Mezinárodní turnaj žen v Přerově vyhrála Hladíková

napsal briza 14.12.2008 Tereza Hladíková (TK PRECOLOR Přerov) vyhrála mezinárodní turnaj žen v Přerově dotovaný 25 tis. dolary. Ve finále porazila Anu Savic (Chorvatsko) 6:4, 7:5. Fotogalerie. Výsledky: kvalifikace, dvouhra, čtyřhra. Tereza Hladíková
Tereza Hladíková

Postup z 32-členné kvalifikaci zajišťovaly dvě výhry, tedy postupovalo 8 hráček. Podívejme se na to, jak si zde vedly české hráčky.

Kvalifikace 1.kolo
Eva Pigová po rozpačitém výkonu prohrála s Rumunkou Dabija 2:6, 7:5, 3:6. Eva nehrála špatně avšak v důležitých momentech příliš opatrně.
Eva Husáková neměla šanci s Ruskou Lykinou(trénuje na Štvanici pod vedením Dana Vaňka) a prohrála jednoznačně 1:6, 1:6.
Tereza Malíková porazila v infarktovém zápase Darinu Šeděnkovou 7:5, 5:7, 7:6(3). Zápas se vyvíjel podle hesla „každý chvilku tahá pilku“. V prvním setu vedla Šeděnková 5:3, prohrála však 5:7. Ve druhém setu vedla Malíková 5:2, prohrála set 5:7. Ve třetím setu vedla Šeděnková 5:1, nakonec prohrála v tiebreaku třetí set.
Terezie Vančurová předvedla v Přerově velmi dobrý výkon, nasazení, dobrý pohyb. Porazila Francouzku Piquion 3:6, 7:6(5), 7:5.
Iveta Gerlová porazila Slovenku Morgošovou, která hrála na zbytečné riziko 6:2, 6:2.
Karolína Vlachová měla špatný los – pozdější semifinalistku hlavní soutěže Rusku Orlovou (trénuje na Spartě) a po dobrém výkonu podlehla 1:6, 4:6.
Eva Birnerová po mdlém výkonu podlehla „zrychlené“ Italce Giorgi 3:6, 2:6. Otec Italky je bývalý atlet, takže dcera je velmi dobře na nohou. Prohlédněte si video.
„Česká perla Karibiku“ Pernilla Mendesová po fantastickém výkonu podlehla Američance Ruckert 6:2, 3:6, 2:6. Pernilla předvedla celodvorcový tenis a především na síti byla zcela bezchybná.
Barbora Krtičková prohrála se Slovenkou Kochanovou 2:6, 2:6, ale nutno dodat, že Kochanová v tomto zápase hrála velice dobře.
Dominika Kaňáková prohrála s Němkou Ozgou 2:6, 3:6. Nevýrazný výkon obou hráček vyzněl až příliš jednoznačně pro zkušenější Němku.
Jana Jandová porazila překvapivě hladce Rusku Tochilovskayu 6:1, 3:0 scr. Ruska vzdala pro nevolnost.

Kvalifikace 2.kolo:
Tereza Malíková nestačila na Rusku Lykinu 2:6, 2:6. Ruska byla rychlejší na nohou i ve švihu.
Nad síly Terezie Vančurové byla Slovenka Verešová, které Terezie vzdorovala až v druhé sadě 0:6, 5:7, kdy hrála odvážně. Tudy vedla cesta …
Iveta Gerlová v nervózním utkání porazila Maďarku Kirali 7:6(6), 6:3 a postoupila do hlavní soutěže jako jediná česká hráčka.
Jana Jandová s bolavými zády prohrála s Němkou Ozgou 6:3, 3:6, 2:6, ale nakonec se do hlavní soutěže dostala jako Lucky Looser.

Hlavní soutěž 1.kolo
Nerozehraná Renata Voráčová prohrála s ruskou kvalifikantkou Savinikh 3:6, 4:6. Asi se od nejvýše nasazené hráčky čekalo více, ale Renata začala po pauze trénovat až pár dní před turnajem.
Michaela Paštiková porazila Ivetu Gerlovou 6:7(2), 6:4, 6:1. Určitě nejkvalitnější duel prvního kola byl plný pohledných a velice rychlých výměn.
Kateřina Vaňková prohrála s antukovou specialistkou, Polkou Korzeniak, která je však v hale poloviční. Kateřina forhendem nedokázala dostat soupeřku pod tlak a hodně chybovala z bekhendu.
Zuzana Ondrášková porazila Rumunku Dabija 6:0, 6:2. Ondrášková hrála s velkým nasazením a brzy svou soupeřku zlomila.
Jana Jandová prohrála se Sandrou Martinovic z Bosny 6:7(2), 3:6. I s bolavými zády Jana podala dobrý výkon.
Veronika Chvojková po několika gemech krečovala Srbce Mircic. Veronika má už delší dobu bolavý palec u nohy.
Klára Kopřivová prohrála s Němkou Ozgou 5:7, 3:6. Obě soupeřky byly nervózní, avšak Ozga ukázala větší zkušenosti a trpělivost ve výměnách.
Tereza Hladíková porazila Martinu Kubičíkovou 6:4, 6:4. Čekalo se jednoznačné vítězství Terezy Hladíkové, ta však neservírovala a dělala zbytečné chyby. Kubičíková hrála na hranici svých možností.
Andrea Hlaváčková porazila Italku Sabino 6:2, 6:3. Andrea měla zápas pevně ve svých rukou.
Pavla Šmídová prohrála s Michaelou Pochabovou 4:6, 3:6. Pavla nehrála špatně, ale možná by hrála lépe, kdyby se rozehrála v kvalifikaci.
Sandra Záhlavová porazila Američanku Ruckert 6:0, 6:1. Američanka nestíhala nátlakový celodvorcový tenis Sandry Záhlavové.

Hlavní soutěž 2.kolo
Michaela Paštiková porazila Rusku Savinykh 6:0, 4:6, 6:1. Michaele vyšel první set, kdy soupeřka nestíhala. O druhém setu rozhodl jeden break na úkor české hráčky. Michaela Paštiková měla dobrý nástup do třetí sady, což soupeřku zlomilo.
Zuzana Ondrášková porazila Sandru Martinovic 2:6, 7:5, 6:3. Martinovic hrála dobře a Ondrášková hodně chybovala především z forhendu. Ve druhém setu Ondrášková dokonce odvracela mečbol. Ve třetí sadě už zlomená Martinovic nestačila na pracovitý výkon Zuzany Ondráškové.
Tereza Hladíková porazila Slovenku Verešovou 7:5, 6:2. Tereza si v kritických chvílích pomohla servisem.
Andrea Hlaváčková porazila Slovenku Pochabovou 6:1, 6:4. Andrea hrála solidně. Po rychle vyhrané první sadě se hra vyrovnala, ale Andrea vyhrála důležité míče a tím i celý zápas.
Sandra Záhlavová porazila Francouzku Feuerstein 6:2, 7:6(6). První set získala překvapivě jednoduše Záhlavová, avšak nepříjemná soupeřka ve druhé sadě začala lépe servírovat a Záhlavová se začala stále více na sebe zlobit. Soupeřka dokonce v tiebreaku proměnila setbol, ale k překvapení všech včetně Sandry Záhlavové rozhodčí zahlásil out. Záhlavová tak se štěstím zápas dohrála.

Hlavní soutěž čtvrtfinále
Michaela Paštiková prohrála s Ruskou Orlovou 3:6, 6:4, 3:6. O zápase rozhodl neproměněný breakball za stavu 3:2 ve třetí sadě pro Paštikovou, což stálo českou hráčku veškeré psychické síly.
Zuzana Ondrášková prohrála s Anou Savic z Chorvatska 7:6(3), 6:7(12), 5:7. Zuzka měla lepší koncovku prvního setu, když prohrávala už 3:5. Ve druhé sadě bylo opět 3:5 a potom měla Zuzka 6:5 a mečboly. Další mečboly měla v tiebreaku, který nakonec prohrála 14:12. Ve třetí sadě vedla Ondrášková rychle 5:1, ale jedno sporné rozhodnutí rozhodčího Zuzku rozhodilo. V dalším gemu rozhodčí písknul nazlobené Ondráškové footfault. Následovaly dvě dvojchyby a soupeřka tak zadarmo získala break. Rozhodčí Ondráškové odpískal ještě dalších 5 footfaultů, která úplně zlomená prohrála 5:7.
Tereza Hladíková porazila Italku Floris 3:6, 7:5, 6:4. Nevypočitatelná Italka měla set a vedla 5:3, ale Tereza zápas otočila. O Italce je známo, že když chytne špatnou náladu, tak je schopna celý zápas vystřílet, ale to nebyl tento případ.
Andrea Hlaváčková porazila Sandru Záhlavovou 6:2, 4:6, 6:3. Andrea si asi příliš na Záhlavovou nevěřila, protože se záno před zápasem z hotelu odhlásila :-). Ale bojovala a vybojovala účast v semifinále.

Hlavní soutěž semifinále
Tereza Hladíková porazila Andreu Hlaváčkovou 4:6, 7:5, 6:2.

Hlavní soutěž finále
Tereza Hladíková porazila Chorvatku Savic 6:4, 7:5. Po náročném týdnu unavená Tereza hrála s nataženým stehenním svalem na dva údery. Ve druhém setu Chorvatka sice vedla už 5:2, ale Tereza to nakonec urvala. Tereza Hladíková spolu s Renatou Voráčovou vyhrály i čtyřhru.

Autor: Lukáš Březina