míč, naprosto vyrovnaný zápas.

Napsal: Lukáš Březina

10Odeslat článek emailem    Facebook    TwitterPOSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJHRANĚJŠÍ VIDEA (14 dní)