aktuálně  dv  top  dv  hot  dv  komentáře  dv  tagy  dv  populární tagy  dv  ATP / WTA top 20  dv  naši na ATP / WTA  dv  kam za tenisem  dv
výsledkynaši v akcitenisové kartičkysoutěžmoje hvězdavědomostiturnaje
aktuálnětophotkomentářetagypopulární tagyATP / WTA top 20naši na ATP / WTAkam za tenisem
Tenisové rakety Tenisové oblečeníTenisové botyTenisové taškyTenisové míče
nabídkavýsledkyžebříčkykdo a co?breakpointydiskuseL!VEhistorietiketychallengeduelprasátkochallenge turnajdeblíktipovačka
seznam albkomentáře
videakomentáře
kompletní seznamnový inzerát
Prahastředočeskýjihočeskýzápadočeskýseveročeskývýchodočeskýjihomoravskýseveromoravský

Články

Aktuálně Top Hot Videa

OPTIM TOUR 2020: Paulson a Hindová vyhráli áčko v Houštce

napsal briza 06.07.2020

Letos velmi dobře obsazený turnaj mužů a žen se hrál v prvních červencových dnech v tenisovém lesoparku v Houštce u Staré Boleslavi. Nebýt soutěže družstev v rámci akce „Barvy pro budoucnost“, mohla být účast ještě kvalitnější.

Andrew Paulson

V mužském pavouku byl skryt nenasazený favorit Andrew Paulson, který měl těžký los.

Naštěstí byl v jiné polovině, než první nasazený Tadeáš Paroulek a tak se oba utkali až ve finále. Turnaj v mužské části ozdobily určitě svými výkony Děrkas, Černý, Reček a další.

Skvěle hráli Donald a Bartoň, jako absolutní špička r.2004. Andrew Paulson hrál velmi agresivně i za cenu drobných chyb, ale stále se hrálo podle jeho not. Jediný, kdo mu vzal set, byl Dominik Reček v šestnátce a pak se ve finále držel i Tadeáš Paroulek, který prohrál 3:6,4:6.

Ovšem určit favoritky v ženské části pavouka, tak to by byl výčet jmen hodně dlouhý.

Kdo měl určitě na finále, byla překvapivě Tereza Dejnožková, která vyřadila první nasazenou, ale potom nedopodávala zápas s Polanskou. Ta pak neměla problém vyhrát v semifinále nad už zraněnou Markétou Petruželovou. Denisa Hindová, která nakonec turnaj vyhrála, měla všechny zápasy hodně těžké, aby nakonec ten poslední byl zdánlivě pro ní nejlehčí. Svoji soupeřku Terezu Polanskou přehrála jasně 6:4,6:1.

Za zmínku stojí i to, že v mužské čtyřhře startovalo 27 párů, což je opravdu unikátní.

Vítězství v deblu patří dvojici Vrba, Pátý a v ženské části páru Kubíková, Hájková.

Optim Tour se teď přesune v polovině července do Brna a už teď je ve startovních listinách stovka mužů a stovka žen.

Z Houštky zaznamenal: Pavel Zlatohlávek