Nový uživatel? Registrace | Přihlásit se
aktuálně  dv  top  dv  hot  dv  komentáře  dv  tagy  dv  populární tagy  dv  ATP / WTA top 20  dv  naši na ATP / WTA  dv  kam za tenisem  dv  
výsledkynaši v akcitenisové kartičkysoutěžmoje hvězdavědomostiturnaje
aktuálnětophotkomentářetagypopulární tagyATP / WTA top 20naši na ATP / WTAkam za tenisem
Tenisové rakety Tenisové oblečeníTenisové botyTenisové taškyTenisové míče
nabídkavýsledkyžebříčkykdo a co?breakpointydiskuseL!VEhistorietiketychallengeduelprasátkochallenge turnajdeblíktipovačka
seznam albkomentáře
videakomentáře
kompletní seznamnový inzerát
Prahastředočeskýjihočeskýzápadočeskýseveročeskývýchodočeskýjihomoravskýseveromoravský
Prahastředočeskýjihočeskýzápadočeskýseveročeskývýchodočeskýjihomoravskýseveromoravský

Články


  Aktuálně Top Hot Videa  

OPTIM TOUR 2010: Theodor Devoty vyhrál Milten cup

optimtour.cz napsal briza 09.02.2010

Asi nejsilněji obsazený halový turnaj Optim Tour v posledních letech v milovické hale vyhrál Theodor Devoty z TK Neridé. Včetně kvalifikace se 44 mužů ucházelo o titul na druhém halovém turnaji třídy A a zároveň na druhém podniku Optim Tour 2010. Z posledních šesti vítězů populárního Milten cupu zařazeného do Optim tour se zde sešli hned tři: Martin Fafl, Jiří Vrbka a Jan Marek.

Theodor Devoty
Theodor Devoty
Theodor Devoty
Theodor Devoty

Tentokrát jako málokdy jindy se prosadili ale mladí dorostenci. Skvěle hrál od kvalifikace Otakar Lucák, který předvedl o hodně lepší výkony než ve Velichovkách. Dále pak Tomáš Pitra a hodně toho nahrál a taky vyhrál Tomáš Prokop. Turnaj plný překvapení dokumentuje vyřazení prvních nasazených Martina Kameníka a Martina Fafla hned v I.kole.

Naopak dobře hráli všichni poražení čtvrtfinalisté: Lukášové Maršoun, Vojtěchovský i Jedlička. Jiří Vrbka by asi taky došel dál, kdyby nenarazil na Devotyho už ve druhém kole a kdyby jak sám říkal – míče neztrácely na kvalitě, což jeho útočné hře vůbec nesvědčí.

Maršoun byl ve čtvrtfinále s Lucákem většinou dost pod tlakem a ikdyž v závěru druhého setu získal zpátky jeho podání, tie-break prohrál zcela jasně. Vojtěchovského trápila začínající viróza a to byl proti Devotymu další soupeř navíc. David Šodek to proti Jedličkovi taky neměl tak jednoduché jak ukazuje výsledek. Zajímavé bylo sledovat jak Prokop proti Pitrovi nevyužil vedení 4:1 a 40:15 na soupeřův servis a od té chvíle už neuhrál téměř nic. V semifinále skrečoval ze zdravotních důvodů Pitra zápas proti Šodkovi.

Naopak nadřít se musel Devoty, aby přetlačil Lucáka, protože ten v rozhodujícím setu mocně dotahoval z 2:5 na 4:5 a měl ještě výhodu při soupeřově podání. Samotné finále bylo rozhodně těžké tipovat. V prvním setu rozhodoval tie-break, který Devoty zahrál skvěle.

Ve druhém setu pak prohrával už 0:3, aby otočil na 5:3 a zápas doservíroval.

Ve čtyřhře to byl vůbec hon na nasazené páry a zejména v horní polovině to bylo o hodně silnější než dole.

Vedle Vrbky hrál slušně Jan Kunčík, ale na Vojtěchovského s Maršounem to už nestačilo. Ti se pak vypořádali i s Radimem Urbánkem a Michalem Kozelským. Z dolní poloviny se k nim do finále dostali Martin Studený s Adamem Fabíkem, ale i ti odešli po setech 7:5,6:1 poraženi.

V průběžném hodnocení Optim Tour se neúčastí Cakla a Majšajdra čelo vyrovnalo a uvidíme, kdo bude v létě připisovat body z těch co něco nahráli teď v halách. Průběžné pořadí po dvou turnajích: 1.Maršoun 300b, 2.Devoty 299b, 3.Vojtěchovský 262b, 4.Majšajdr 240b, 5.Cakl 224b. atd. Kompletní servis a doplněnou fotogalerii naleznete na www.optimtour.cz.

Fotogalerie: Optim tour

Zdokumentoval Pavel Zlatohlávek

116Odeslat článek emailem    Facebook    TwitterPOSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJHRANĚJŠÍ VIDEA (14 dní)