aktuálně  dv  top  dv  hot  dv  komentáře  dv  tagy  dv  populární tagy  dv  ATP / WTA top 20  dv  naši na ATP / WTA  dv  kam za tenisem  dv
výsledkynaši v akcitenisové kartičkysoutěžmoje hvězdavědomostiturnaje
aktuálnětophotkomentářetagypopulární tagyATP / WTA top 20naši na ATP / WTAkam za tenisem
Tenisové rakety Tenisové oblečeníTenisové botyTenisové taškyTenisové míče
nabídkavýsledkyžebříčkykdo a co?breakpointydiskuseL!VEhistorietiketychallengeduelprasátkochallenge turnajdeblíktipovačka
seznam albkomentáře
videakomentáře
kompletní seznamnový inzerát
Prahastředočeskýjihočeskýzápadočeskýseveročeskývýchodočeskýjihomoravskýseveromoravský

Články

Aktuálně Top Hot Videa

OPTIM TOUR 2017: V Brně byli nejlepší Holiš a Svobodová

napsal houba 05.09.2017

Celkem 80 hráčů a hráček se představilo na „áčku“ hraném na TC Brno. Turnaj v neděli zkrápěl místy i vydatný déšť, což trochu ovlivnilo jeho průběh. V mužské části zdobil startovní pole první nasazený a zároveň 254.hráč ATP Petr Michnev, ale jen do chvíle než se utkal se Štěpánkem z I.ČLTK Praha.

Štěpán Holiš

Ten ho vyřadil celkem hladce ve dvou setech. Ovšem v dalším kole zase pro změnu on prohrál s pozdějším vítězem Štěpánem Holišem. K němu z druhé strany pavouka doputoval letošní finalista Pardubické juniorky Michal Lušovský. Ve finále byl klidnější a lepší Štěpán Holiš, který získal titul po setech 7:5,6:1. Vyrovnanou soutěž čtyřher vyhrál pražský pár Lukáš Poláček – Filip Michl.

Turnaj žen ovládla Monika Svobodová z Třebíče, která si připsala první vítězství na okruhu, kde je také rekordmankou v počtu účastí na těchto turnajích. Ženské finále bylo jak na houpačce. Martina Kudelová se po prvním prohraném setu vzchopila a vyrovnala na 1:1 na sety. Rozhodující set vygradoval do koncovky, kterou lépe zvládla Monika a po setech 6:1,1:6,6:4 finále vyhrála. Potom s Michaelou Maříkovou ovládly i soutěž v deblu.

A protože tento turnaj byl posledním turnajem základní části, můžeme pomalu sestavit nominaci na závěrečné MASTERS do Mělníka. Za muže se kvalifikovali: Petr Nouza, Tadeáš Paroulek, David Šimůnek, Antonín Štěpánek, Lukáš Vejvara, Štěpán Holiš a Daniel Vala. Ženská sestava je následující: Veronika Přibylová, Radka Bužková, Tereza Janatová, Nikola Tomanová, Adéla Jarošová, Monika Svobodová a Klára Malíková. Konečná sestava se bude ještě upřesňovat, ale termín o víkendu 16–18.září se jeví jako celkem vhodný a tak bude snad co nejméně omluvenek. Podrobnější info, především pak průběžné žebříčky naleznete jako obvykle na www.optimtour.cz.

Z Brna zaznamenal: Štěpán Šafránek a Pavel Zlatohlávek