Nový uživatel? Registrace | Přihlásit se
aktuálně  dv  top  dv  hot  dv  komentáře  dv  tagy  dv  populární tagy  dv  ATP / WTA top 20  dv  naši na ATP / WTA  dv  kam za tenisem  dv  
výsledkynaši v akcitenisové kartičkysoutěžmoje hvězdavědomostiturnaje
aktuálnětophotkomentářetagypopulární tagyATP / WTA top 20naši na ATP / WTAkam za tenisem
Tenisové rakety Tenisové oblečeníTenisové botyTenisové taškyTenisové míče
nabídkavýsledkyžebříčkykdo a co?breakpointydiskuseL!VEhistorietiketychallengeduelprasátkochallenge turnajdeblíktipovačka
seznam albkomentáře
videakomentáře
kompletní seznamnový inzerát
Prahastředočeskýjihočeskýzápadočeskýseveročeskývýchodočeskýjihomoravskýseveromoravský
Prahastředočeskýjihočeskýzápadočeskýseveročeskývýchodočeskýjihomoravskýseveromoravský

Články


  Aktuálně Top Hot Videa  

Ohlédnutí za MČR mužů a žen v Ostravě 2018

napsal briza 25.08.2018

Na dvorcích SC Ostrava v Komenského sadech se odehrálo 67. mistrovství ČR jednotlivců v kategorii mužů a žen. Ve dvouhře mužů zvítězil Michal Franěk a ve dvouhře žen Vendula Žovincová. Čtyřhru mužů vyhráli Stanislav Nebojsa a Michal Bíško, čtyřhru žen Nikola Tomanová a Kristýna Hrabalová.

Franěk, Žovincová

Finále žen: Žovincová – Tomanová 6:3, 4:6, 6:4
O titul mistryně ČR pro rok 2018 se ve finále utkaly dvě nejvýše nasazené hráčky Nikola Tomanová a Vendula Žovincová. Na Nikolu Tomanovou i přes velkou podporu z hlediště dolehla únava z náročných zápasů, které v Ostravě hrála v posledních dnech. Nikola sice bojovala do posledního míče, ale v koncovce napínavého zápasu měla více sil Vendula Žovincová.

Finále mužů: Franěk – Bíško 6:4, 6:1
Ve finále proti sobě stály dva hráči s rozdílným herním stylem. Michal Franěk se opírá o svůj dělový první a rychlý roztočený druhý servis a rád si zahraje výměnu. Michal Bíško je vysoký levoruký hráč, který se snaží hrát agresivně a nemá rád dlouhé výměny. V prvním setu oba soupeři několikrát ztratili svůj servis a nakonec tento neurovnaný set získal Franěk. Tím soupeře zlomil a v druhém setu už Bíško nenašel sílu bojovat.

Obsazení turnaje
Nejvýše nasazeným hráčem ve dvouhře mužů byl Michal Konečný (1989, ATP 548) a mezi ženami byla jedničkou Nikola Tomanová (1996, WTA 1225). Celkově byla hráčská úroveň vyšší mezi muži. Titul přijeli obhajovat jak loňský mistr ČR Ivo Minář, tak i loňská mistryně ČR Karolína Kubáňová. Ivo Minář měl letos těžký los a ve druhém kole ho vyřadil pozdější vítěz Michal Franěk (mistr ČR 2015) 6:7(4), 6:1, 4:0 scr. Karolína Kubáňová také titul neobhájila, když jí v semifinále zastavila druhá nasazená Vendula Žovincová 6:3, 6:2. Mezi ženami se v Ostravě představili i další dvě mistryně ČR a to Pernilla Mendesová (dvojnásobná mistryně ČR) a Zuzana Zálabská (pětinásobná mistryně ČR). Obě však nepřešly přes nasazenou jedničku Tomanovou.

Překvapení turnaje
Příjemným překvapením turnaje byl postup Michala Bíška do finále. V prvním kole zvládl těžký zápas s Vejvarou, v semifinále porazil Petra Michneva. Škoda, že mu nevyšlo finále. Mezi ženami byl milým překvapením postup Martiny Kudelové do semifinále, když porazila výborně hrající Radku Bužkovou a v semifinále jí jen o kousek utekla šance bojovat o titul.

Hráčská párty
V pondělí navečer se v klubové restauraci SC Ostrava konala hráčská párty, na kterou dorazilo kolem 30 hráčů a hráček. Pro dobrou chuť a náladu zahrála živá kapela Karla Kafky. Pro hráče bylo připraveno jídlo a pití. Párty se vydařila.

Doprovodný program
Mistrovství ČR mužů a žen v Ostravě každoročně přivítá i děti, pro které je připraveno sportovní vyžití. Tentokrát se jednalo o děti z Charity CZ, které si vyzkoušeli v místní tenisové hale bambintona tenis pod vedením zkušených trenérek. Děti na konci dne dostali od ředitele turnaje drobné dárky a odměnou pořadtelů byly úsměvy na tvářích dětí.

Finálový den s minitenisem a babytenisem
Finálový den při mistrovství ČR mužů a žen v Ostravě není jen o finálových zápasech dvouhry mužů a žen. Každoročně se zde v pátek koná turnaj družstev v minitenisu, kterému velí zkušený rozhodčí Pepa Vlk a turnaj jednotlivců v babytenisu, jehož ředitelem je pan Machovský. Vítězové jsou pak odměňováni v rámci vyhlašování mistra a mistryně ČR ve dvouhře.

Napsal: Lukáš Březina

Daniel Vala Linda Ševčíková Linda Ševčíková Linda Ševčíková Adéla Dörreová Linda Ševčíková 
23Odeslat článek emailem    Facebook    TwitterPOSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJHRANĚJŠÍ VIDEA (14 dní)