nabídka  dv  výsledky  dv  žebříčky  dv  kdo a co?  dv  breakpointy  dv  diskuse  dv  L!VE  dv  historie  dv  tikety  dv  challenge  dv  duel  dv  prasátko  dv  challenge turnaj  dv  deblík  dv  tipovačka   dv

SOUTĚŽ O TENISOVÉ RAKETY
Zaregistrujte se, vyplňte si profil a můžete vyhrát raketu Babolat nebo Prince Každý registrovaný uživatel může jednou denně losovat. Losování končí půlnocí posledního dne v měsíci. Výhercem soutěže se stává první a druhý uživatel. Více o soutěži.
Přehled komentářů k zápasům Komentáře
----------------------------------------------------------- komentáře po uzávěrce --------
ada1978 Lis 15
Neuvěřitelný zápas! Pavel Motl získal v osmnácti svůj první bod do žebříčku ATP a proti hráči, který je o sedm let zkušenější, měl na dosah životní úspěch. Skutečně si mě svých chováním a bojovností při zápase zcela získal.

Hned v prvním gamu soupeře brejknul, Slovinec ho okamžitě brejknul zpátky, ale Motl i díky dvojchybě soupeře se znovu dostal do brejku a set dopodával. I když byl daleko subtilnější než soupeř, skvěle podával. Velmi účinné bylo i druhé podání, i v mezihře hrál dobře. Tlačil se do útoku a set s přehledem získal.

Ve druhém setu si oba prakticky bez problémů drželi servis až do stavu 5:4 pro Slovince. Pak Motl dokázal zvrátit stav 15:40 i díky tvrdým servisům často i po druhém podání. Za stavu 6:5 pro Kocevara-Desmana se ale problémy opakovaly a do té doby prakticky bezchybný Motl udělal v gamu dvě dvojchyby, ta druhá ho stála set.

V ten moment bych si na němu nevsadil ani korunu. Přesto se vzepjal k velkému výkonu. Dvakrát získal vedení při soupeřově servisu 0:30, měl i jeden brejkbol, ale soupeř v důležitých momentech skvěle podával. Bohužel, při vedení 0:30 v obou gamech udělal po jedné lehké chybě.

Zápas dospěl do tiebreaku a musím se přiznat, že jsem mu věřil. Kocevar-Desman v závěru zápasu před tiebreakem prožíval krizi, občas už i kazil, což se dříve dělo minimálně. Motl hrál hodně agresivně, velké rány. V tiebreaku prohrával Motl 0:2, ale dvakrát brejkl soupeře a za stavu 3:2 podával. Trefil skvělý servis, který vrátil Slovinec jen rámem rakety . Míček vylétl až ke stropu a chyběly centimetry, aby míč strop zasáhl... Pak se snesl na zadní lajnu a téměř přeskočil Motla, který těžký míč zkazil... Přesto další míč Motl získal a za stavu 4:3 šel na servis soupeř. Hned první míč byl minibreak, pak dal Kocevar-Desman eso ven z kurtu, ale Motl to pořád mohl dopodávat. Udělal však dvě dvojchyby v řadě. :-( Ta druhá byla strašně smolná. První podání bylo málem prasátko, ale nakonec míček spadl na jeho polovinu. Druhý servis bylo prasátko, ale míček se odrazil za lajnu pro servis. Jen těsně. Následoval tvrdý servis Slovince ven z kurtu, Motl si na něj sáhl rámem, ale do kurtu ho nevrátil.

Všiml jsem si, že v juniorech hrál Motl dva tiebreaky třetího setu a oba prohrál, ale i přes ty dvě dvojchyby v kritický moment bych neřekl, že psychicky zkolaboval. Dřel jako kůň a hrozně bojoval... Málem postoupil do čtvrtfinále a když bude na sobě tvrdě makat a posilovat, časem smázne Slovince jako malinu. Možná se pletu, viděl jsem ho prvně, ale zdálo se mi, že ten kluk má velké srdce...

Pokud chcete tiket komentovat, přihlašte se.